Milupa aptamil nasıl hazırlanır yardım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ecrin_krks tarafından 9 Eylül 2010 başlatılmıştır.

9 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ecrin_krks
  1. ecrin_krks

ecrin_krks evli-mutlu-çocuklu Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bebeğim meme almıyor,pompa ile sağıyorum ama yetmiyor bü yüzden mama takviyesi verdi doktor,milupa aptamil 1 kullanıyorum ama hazırlanmasında zorlanıyorum,suyu kaynatıp 40 dereceye soğutnmam gerekiyor,bunu her defasında mı tekrarlıycam yoksa suyu daha önceden kaynatıp sonra 40 derecveye ısıtsam olur mu,acil yardım l
    ütfen

2. 9 Eylül 2010
  3. kayaninannesi

kayaninannesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canim önce sakin ol biras:) önce biras su kaynatip sogumasi icin kenara birak.zaten elinin altinda kaynatilip sogumus su her zaman bulunsun.daha kac cc vereceksen bebegine yaridan fasla kaynatilip sogumus su koy geri kalaninada kaynamis su ekle ve parmaginin ucu ile kontrol et.ilik olsun yeter.parmagin yanmiyorsa ve yeterli iliklik seviyesindeyse mamayi hazirla.ben ogluma hep öyle yapmistim..

4. 9 Eylül 2010
  5. ecrin_krks

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    saol canım tşkrler..biraz pimpirikliyim de ama rahatladım şimdi Allah razı olsun..

6. 17 Eylül 2010
  7. gulsencn

gulsencn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sıkışacağınız zaman mamayı önceden hazırlayıp buzdolabına koyabilirsiniz. Kapıda değil iç raflarda 24 saat saklanabilir diye okumuştum.

8. 17 Eylül 2010
  9. Asu

Asu Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ama o mamayı sonra ısıtmak daha çok zor değilmi? malum mikrodalgada ısıtmamalı ,cezvede kaynatmamalı vs.. benmari usulü ısıtmakta 2 saat iş.hem çok sağlıklı olacağını sanmıyorumda, benim içim rahat etmez açıkçası o mamayı içirmeye..
    ben önceden kaynattığım suyu sürahide bekletiyor mama yapacğımda biberona koyup mikrodalgada ılıtıyordum.kayanın annesininkide pratik bi yöntem..

10. 18 Eylül 2010
  11. ecrin_krks

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim arkadaşlar sanırım bende kolayıma gelen yolu buldum,zaten artık nadir hazırlıyorum 8 gün sonunda meme aldırmayı başardık bizim kerataya ama çok zorluyo :KK43: yarım saat uğraştırıyo ama kaptı mı bırakmıyo.Sanırım daha çok küçük olduğundan kapmayı beceremiyo daha ama buna da şükür pompa hep yara yapmıştı göğüslerimi.Emzirmek gibisi yok yani..

12. 19 Eylül 2010
  13. ayse_nev53

ayse_nev53 pambık yanaklım,hoşgeldin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben de seninle aynı durumdayım. sarılık olduğunda küvezde biberona alıştı ve her öğünde meme kavgamız var. çok ağlıyor. ben de sağıp veriyorum ama öyle stresliydi ki sütüm yetmiyor ve milupa1 veriyorum. benim cam kettlem var. suyu kaynatıyorum , ılıtıyorum. sonra her öğünde düğmesine basıyorum kettlen ve ses duyar duymaz kapatıyorum. su ılımış oluyor. bileğimin iç kısımında bakıyorum yinede. böyle çok rahat oluyor. aynı sudan mamadan sonra bebeğime de bir kaşık içiriyorum. ben de çok yöntem denedim, en son buna karar verdim.

14. 19 Eylül 2010
  15. irmako77

irmako77 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bir litrelik termosum var. İçme suyunu önceden kaynatıp, oraya dolduruyorum. Elimin altında herzaman hazır mama suyu oluyor. Derecesini boşver biberonda mamayı hazırladıktan sonra bileğinin iç tarafına damlat. Yanmıyorsa bebeğin afiyetle yiyebilir canım:)