Mini fırın tavsiyeleriniz nelerdir?

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve Gxuxldemir tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Gxuxldemir
  1. Gxuxldemir

Gxuxldemir İnci küpeli kız Üye

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba arkadaşlar,
    yeni taşındığım evde mutfakta ocaklı fırın yeri olmadığından mecburen mini fırını ayrı almam gerekiyor.Bu konuda tavsiyelerinize ihtiyacım var.Mini yada midi fırında hangi markayı önerirsiniz?.Modeli numarasıyla yazarsanız sevinirim.Kekleri börekleri iyi pişiren, yüzümü ağartacak bir fırın istiyorum.
    Arkadaşımın birinde "termikel" var.Memnun ama ben pek cesaret edemiyorum.
    Fikileriniz nelerdir?

2. 7 Ağustos 2008
  3. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    reklam gibi olmasın ama adı a ile başlayan çok bilinen bir beyaz eşya markası var, ben ondan kullanıyorum çok memnunum m f 6, her kullanımdan sonra da sabunlu su ile sil hemen ve aylık olarakta, fırın için özel üretilen ürünlerle sil,

4. 7 Ağustos 2008
  5. angel80

angel80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet kesinlikle katılıyorum size aynısı bendede var çok memnunum hatta gören arkadaşlarım bile biz niye kocaman fırın almışız diyorlar fırın yerine bulaşık ve set üstü ocak al sana derli toplu bir mutfak oluyor.:1rolleyes:

6. 7 Ağustos 2008
  7. Gxuxldemir

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    88
    Çok teşekkürler arkadaşlar tavsiyeleriniz için.O "A" ile başlayan markanın fırını büyüklük olarak yeterli oluyor mu.Yanıl mıyorsam o model 26 lt.Mesela börekleri tek tepside mi 2 tepside mi yapıyorsunuz.Termikelinkiler 35 lt.küçük gelirse diye korkuyorum da...Bir de piliç çevirme fonksiyonu var bazılarında.Bu gerekli mi,kullanılabiliyor mu?
    Bir de sanırım mini fırınlar turbo değil statik özellikte imiş.Alttan üstten ısı ayarlanabiliyormuş.Bu avantaj mı sizce?mf 6'da alttan ve üstten ısıyı kesebiliyor musunuz?Mesela üstü çok kızarınca üst kapatılabiliyor mu???

Son düzenleme: 7 Ağustos 2008
  8. 7 Ağustos 2008
  9. Gxuxldemir

Beğenildi:
    49
    Ödül Puanları:
    88
    Gri olanlar inox diye de geçiyor.Parmak izi falan kalıyor mu fırında?

10. 7 Ağustos 2008
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    valla çok zor sorular sormuşsun, ben o kadar da tavuk çevirme falan yapmadım. ayrıca üstü kapat, altı katta yapmadım zaten dengeli pişirme yapıyor gerek duyulmuyor ki. eğer çok fazla özellik istiyorsan bir araştır bakalım

12. 7 Ağustos 2008
  13. angel80

angel80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    gelelim tavuk pişirme olayına bak tarif ediyorum ama ilk tavuğumu sizden yemeğe gelirim ona göre:CüvCüv: tavuk pişirmek için ben şu fırın torbaları var ondan kullanıyorum onun içindede gayet lezzetli oluyor tavuk torbada pişince birde torbadan çıkarttıktan sonra tepside fırına koyuyorum nar gibi derlerya işte öyle oluyor.Evet işin püf noktasını belirttim fırını ne zaman alırsınız ilk tavuğu yemek için davet bekliyorum :sm_cool:cokacimcoook

Son düzenleme: 7 Ağustos 2008
  14. 7 Ağustos 2008
  15. angel80

angel80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bu arada arkadaşın dediği gibi üst veya alt ayar diye bir durum yok zaten fırın mini tepsiyi ortada tutmak yeterli ...

16. 7 Ağustos 2008
  17. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bizim de bütün elektronik eşyalarımız teklemeye başladı, listede mini fırın da var, ben de takipteyim arkadaşlar.

mf 6'nın içi çok küçük gelmiyor mu diye soruyor annem bu arada? İçine başka teflon tepsi koyabiliyor musunuz, çok mu az şey pişiriyor? diye de soruları devam ediyor, imdatkaydirigubbakcemile

18. 7 Ağustos 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kendi dikdörtgen tepsilerini kullanıyorsun ancak ya da ona uygun başka tepsi varsa kullanabilirsin ama annelerimizin yuvarlak fırınları gibi yuvarlak tepsi almıyor tabi ki de. kendi tepsisi yeterli. eğer çok şey pişireceksen iki tepsisi var. ikisini de aynı anda sür fırına gitsin.