Mikroenjeksiyonlu ilk tüp bebek yaptıracaklar birlikte devam edelim

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve baby2435 tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : baby2435
  1. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    SELAM; arkadaşlar aranıza yeni katıldım :teytey:dün adetimin 3. günü doktorla randevumuz vardı eşimle gittik ve tahliller yapıldı biz aşılama istiyorduk ama çıkan sonuçlarla aşılama ile çocuk sahibi olamayacağımız söylendi ve tüp bebek dedi doktorumuz benim ulturoson ve kan tahlillerim çok güzel çıktı yaşıma göre 8 tane yumurtam varmış bu arada 24 yaşındayım doktor çok iyi dedi ama aynı şey eşim için geçerli değildi onun spermleri 4 milyon çıktı ama ileri hareketli dedi yani tüp bebk için ideal dedi ama doktor bize ben size tüp bebeğin üstü olan bi işlem uygulucam dedi böylelikle %90 şansımız varmış ama benim bazı işlemlerden geçmem lazımmış daha iyi sonuç alabilmak adına bana haftaya çarşamba anestesi altında rahimimi bebeğin daha iyi tutunmasını sağlayacak ve tutunmasını engelleyecek bazı zarlar varmış onları ben hiç bir şey hissetmeden halledeceklermiş yani benim vucudumu gebeliğe hazırlıcaklarmış buda başarı şansını artırıyormuş doktor öyle dedi 1 milyar tutuyormuş bu işlem ama yapmak zorunda değilmişiz ama doktor ben yaptırmanızı tavsiye ediyorum dedi daha iyi olur yaptırmanız açısından dedi eşimde herşey kusursuz olması için tamam dedi bunun sadece başarı oranını %90 lara taşıdığını söyledi normalde %40 veya %50 miş tüp bebk şansımız ama bu işlemleri yaptırırsak başarı oranını %90 lara taşıcakmışız bize mikro enjeksiyon tüp bebeğinüstü olan bu işlemi yapacağım dedi karar sizin dedi bizde hayırlısı olsun o zaman dedik doktorla ve başladık..hesap kitap kullanacağım ilaçlar hariç toplam 6 milyar lira ödeyeceğiz hastaneye ayrıca benim kullanmak zorunda olduğum hap ve göbekten iğnelerim varmış bunların hepsi özelmiş sigorta karşılamıyormuş ve 1,5 yani BİRBUÇUK MİLYAR tutuyormuş buda eczaneye ödeyeceğimiz para maddi açıdan çok büyük rakamlar ama yaptırmak zorundayız kayınvaldemler bize destekler onlar karşılıyo bütün masrafları o yüzden içim rahat ve olmuşken herşeyin en iyisi olsun istiyoruz onlarda bizde o yüzden hakkımız da hayırlısı olsun inşallah tutar allah isteyen herkese nasip etsinn.. arkadaşlar bize söylenen fiyat çok mu fazla sizler kaça yaptırıyorsunuz?

2. 21 Ekim 2010
  3. ses_82

ses_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım tedavin hayırlısı olsun bende izmirdeyim ? doktorun kim hangi hastane bu? benim 4. tedavim histeroskopi mi yapacaklar işlemi merak ettim.özelden veya burdan hast yaneyi doktoru yazarsan sevinirim

4. 21 Ekim 2010
  5. meldi

meldi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım öncelikle tedavin . hayırlı olsun.bende izmirdeyim. o nedenle senin hangi hastaneye gittiğini ve dr öğrenmek istiyorum. dr. söyledikleri biraz kafamı karıştırdı. hiç bir dr ben % 90 larda şans verdiğini duymadım. umudunu kırmak istemem. sana yapılacak operasyon ne . ben de bu ay histeroskopi yaptırdım. rakam 1.350 tl idi . acaba bunu mu kastediyor. normal şartlarda tüp bebek tedavisine özel gittiğinde raamlar üç aşağı beş yukarı 5-6-7 milaar arasında değişiyor. bana nerede tedavi olduğunu yazarsan sana daha net birşeyler söyleyebilirim..

6. 21 Ekim 2010
  7. meldi

meldi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ses 82 merhaba. aynı anda yazmışız. ben de senin gibi hsteroskopi olucağını tahmin ettim, ama dr söyledikleri bana biraz abartılı geldi. belki yaşı genç olduğu içindir bilmiyorum.

8. 21 Ekim 2010
  9. ses_82

ses_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bende sana katılıyorum senin doktorun kim? ben kent hast. israel aruha gidiyorum. hicbir tedavide %90 bir oran söylenemez..

10. 21 Ekim 2010
  11. ekin79

ekin79 Ya RAB Bizede Nasip Et Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Merhba güzelim maddi olarak sorun olmaması güzel ama doktorundan yapacağı o ektradan tedavinin adını öğrenip bir araştır körü körüne teslim olma en azından doktoruna güvenene kadar tüp bebeği ticarete dökmüş insanlarda var ve uyanık olmalıyız.Belki maddi acıdan değil ama seni sağlığın açısından etkileyecek birşey olmamalı..

12. 21 Ekim 2010
  13. meldi

meldi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben bornova şifada rafael leviye gidiyorum.

14. 21 Ekim 2010
  15. ses_82

ses_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Canım Erol Tavmergen ile aynı ekiptemi ? Hayırlı olsun tedavin hangi asamadasin?

16. 21 Ekim 2010
  17. meldi

meldi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım erol hocayla aynı ekipte. ben iki aşılama yaptırdım biri negatif, ikincisi kimyasalla sonuçlandı. bir aya aradan sonra üçüncüyü denemek istemedim dr da kabul etti. 10 gün önce histeroskopi yapıldı, geçen yılda rahim filmi çekildi.eşim dede bende de sorun yok. ama olmuyor işte. şimdi reglimi bekliyoruz. tüpe başlayacağız.

senin hikayen ne..

18. 22 Ekim 2010
  19. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    smyrna tüp bebek merkezi cnm