migren ve gebelik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve SABIRSIZ tarafından 15 Mart 2008 başlatılmıştır.

15 Mart 2008
    Konu Sahibi : SABIRSIZ
  1. SABIRSIZ

SABIRSIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mrb arkadaşlar ben yeni katıldım aranıza ve bi sorum var.
    ben 4,5 yıllık evliyim ve 1,5 yıldır korunmuyoruz eşimle ama ilk önce ufak tefek bi takım sorunlar çıktı ama şu anda çok şükür hepsi halloldu ama hala beklemedeyiz
    sizden öğrenmek istediğim ben migren hastasıyım biliyosunuzki
    ilaçları çok ağır ve kullanmam gerekiyor gebelik döneminde ama ataklar gelince dayanamıyorum uzun zamandırda beklediğimiz ve olmadığı için sadece atak geldiğinde ağrı kesicisini kullanıyorum migreni olup doğum yapanlara benim sorum gebeliğinizi anlayana kadar bilmeyerek kullandığınız migren ağrı kesicileri bi sorun yaşattımı size ve gebelik dönemindeki ataklarınızı nasıl geçirdiniz acaba ?

2. 16 Mart 2008
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    merhaba aramıza hoşgeldiniz bende migren hastasıyım ve iki aydır korunmuyoruz benim ağrılarım çok sık olurdu her hafta sonu geç kalkdığım için başağrısıyla geçerdi günüm ama korunmayı bıraktığımdan beri ilaç almıyorum ağrıları dinlenerek geçirmeye çalışıyorum ama inanın ilaç almadığıma rağmen ağrılar seyrekleşti tetikliyicilerden uzak durun uykunuza dikkat edin ve ben biyerde okuduğum kadarıyla çok fazla içilen ağrı kesicilerde migren atağına sebep olabiliyormuş umarım yardımcı olabilmişimdira.s.

4. 16 Mart 2008
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Gebelikte bu tip ilaçların zararlı olduğunu duydum..eger hamile kalmayı düşünüyorsan kadın doğum uzmanına danışmalısın canım..O doğru olanı söyleyecektir.

6. 16 Mart 2008
  7. azrasxixla

azrasxixla dukancan Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim de migrenim var ve hamilelikte sadece parasetemol iceren basit agrıkesiciler kullandım. tabi atak gelmeden agrıyı hissettigimde aldım. cok fena ataklar da gecirdim. ama bitti sukur.

8. 16 Mart 2008
  9. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım bende migren hastasıyım ve ewlendikten sonra dahada şiddetlendi sebeb ise doğum kontrol hapımdı....
    3 yıl kullandım d.k.hapını ve migrenimde onunla birlikte dahada azıyodu ama elden bir şey gelmez tedavi olmaya da çalıştım ama migrenle yaşamayı öğrenmelisin dedi dr um....
    bazen haplarla geçmediği için atağın daha yoğun olduğu günlerde iğneyle geçiyodu malesef....
    3 yıl korunduktan sonra hapı bıraktım ama migrenim devam ettiği için her an hamile kalırım diye o çok kuvvetli ilaçları kullanamıyordum....
    dr a danışarak hamilelerin kullandığı ağrı kesiciyi almaya başladım....
    tabi ilk zamanlar atağımı pek geçirmesede hafifletiyodu....
    sonra sonra bünyem buna alıştı ve hala atağım geldiğinde o hapları içiyorum....
    diyeceğim o ki eğerki hamilelik düüşünüyorsan kesinlikle migren ilaçlarını kullanma ben korunmayıo bıraktığım gibi içmedim hiç...
    allah korusun eğer hamile kalırsan bebeğine zararı olabilir tatlım dikkatli ol ve dr una bi danış ve sana önereceği ilacı kullan.....
    başın ağrıdan çatlasa dahi içme migren ilaçlarını....
    ve şuan hamişim ve dr umun önerdiği ilacı kullanıyorum....ve gayet rahatım

10. 16 Mart 2008
  11. kardelennnn

kardelennnn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ewet bide arkadaşın dediği gibi atağın geleceği ni anladığın gibi hapı alırsan daha hızlı etkili oluyo....bende hala öle yapıyorum geçer diye hapı almak istemeyiz çoğu zaman ama malaesef atak kendini hissettirmeye başladığı zaman kaçışımız yok....

12. 17 Mart 2008
  13. meryemyilmaz

meryemyilmaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gebelikte migrenin kendi kendine tedavi olduğunu duymuştum.bebek migrene iyi geliyomuş eskiye nazaran ağrılar daha da azalıyomuş.

14. 19 Mart 2008
  15. SABIRSIZ

SABIRSIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ilk önce hepinize teşekkür edrim yardımcı olduğunuz için ama malesef birkaç kere denedim ama başaramadım relpax ağrı kesicisini içmeden ağrıyı dindirmeyi o yüzzden de inanki çok korkuyorum bu gebelik döneminden sizi anlıyorum asla içmein diyosunuz ama dediğim gibi 2 yıla yakındır çocuğumuz olmuyor daha da ne zamana kadar olucağı bell, değil o yüzden en azından öğrenene kadar devam ediyim sadece ağrı kesicisine dedim ama bişey olur diyede çok korkuyorum :KK43:

16. 19 Mart 2008
  17. SABIRSIZ

SABIRSIZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    peki kardelencim sen hangi ağrı kesicisini kullanıyodun şu anda hangisini kullanıyosun?

18. 6 Nisan 2008
  19. daldal

daldal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar. Ben 6 haftalık migren hastası bir anne adayıyım. Hamile kalmadan önce, hemen hemen gün aşırı avmigran ilacı almam gerekirdi ve başka hiç birşey fayda sağlamazdı. Ama tam bir SİHİRLİ FORMÜL öğrendim ve migren hastalarının, hamilelikleri süresince kullanabilecekleri, 'bence en değerli' bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Başınız ağrımaya başladığında , 6 tane makyaj temizleme pamuğu alıyorsunuz ve 3 tanesini bir tülbentin üzerine koyuyorsunuz ( tülbenti sonra başınızın etrafına saracaksınız ve sararken pamukların bir tanesi başınızın ortasına, diğer ikisi de şakakların üzerine denk gelecek şekilde yerleştirmelisiniz) . Sonra pamukların ortasına birer çay kaşığı karabiber koyun ve üzerlerine birer tane daha makyaj pamuğunu yerleştirin (tost gibi). Sonra tost yaptığınız pamukları kolonya ile iyice ıslatın ve tülbenti başınıza sarın. Bir yanma hissi oluşacak. Bu his geçene kadar tülbenti başınızda tutun , yanma bitince çıkartın. Bu kadar. Hissettiğiniz rahatlamaya inanamayacaksınız. Önemli bir ayrıntı; bazen kolonyayı fazla kaçırırsanız deriniz tahriş olabiliyor. Bu ayarı da deneyerek bulmanız gerekiyor. Sevgiler.