Milli Piyangoyu Kazanamadınız Diye Üzülmeyin İşte Kazananların Hali

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve Ultraviyole tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

14 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Ultraviyole
  1. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Yılbaşında yada bir başka çekilişte büyük ikramiyeyi kazanamadım diye üzülmeyin. Büyük İkramiye kazanarak beklenen saadeti yakalayamayanlar malesef çoğunlukta. Bunlardan birkaç örneği sunuyoruz. İşte keşke talih kuşu beni bulmasaydı diyenlerin öyküsü:
    AYHAN YALÇINKAYA: Edirneli Yalçınkaya, 11 yıl önce Milli Piyango'dan büyük ikramiye kazandı. Ancak para, Yalçınkaya'nın hayatını yerle yeksan etti. Yalçınkaya, Keşke ikramiye çıkmasaydı"dedi.

NUSRETİN ÇINAR: Evli ve 3 çocuk babası olan Tokatlı Çınar'a da 1995′te 6 milyar lira çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar, otobüs alarak şirket kurdu. İşleri iyi gitmeyen Çınar, 1995 yılında iflas etti. Çınar, "Göz olan paradan hayır gelmez" dedi.

MEHMET SARIOĞLU: Denizli'nin Tırkaz Köyü'nde yaşayan Mehmet Sarıoğlu'na 40 yıl önce büyük ikramiye çıktı. Bir anda zengin olan Sarıoğlu'nun ilk işi, kendine ev yaptırmak oldu. Ancak zamanla parası kalmayan Sarıoğlu'na, komşuları bakmaya başladı. Yeşil kart sahibi olan Sarıoğlu, devletin verdiği yaşlılık maaşına muhtaç kaldı. Bir süre önce evi yanan ve sokaklarda yaşamaya başlayan Sarıoğlu, donarak hayatını kaybetti.

OSMAN KAPLAN: Denizli'de marangozluk yapan Osman Kaplan, çeklerini ödeyemediği için hapse girmişti. 1999′da özgürlüğüne kavuşan Kaplan, 2 gün sonra Sayısal Loto'dan 340 milyar kazandı. 2 çocuk babası Kaplan'ın ilk işi eşinden boşanmak oldu. Ardından 20 milyar lira harcayıp bir şarkıcı ile nişanlandı. Ancak nişanı 6 ay süren ve paraları suyunu çeken Kaplan, boş ceplere kaldı.

CEM POSTACI: Adana'da yaşayan Cem Postacı, 1990′ın yılbaşı çekilişinde 1 milyar 250 milyon lira kazandı. Ancak Postacı'nın sevinci 6 yıl sonra hüzne dönüştü. 1996′da oğlunu kaybeden Postacı, emlak işine girdi. Ancak bir süre sonra iflas etti.

ORHAN ULUSOY: 1984 yılında aldığı bilete 7 milyon lira isabet etti. Ancak Ulusoy'un huzur içindeki hayatı 3 sene sürebildi. İşleri ters gittiği için kızı evi terk etti.

ALİ ATICI: Çaycı Atıcı'ya 2004′te Sayısal Loto'dan 543 bin TL çıktı. Eşini boşayan Atıcı, 14 yaşındaki A.K.ye imam nikahı kıydı. Ancak aradığı mutluluğu bulamayan A.K. " Bu para beni perişan etti" dedi.

MUSTAFA SAVGAN: Kaybedenlerin en ilginci ise Adanalı Mustafa Savgan'dı. 1979′da 10 bin, 1982′de 30 milyon, 1984′te 15 milyon lira olmak üzere 3 kez ikramiye kazanan Savgan ilk olarak eşinden ayrılmaya karar verdi. Ancak eşi buna yanaşmadı. Savgan, "Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım. 150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Sonunda paraları tükettim. Evlenirken karıma aldığım 1 kilo altını da sattım, sonra İstanbul'a döndüm" dedi. 1985′ten beri İstanbul'da ayakkabı boyacılığı yapan Savgan'ın hayatı "Kaybedebilme Kabiliyeti" adını taşıyan belgeselde anlatıldı.

2. 14 Eylül 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.896
    Ödül Puanları:
    463
    Hay'dan gelmiş huy'a gitmiş.. iyi olmuş.. Karısına kalmasın diye 150 memur maaşını 2 ayda yemiş, iyi halt etmiş..

4. 14 Eylül 2010
  5. Setrinisa

Setrinisa Dert etme, dua et... Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    içinde alınteri olmayan ve dürüst bir şekilde kazanılmayan hiçbir paranın hayırlı olacağını zannetmiyorum...

6. 14 Eylül 2010
  7. DepresifPolyanna

DepresifPolyanna instagram:Camgoz_tasarim Pro Üye

Beğenildi:
    6.476
    Ödül Puanları:
    238
    Zaten o parada bir sürü insanın gözü var. Daha önce o kadar parayı bir arada görmeyen biri de o parayı değerlendiremez zaten. Haydan gelenin huya gitmesi durumu.

8. 14 Eylül 2010
  9. ilarzu

ilarzu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    demek parayı bulan erkek; ilk iş karıyı boşuyor:)))))))))))

savgan çok fena yaaaa kadına kalamsın diye yimiş birimiş paraları:))))

bunlar parayı bulunca sapıtan cinsten:)) git ev al şaşkın, arsa al, ne işin var otobüs bilmem nesiyle

10. 14 Eylül 2010
  11. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    salakça davranmasalarmış paraları çarçur etmeselermiş o hallere düşmezlermiş.. hele ilk iş olarak karısından boşanan o terbiyesizlere oh olsun diyesim geldi.. ama ben yine de emek verilmeden bi anda böyle kazanılan paradan hayır gelmeyeceğine inanıyorum..

12. 14 Eylül 2010
  13. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.896
    Ödül Puanları:
    463
    eee ülkemin gerçeği: erkek parayı bulunca ömce karısını boşarmış.. o yüzden allah parayı biz kadınlara versin.. :jeyyar: sempatiksalakcinni :lepi:

14. 14 Eylül 2010
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Bize versinki biz basalım tekmeyi dimi şekerim:lepi: olumunekankayizsmile

Zengin birine çıksaydı bu paralar eminimki yine aynı zenginlikleri devam ederdi. Ama garibana çıkınca onca parayı napacağını bilemiyor tabi haliyle, iflası çekiyor:hulya:

16. 14 Eylül 2010
  17. ilarzu

ilarzu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ilk iş kafayı sıyırmamak için psikoloğa gitmek bence-tatlicadiarzu-

18. 14 Eylül 2010
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.186
    Ödül Puanları:
    463
    kaydirigubbakcemile5 kesinlikle olay bu, zengin insan nasıl para yapcağını, parayı nasıl kullanacağını biliyor, iş adamı... Ama fakir birisi ne parayı nasıl kullanacağını biliyor ne de manevi ve ruhsal anlamda bu kadar parayı kaldırabiliyor, olay bundan ibaret, parasal zeka... ay hatta parasal zeka diye kitap vardı okuduydum aklıma geldisempatiksalakcinnisempatiksalakcinni