mimik çizgileri ve yastığın neden olduğu kırışıklar

Konusu 'Genç Ciltler ve Sorunları' forumundadır ve rosenoire tarafından 22 Şubat 2008 başlatılmıştır.

22 Şubat 2008
    Konu Sahibi : rosenoire
  1. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Bilindiği gibi yüzdeki bu çizgilerden sadece yaşlılar değil gençler de yakınabiliyor. Bunun nedeni de genellikle mimikler! Güneşli havalarda gözleri kısmak veya kaşları çatmak, alnı kırıştırmak bir çok insan için tik haline gelmiş. Bu alışkanlıklardan kurtulmak gerekir. Gerçekten de mimik hareketlerinizi kontrol altına alırsanız yeni oluşmaya başlamış olan çizgilerin azaldığını görürsünüz.

Yatma biçiminizin de bu istenmeyen çizgilere yol açtığınızı biliyor musunuz? Uyurken başınızın şekline dikkat edin. Yastığa yanlış konan bir bir baş nedeniyle genç yaşta kırışıklıklarla tanışabilirsiniz. Bu yüzden de çene bölümünde ve boyunda kırışıklıklar meydana gelebilir. Ayrıca yanak kısmınızın yastığa tam teması yastık çizgisi denen çizginin kalıcı olarak göz kenarına yerleşmesine neden olacaktır

2. 22 Şubat 2008
  3. derzer

derzer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    neden şimdi bunu yazdın ki

4. 22 Şubat 2008
  5. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilginelim diye yazmış ne sakıncası var ki arkadaşım

6. 22 Şubat 2008
  7. deruş

deruş Guest

geyik yapmaktan iyidir bence..

8. 22 Şubat 2008
  9. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sana yazmamın sebebini anlatayım .Mimik çizgisinden şikayet eden bir sürü insan var ayrıca sen yaşın genç olduğu için yanlış yastık kullanmanın,çok kötü çizgilere yol açtığını bilemezsin,formları biraz araştırısan bu konuda pek çok şikayet var.Yaş ilerledikçe cildin elastikiyeti azalır ve yatış şeklin özellikle, yan yatarken göz kenarında derin bir çizginin oluşmasına yol açar ve de zamanla kalıcı olur,hiçbir şekilde geçmez,dediğim gibi bu ancak ileri yaşlarda oluşmaya başlar sen bunu farkedemezsina.s

10. 23 Şubat 2008
  11. Suzgun

Suzgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu önerılerın yanısıra oluşmuş çizgiler için ne yapmalı 88 tarif verılmiş ama her biri için de olumsuz bir fikir var yaglar etkilimiş ama yag bezeleri korkusu var
    pahalı kremler dısında bi önerin varsa duymak isteriz

12. 23 Şubat 2008
  13. Alice in Wonderland

Alice in Wonderland Bir bebek yuttum sanki ... Üye

Beğenildi:
    1.329
    Ödül Puanları:
    238
    rosenoire adlı bayana kesinlikle katılıyorum...yanliş yastık kullanımı en büyük neden.benim annemin doktoruda aynı şeyi söylemişti...

14. 23 Şubat 2008
  15. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    sengözlerimebaksanabAslında göz çevresinde oluşan çizgilere hiçbir kozmetik fayda etmiyor,ne kadar pahalı olursa olsun hepsi yalan .Bana kalırsa göz çevresine yağ kullanmayın derim çünkü yağ butonu oluşur ayrıca göz çevresi derisi çok ince olduğu için deri çabuk sarkar .O pahalı kremlerin hepsi uydurma ,ancak cildi nemli tutmak hafif, ürünler kullanmak,sigara içmemek gibi şeyler geciktirici etki yapabilir.Ama en önemlisi kalıtım yani genler çok önemli canım.Böyle mucize bir ürün olsaydı herhalde estetik operasyonlara gerek kalmazdı:1no2:

16. 21 Mart 2008
  17. derzer

derzer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    88
    yaaa varyaa senin yazıların için sadece bu siteye girer oldum.tabi bu yastık yatak yazısından kaynanmadı:teytey:süper bilgilisin

18. 27 Mart 2008
  19. rosenoire

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım yazını yeni gördüm hakkımdaki güzel düşüncelerin için teşekkür ederim ,umarım bu güzel düşüncelerine başka arkadaşlarımız da katılıyordur ,ben yılların verdiği bilgi birikimimi genç arkadaşlarımla paylaşmak istiyorum ,hele senin gibi şekerlerden övgü ve destek alırsam daha yazacak çok şeylerim var :eek: kucak dolusu sevgilera.s.