Mikroenjeksiyon ve tüp bebek tedavisi sırasında gününe göre folikül gelişimi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve EU2 tarafından 28 Ekim 2009 başlatılmıştır.

28 Ekim 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

Merhaba arkadaşlar,bu gün Mikroenjeksiyon tedavimin 10. günü.
    Yumurtalıklarım ilaçlara yeterli cevap vermiyor...
    Sağda 2 solda 2 folikülün geliştiğini söyledi dr..Foliküllerden biri 18 mm ,ama diğerleri 11 mm,8 mm, 11 mm sadece...:çok üzgünüm:
    300 mg merional ve 300 mg fostimon bir su içinde tek seferde vuruluyorum..
    Dr.LH ımın yükselmeye başladığını söyledi..
    4 gündür de çatlamayı önlemek için cetrotal iğne oluyorum sabahları..
    LH yükselmesi beyne folikülün çatlama isteğinin gitmeye başlaması demekmiş..
    Dr bu günden itibaren günde 3 kez 2 şer kapsül endol almamı tavsiye etti..
    Bu bir ağrı kesici olduğu halde foliküllerin çatlamasını önleme özelliğine de sahipmiş..
    Yarın tekrar kontrolüm var..
    Benim tedirginliğim 10. güne rağmen küçük ölçülen foliküllerim:gitme:

Eşim ultrasondaki ölçümleri birebir gerçeği ile aynı değildir,yanılma payı olabilir diyor ama tatmin olamadım bir türlü..

Dr,cumartesi toplama işlemi başlayabilir diyor ama 3 günde ne kadar gelişir ki folüküller?
    Sonuçta 18 -20 mm olunca çatlıyormuş foliküller..Ama o güne dek yeterince büyümezse 4 folikülden sadece 1 i mi olgun çıkıp döllenicek? şansım azalıcak yani...

Offf ya ne stresli bunları düşünmek.........:çok üzgünüm:

Sizin folikül gelişimleriniz nasıldı gününe göre? Bana yardımcı olurmusunuz deneyimlerinizle ? benneyaptımki

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Ekim 2009
  2. 28 Ekim 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım çok takma stresde olumsuz etkıler.............18 olan ıyımış ama bu onundekı gunlerde dıgerlerı emınım buyucek hem uzulme az olsun ama tutunsun ..............ınşşşşşşşş bu kez gunler senı beklıyodur

4. 28 Ekim 2009
  5. EU2

EU2 Guest

Bu arada ben izmir kent hastanesine gidiyorum,buradaki tedaviden memnunum ,umarım tedavim olumlu sonuçlanır...Bu folikül gelişimine takmış durumdayım........

6. 28 Ekim 2009
  7. senay79

senay79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar ..doĞru hatırlıyorsm sende kentte tedavı gÖrÜyordun...
    Benzer Şeyler benım de baŞıma geldı 2, tÜp bebk denememde aynı merkezde..
    BırŞey sormak ıstıyorum fsh deĞerı kaÇtı tedavıye baŞladıĞında ve kaÇ ad. Yumurta gÖrÜnÜyordu..
    Şımdı benım tedavımden bahsedeyım..fsh 14 ıle baŞladım tek yumurtayla..dr ıstersenız erteleyelım demıŞtı...bız devam kararı aldık..aynı sızde olduĞu gıbı sÜreÇ devam ederken 4-5 oldu yumurtalar..ancak 1 tanesı Önden gıdıyordu dıĞerlerı daha ufaktı ve cetrodıte yı 2 ye Çıkardık..(lh yÜkselıŞe geÇtıĞı ıÇın..bu da Çatlamaya az kaldıĞının belırtısıymıŞ)..dıĞerlerı de bu yumurtaya yetıŞsın dıye..sonra yumurtalarım toplandı 5 ad ve 3 Ü dÖllendı ve 3 transfer..ve sonuÇ hamıleyım...tedavıdeyken dr sÜreklı bana ıptal edelım ıstersenız dıye sorarark tamamladım tedavıyı ve 240 gıbı b hcg sonucunu aldım...10 haftalık kalbı durdu gerÇı ama bu zorlu tedavıyı hamılelık haberıyle bıtırdım..lÜtfen sızde olumsuzlıkları atın kafanızdan..hayırlısını dıleyın..
    ÖnÜmÜzdekı hafta tekrar kentte 3, tedavıme baŞlayacaĞım bende...
    Sevgıler

8. 28 Ekim 2009
  9. EU2

EU2 Guest

Merhaba,
    "fsh 14 İle baŞladım tek yumurtayla..dr İstersenİz erteleyelİm demİŞtİ...bİz devam kararı aldık..aynı sİzde olduĞu gİbİ sÜreÇ devam ederken 4-5 oldu yumurtalar..ancak 1 tanesİ Önden gİdİyordu dİĞerlerİ daha ufaktı ve cetrodİte yİ 2 ye Çıkardık..(lh yÜkselİŞe geÇtİĞİ İÇİn..bu da Çatlamaya az kaldıĞının belİrtİsİymİŞ)..dİĞerlerİ de bu yumurtaya yetİŞsİn dİye"

Buraya kadar aynısı..benim de fsh 16 ile başladı..Normalde 8 olan fsh yasmin kullandığım için yükselmiş..İsrael bey bu şekilde açıkladı ve 1 ay erteledi..Ama yine fsh 16 çıktı malesef..:gitme: İsrael bey yurt dışında olduğu için Tayfun bey muayene etti ve o da 1 ay erteleyelim dedi..Biz eşimle devam kararı aldık..Lh yükseldiği için endol alıyorum bu günden itibaren..Ben de ilk denememde hamile kaldım.Ancak rahim ağzı yetmezliği yüzünden erken doğumla kaybettik ikizlerimi..

Sizin daha sonraki folikül gelişiminiz nasıl oldu cetroldil sonrası ? küçük dediğiniz foliküller nasıldı anımsıyormusunuz? ne kadar zamanda geliştiler ?
    Sevgiler...

10. 28 Ekim 2009
  11. EU2

EU2 Guest

3 folikül görünüyordu başlangıçta ,şu an 4 folikül görünüyor..sağda 2 solda 2 tane...

12. 28 Ekim 2009
  13. EU2

EU2 Guest

Yardım lütfen...

14. 28 Ekim 2009
  15. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende 6 yumurta vardı son kontrollerimi yazayım
    pazartesi (cumartesi de olabilir) 18-15,5-15-13,5-13-12,5
    salı 19,5-17,5-16-15-14,5-14
    çarşamba ki sabah son menagonu oldum akşam çatlatma iğnemi 20-18-17,5-17-16,6-16
    ben son 6-7 gün (toplam tedavi 12 gün sürdü) erken çatlamaması için cetrotide oluyordum
    senin 8 mm olan gerçektn kücük yetişmesi zor görünyor ama inşallah diğerleri yetişir. tek yumurta bile döllense inşş kalit olur ve tutunur. tek yumurta ile de hamile kalanlar var:Saruboceq:

16. 28 Ekim 2009
  17. EU2

EU2 Guest

Offf insanın içi sıkılıyor valla....:1no2:

Keşke dr yanlış ölçmüş olsa,ultrason yanlış gösteriyor olsa....:çok üzgünüm:

18. 28 Ekim 2009
  19. EU2

EU2 Guest

Son muayenenizde Lh kaçtı ?

Çatlatma iğnesi olduğunuz son gün yani ??