migreni olan arkadaşlar bi bakarmısınız?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ecrin38 tarafından 19 Nisan 2010 başlatılmıştır.

19 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ecrin38
  1. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar tüp bebek tedavisine başladımm 2 gündür lucrin iğne ve vitaminler kullanıyorumm ama siterstenmi ilaçlardan mı migrenim bana hiç arahat vermiyorrr mecburen migren için içtiğiim ağrı kesiciyi içiyoruum siz tedavi sırasında ne yaptınız ağrı kesicilerinize devam ettinizmi bi sakıncası olur mu acaba tansfere kadar içtiklerimin lütfen bilgisi olanlar yadımcı olsunn..

2. 19 Nisan 2010
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim cevabim biraz farkli bir konu ama ben deli gb migren sancisi cekerdim hamile kaldigimda gecti sandimki hormonlardan iyi geldi sonra bebegi kaybettim o kadar uzuntuye ragmen migren sancilarim hala olmuyor. sonra dusundum hamile kaldigimdan bu yana hayatimda ne degisti de agrilar gecti diye??? bol su icmek. suyu hic sevmezdim hamilelikle alistim ve bebekten sonrada devam ediyorum icmeye. belki ufak bir yardimi olur inanilcak gb degil ama 3 yillik sancilarimdan kurtuldum. sonra dikkat ettim iyi su iciyorum ve icinde magnezyum cok var iyi suyun ve migren hastlarina bilirsin magnezyum onerirler. belki senin isini gormez bu bilgiler ama migrenli arkadaslarimizda bu bahaneyle okurlar diye uzunca anlattim.

4. 19 Nisan 2010
  5. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    özlemcimm sağoll bunuda bizimle paylaştığın için yalnız merak ettim sen normal yolla mı hamile kaldın acaba eğer tüp bebek se transfere kadar ilaçlarına devam ettinmi bende 3 haftalıkkken düşük yaptımm normalde ayda 2 atak geçiririm amma 0 1 ay boyunca 1 kere bile migren ağrım olmadııı gebelikte yüzde doksan kesiliyor o 9 ay ama beni endiişlendiren öncesii..

6. 19 Nisan 2010
  7. masterbully

masterbully Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tedavi sırasında ağrı kesici kulanılmamalı diye biliyorum. Yumurtaların gelişimine etkisi olabiliyormuş ve başka nedenleri de var mı bilmiyorum ama bana tedavi sırasında ağrı kesici kullanmayınız diye özellikle belirtiler. İşin kötü tarafı beim de migrenim var ve tutarsa ne yaparım bilmiyorum. İlk tedavimde çok başağrılarım olmuştu, ilaçların yan etkilerine bakmıştım, yazıyordu. Maalesef ilaçsız atlatmak çok zor oluyor.

8. 19 Nisan 2010
  9. gizemli83

gizemli83 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim bildiğim kadarıyla minoset plus hamilelikte de içilen güvenli bir ağrı kesici ama migrenini geçiriri mi bilmem benimkini geçirmiyo mesela ben iki tane diazem bi volatren iğneyle 3 saat uyuyunca kendime geliyorum....

yani doktora sordunmu sen içtiğin ilacı migren ağrı kesicileri ağırdır çünkü yumoşlara zarar vermesin

10. 19 Nisan 2010
  11. diana007

diana007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde migrenim var mayısın ilk haftası tedaviye başlıcam benide korkular sarıyor bu yüzden.zaten stersli bi dönem geçireceğiz başımızın ağırmaması imkansız gibi.off offf allah yardımcımız olsun

12. 19 Nisan 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Canim ben dogal hamile kalmistim ama bebegi ucuncu ayin sonunda kaybettim. yalniz benim hem hamilelikte hem de hala migrenim gecti ve kendimce bol su icmekten olduguna eminim. cunku ne zaman eskisi gb icmesem migren yokluyor.
    yalniz kizlar ben anlamiyorum tup bebekte lucrine baslayinca adete kadar neden ilac icemeyelimki adetle yeni yumurtalar gelicek zaten. en azindan o zamana kadar icebilir misiniz diye merkezinize sorun bence. ne zaman adetle baslar yine migren olur o zaman anlarim gerci bana doktorum hamilelegimde bile parasatemolu rahatlikla icebilcegimi soylemisti yani minoset gb bu gruptan agri kesiciler. cunku bende hamile kalinca eyvah migrenim var ne yapacagim diye ilk bunu sormustum.

14. 19 Nisan 2010
  15. hilall85

hilall85 minik MİNA artık evindee Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    153
    benimde migrenim var fakat 2 tüp bebek tedavim oldu ve baş ağrısı çekmedim..ama benimki o kadar ilerlememiş heralde...birde üstüne hamile kalmadan önce daha çok ağrım oluyordu hamile kaldıktan sonra pek olmadı..
    bencede migren ilacı için merkezinizi arayın dr.la görüşün...benimde bildiğim minoset veriliyor ama yumurtalar alındıktan sonra söleniyor...tedavi sırasında ilaç içmeyin diye bişey sölenmemişti bana..ama yine dr.u aramakta yarar vardır...birde lukrin iğnesi kullandığına göre uzun protokol uygulanacak dr.a gitmenede çok var...

16. 21 Nisan 2010
  17. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    cnm daha lucrin aşamasında olduğum için yumoşlara zarar veremez diye düşünüyorumm. daha önceki doktorum çapanın hocasıydıı 3 aşılma yaptı o hamile olduğumu öğrenene kadar kullanabilirsin demişti uff bişlmiyorumm

18. 21 Nisan 2010
  19. ecrin38

ecrin38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    sanırsam bu sorunun cevabını kimse net bilmiyorrr en iyisi merkezii aramkk ama açıklamalarınız içinn teşekkür edriimmm eğer içemessin derse ne yaparımm bilmiyorummm Allah ım hepimizin yardımcısı olsunnn...