mikroenjeksiyon asm haziran 2010(gaz sanıcısı)

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve babex tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

21 Haziran 2010
    Konu Sahibi : babex
  1. babex

babex yavruma kardeş geliyor :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    herkeze slmlar,8 yıllık evliyim.ben 27 eşim 29 yaşında.eşimin sperm hareketsizlik oranı %3.bende bir problem çıkmadı.biz ilaçla tedavi olduk bi sonuç elde edemedik.3 haziran 2010 mikroenjeksiyon tedavisine başladık.14 haziran 2010 yumurtalarım toplandı.21 yumurta elde edildi.19 tanesi döllendi.19 haziran 2010 transfer gerçekleşti (yeni yasaya göre tek embriyo trasfer ediliyormuş)transferden sonra yataktan kalkmadan bişeyler yedim 1 saat dinlendim sonra korkunç bir karın ağrısı,kusma oldu.acile indirdiler kadın doğum dr,genel cerrahi dr muayene etti kan tahlili,idrar tahlili,ultrason fakat hiçbişey bulamadılar.yaklaşık 9 saat karnımda sancılar yaşadım.o gün hiç bitmiycek sandım.işin ilginç tarafı doktorların hiçbişey bulamamasıydı.eve geldiğimde hemşirenin bana yazdığı barsak düzenleyici şurubu içtikten sonra kendime geldim.sanırım gaz sancısı çekiyormuşum.böyle bir olay yaşayan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi???bu olayda doktorların ne denli başarısız olduklarının sonucudur.ben çektiğim sancılarla kaldım ve verdiğimiz boşa giden paralarla kaldık.zaten tedavi için onca para verdik ilaç parası da dahil,umarım bu yaşadıklarımıza değer 1 temmuz 2010 da gebelik testi yaptırıcam inş sonuç pozitifdir.allah herkezin yardımcısı olsun.

2. 21 Haziran 2010
  3. masal1

masal1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben iki micro denedim.gaz sancısı değil ama aşırı derecede gazım oldu.gaz sorununu herkes yaşıyor.hemen umutsuzluğa kapılma.gaz sancın da geçmiş herhalde.yarına umutla bak,moralini bozup kendini üzme.bu arada asm anadolu sağlık merkezi mi?yeni bir teknik uygulanıyormuş orada.sana da uyguladılar mı?embriyoların içinde bulunduğu suya bakarak...bir de ne kadar ücret ödedin?dilerim 1 temmuzda pozitif sonuç alırsın:)sevgiler.

4. 21 Haziran 2010
  5. zulalcat

zulalcat Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde cok fazla gaz sorunum siskinligim vardi evelsi gun pozitif sonucu aldik simdi iknci tahlil icin bekliyoruz

6. 22 Haziran 2010
  7. babex

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    tşk ederm öncelikle:) moral oldu gerçekten yazdıkların.ilk denemem olduğu için çok tedirginim.3.600tl tedavi ücreti, 650 tl dondurma,1.100 tl ilaç parası tuttu.yeni teknik bana uygulandı.işlem başarılı geçtiğini söylediler ama işlemden 1 saat sonra fenalaşınca ve drlar bişey bulamayınca acayip sinir oldum.bir sürü tahlil ücretlerini de cebimizden ödedik.umarım bunca probleme değer.allah cümlemize taddırsın annelik,babalık duygularını.hoşçakalın

8. 22 Haziran 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim sen yine 9 saat yasamissin o sanciyi ben uc gune yakin yasadim acidan ne yedim ne uyudum aglayamadim bile yuz mimikleri bile sancimi arttiriyordu. toplamadan yarim saat sonra basladi.nasil bir sey dememisler anlamadim 21 yumurtan oldu diye yasanan bir durum bu, bana da ohss oldun demediler ama 12 yumurta toplandi 8 tanede kucuk arkadan gelen vardi sayimiz yakin yani 20 folikul nedeniyle yasiyorsun bu sancilari dediler tabii kaslarimiz gerildigi icin direk gaz sancisi ve wc problemi yaratti o da agrilar kat kat katladi.
    ama sonucta merak etme cok normalmis ve cogu kadinda olabilirmis.gecti gitti diye dusun.
    bu arada merak ettim ilk kez sende uygulanan durum nedir?
    cok gecmis olsun, mujdenle gel bize Insallah.

10. 23 Haziran 2010
  11. babex

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok geçmiş olsun cnm.çok kötü bir duygu gerçekten.net bir açıklama alamayınca daha çok panik oluyor insan.herneyse artık iyiyim.bana uygulanan yöntemin adı metabolomix en sağlıklı embriyoyu seçip çoğul gebeliklerin önüne geçiliyormuş.senin durumun ne oldu???benim kafam çok karışık 5.günüm acaba uzun yol yapsam bi sakıncası olur mu?embriyonun tutunma olayı hakkında onun kendi isteğine bağlı olduğunu ve 4. günde tutunduğunu duydum ne kadar doğru acaba?ne olur cevapları biran önce bekliyorum arkadaşlar....

12. 23 Haziran 2010
  13. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim ne yazikki basta hamilelik goruldu ama kisa surede regle oldum galiba kimyasal gebelik dedikleri sey oldu:KK43:( neyse ama kolay atlattim psikolojik olarak.
    yolculuk konusuna gelince eger bekleyebiliyorsan biraz daha beklesen mi acaba? yurtdisinda doktorlar kesinlikle cok rahat bu konuda kadinin kendini mutlu hissetmesi onemli diyorlar agir kaldirma asiri yorulma spor yapma diyorlar sadece.ama formlarda arkadaslar cok daha yatarak geciriyorlar. yolculugu bilmiyorum ama embroyolog arkadasim bana sinemaya git piknige git kendini disarlara at, dusunme basariyi artirir demisti esi de oyle yapmis ve hamile:) ama surasi kesinki senin eger tutunduysa embryon su an tutundu zaten en net bildigim bu. ve Insallah tutundu.
    metabolomix nasil bir sey ne testi yapiyorlar embroyoya biraz daha anlatabilir misin?

14. 23 Haziran 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    aa pardon gecen gun konusmustuk bu yeni sistemi hatta ben yabanci sitelerden de bakmistim hatirladim:)) demek hemen gelmis turkiyeye cok iyi haber Insallah bircok kadina sifa olur. kac embroyo vardi ve bu sistemle kac embro daha saglikli cikti? merak ettim walla:))

16. 23 Haziran 2010
  17. babex

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    test yapılmıyor cnm %35 olan gebelik şansını,%50 ye çıkarılan bir yöntem.çok teşekkürler içim rahatladı şimdi huzurluyum.