milupa mı sma mı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kardelencicegi tarafından 5 Ekim 2009 başlatılmıştır.

5 Ekim 2009
    Konu Sahibi : kardelencicegi
  1. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar

bebeğim 2 aylık günde 1-2 sefer mama veriyorum oda akşamları çünlü gaz problemi çok var biberonu seviyor ve mama verince yatışıyor
    milupa aptamil kullanıyorum ama milupamı daha iyi sma mı karar veremedim
    ve milupanın gazlı bebekler için olanı var conformil bunu kullanan varmı aranızda herhangi bir zararını gördünüzmü kabızlık veya ishal gibi

2. 5 Ekim 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım öncelikle hayırlı olsun bebeğin.
    dr browns un gazlı bebekler için biberonunu al derim inanılmaz rahatlatıyor bebeği.zaten gazlı olan bebek birde biberondan gaz almıyor.
    mama konusunda doktoru ne diyor en iyi yönlendirmeyi o yapacaktır.hepsi anne sütüne yakın neticede

4. 5 Ekim 2009
  5. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Canım biz de gazdan çok çektik, ben conformil kullanmıştım çok da iyi gelmişti bebeğime. Saruboceqin dediği gibi gaz yapmayan biberonlar da çok iyi, ben de avent kullanıyorum, en azından biberonla hava yutmasını engellemiş oluyorum. ılk başta sma kullandım ben ama bizde kabızlık sorunu oldu, hemen bıraktık, daha sonra aptamile geçtim o da alerji yaptı bebeğime. En son conformil kullanmıştım, o da milupanın ama aptamil gibi alerji yapmadı, o dönemi olabildiğince iyi geçirmemizi sağlamıştı. Şimdi büyüdü artık, gaz problemimiz kalmadı, başka mama kullanabiliyoruz.

6. 5 Ekim 2009
  7. hilkam

hilkam Bebeğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de mama kullanıyorum hem de senden çok daha fazla.Benim bebeğim conformili sevmedi gerçekten de kötü kokuyor.Aptamil 1 kullanıyorum epey de gazlı bi oğlum var ama sütüm yetmediğinden mecburen mama veriyorum.

8. 5 Ekim 2009
  9. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hiçbir mama anne sütüne yakın olamaz ama bu kadarcık bebeğe
    inek sütü verilemeyeceğine göre en iyileri SMA Gold ve Nutrilondur derler ama önemlisi bebeğinin hangini seveceği.
    Ve anti-kolik özellikli bir biberon. Dr. Browns ve Avent ler çok başarılı.

10. 11 Ekim 2009
  11. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

bende aldım conformil inanılmaz kötü kokuyor ve tadı acı gibi acaba bozukmu diye düşünüyorum benim kızım yiyor günde 1 kere özellikle akşamları veriyorum çünkü gaz akşamları çok yoğun oluyor

12. 12 Ekim 2009
  13. benim_olan

benim_olan Canım esadımmm Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    daha bebeğim yok ama sizin sayenizde gaz yapmayan biberonuda öğrendim baktım araştırdım.fakat bu biberon yamuk tutması zor olmuyor mu?...acaba merak ettim..neler çıkacak daha neler vallahi biz eskidik herhalde...:çok üzgünüm:

14. 13 Ekim 2009
  15. isil_ufuk

isil_ufuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim sma yı hiç sevmedi hep çöpe gitti 4 aydır ama şimdi bu ay milupaya başladım onu sevdi ve gerçekten sma mide bulandırı bi tadı var...

16. 13 Ekim 2009
  17. Semra57

Semra57 poyraz&miray Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim sütüm yetmediği için 25günlükken mamaya başladık malesef milupa aldım bebeğim kabız oldu hemde milupanın kof şişmanlık yaptığını duydum şimdi bebelac kullanıyorum çok memnunum tabi bebeğin tadını sevmesi önemligamyoncuiremsu

18. 27 Ekim 2009
  19. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bizde aptmil 1 kullanıyorduk ama bebeğim son günlerde yememye başaldı ağzına mama gelince miğdesi bulanıyordu...şimdi sma gold kullanacağız doktorumuz söyledi....