mikroenjeksiyon PGT ile tüp bebek yaptıran var mı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve cananur tarafından 8 Kasım 2008 başlatılmıştır.

8 Kasım 2008
    Konu Sahibi : cananur
  1. cananur

cananur Elhamdülillahirabbilalemn Üye

Beğenildi:
    133
    Ödül Puanları:
    113
    Arkadaşlar bana dr mikroenjeksiyon PGT yöntemiyle tüp bebeği önerdi . Bu şekilde hamile kalan var mı aranızda Bilenler lütfen cevap yazsın Şimdiden teşekkür ederim . Allah hayırlısıyla bizlerede sağlıklı hayırlı evlatlar verir inşallah sevgiler selam ve dua ile..............

Son düzenleme: 8 Kasım 2008
  2. 8 Kasım 2008
  3. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2 kere yaptırdım arkadasım ılkı negatif ıkıncısının sonucunu bekliyorum ama yine negatif sanırım idrar testi yaptım cunku
    ılkinde 9 iyi kalite embryodan 2 tane si genetik tanıyı gecti transfer edildi
    ikincisinde 8 iyi kaliteden 1 tane kaldı ve tek embryo transfer edildi
    diger tup bebek yaptıran arkadaslardan daha zor pgt cunku az embryo cıkıyor ve o herzaman cok cok iyi kalitede olmuyor buda senın gebelik sansını dusuruyor ve donduramıyorsun cunku genellikle o kadar cok embryon olmuyor
    tabiki bir cok gebelik pgt ile dusukle sonuclanmıyor bastan saglam embriyo secilmis oluyor
    hem iyi yanlari hem kotu yanları var
    saglıklı bebek icin biraz daha fazla beklemen gerekiyor
    enazından benim icin oyle oldu
    2 kere tup bebek yaptırdım toplam 3embryo transfer edildi
    genetik problemimiz olmasaydı 6 embryo transfer edilms olacaktı (3 birinde 3 oburunde)
    yani sansım 2 katı olacaktı
    kısmet tabi insallah senin daha cok saglam embryon olur

4. 8 Kasım 2008
  5. eyetkiner

eyetkiner deniz gözlü bebeğim Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    148
    canım merhaba benim ilk denememdi. pgt yapıldı. 15 yumurtam toplandı 9 tanesi döllendi 2 tanesi sağlıklı çıktı ve şimdii hamileyim. senin problemin neydi canım neden pgt önerildi sana?

6. 10 Kasım 2008
  7. gamze-su

gamze-su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar bende c.martesi günü gen artla görüştüm büyük ihtimalle bugün iğnelere başlıyacağım saat 12 '15 de ultrasona gircem ama volkan hoca bizede pgt işlemi yapılcağını söyledi şimdi benim de kafam karıştı ya sağlam embriyo sayısı çıkmazsa okadar iğne ilaç vuruncağız artı birde ilaç hakkımda bitiyor yani anlayacağınız iki ucuda çıkmaz sokak rabbim hakkımızda hayırlısını versin bütün arkadaşlara tredavisinin hayırlı olmasını dilerim dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizden çünkü çok ihtiyacımız var.....

8. 10 Kasım 2008
  9. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

elifim kızım olsaydı adını elifnaz koycaktık daha evlenmeden karar vermiştik buna .8 yıl geçöti hala bekliyoruz.senin de translokasyonmuydu acab ve hangi kromozomlar.ümidini yitirmek için erken bence kan tahlilini bekle senin perşembe değil mi tahlil günün.hayırlısı canım ya inş tutunmuştur...

10. 10 Kasım 2008
  11. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bizde 3 kez pgt denedik .1.de 3 embriyo ;2.de 1 emriyo ;3.de 3 embriyo oluştu ama hiçbiri tutunmadı yani hepsi negatif.senin genetik problemin nedir.bizde eşimde resiprokal translokasyon var.allah yardımcımız olsun işimiz gerçekten çok zor...

12. 10 Kasım 2008
  13. esen81

esen81 iki aşkım Ahsen ve sen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    benimde 4. denemem di 18 embriyooluştu 10u pgt ye alındı 5 i sağlıklı çıktı 3 ü yerleştirildi ve şimdi hamileyim ümidinizi yitirmeyin olumlu düşünün en baştan ya sağlıklı çıkmazsa diye düşünürseniz bu sizi psikolojik olarak yorar hayırlısı

14. 11 Kasım 2008
  15. elifimm83

elifimm83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim 1 ile 5 inci kromozomlar arası parca degısımı var
    ve bizim saglıklı embryo sayımız cok az bu translokasyondan dolayıymıs
    cok az kısıde goruluyor ama bizde cıktı nasip

16. 11 Kasım 2008
  17. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

elifcim bu arada iki tür translokasyon varmış bizimki resiprokal translokasyon diğerinin latince ismini tam olrak hatırlayamadım .ama tedavide zor olan resiprokal olanmış .sizinkide resiprokal translokasyon mu.ve trasnlokasyonun bayan ya da erkekte olması sonucu farklı etkiliyormuş.kadında olmasının eğer sağlam embriyo bulunabilirse erkeğe göre daha avantajlı olduğunu söyledi prof.sizde problşem kimde bizde eşimin 1ve 3

18. 11 Kasım 2008
  19. belinay1

belinay1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    esencim inş hayırlı olsun allah kucağına alacak ikizler nasip etsin inş.birşeyler sorabilir miyim .sizde problem neydi resiprokal translokasyon mu ve hangi kromozomlar?.problem kimdeydi.tedavini nerede yaptırdın lütfen bizi bilgilendirir misin