mini tüp bebek uygulaması

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ses_82 tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : ses_82
  1. ses_82

ses_82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar arnızda mini tüp bebek uygulmasını yaşayan var mı?
    doktorum önerdi, ilaçsız tüp bebek tedavisi gibi birşey, doğal organik tedavi deniyor.1 yada 2 folikül toplanıyor.önemli aşama ilaç almamak diğerleri normal protokolle aynı.bu programla teedavi gören varsa memnunmusunuz, yazabilirmisiniz.

2. 27 Ağustos 2010
  3. nina

nina Guest

benimde çok ilgimi çekti ama yapan merkez çok az ve yaptıran hiç kimseyi bulamadım ama bence süper bişi en azından önce bunu denemeli merkezler bilmiyorumkismile

4. 3 Mart 2011
  5. pinar72

pinar72 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende bu mini ivf konusunu arastırıyorum . 1 defa microenjeksıyon denemem oldu . 2 embriyo transferi yapıldı ama 6. haftada kalp atısı olmadıgından kurtaj oldum . 2. deneme icin bilgi almak amaclı bugun jinemed i aradım avrupa tarafında yerleri . tabi igneler ve agır ilaclar olmaması cok iyi .ama yaptıran varmı veya sonucu nasıl olur bilgim yok?? fiyat olarak telefonda 3500 tl verdıler . ilaclar tup bebek tedavısınden daha az 400 tl civarı tutuyormus . sizinde bilgileriniz varsa paylasalım .. sevgiler .

6. 3 Mart 2011
  7. Ayse_URL

Ayse_URL aceleci böceğimmm Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    101
    Ben henüz 1 deneme yaptığım için doktorum şimdilik ilaçla devam etmek istiyor ama bana moral vermek için bir vakasını anlattı. Hastasının tek yumurtalığını almak zorunda kalmış diğerinde de rezerv azlığı varmış. Doktor ilaçla da en fazla bir kaç yumurta elde edeceğiz gel sana doğal siklus uygulayalım demiş. Normal yumurta takibi yapılmış sadece en sonuna doğru 1-2 kuru merional uygunamışlar. (Kıyaslayabilmeniz için söyleyeyim bana kısa protokolde 34 kutu merional kullanıldı.) Sonuçta 2 yumurta elde edilmiş ve ilaçsız olduğu için kaliteleri de çok iyiymiş ve hastası şu an gebe. İlaçla sonuç alamazsak bu yöntem bana çok mantıklı geliyor çünkü ilaç dozu arttıkça yumurta kalitesi de bozuluyor tıpkı hormonlu domatesler gibi tatsız oluyor. Sonuna doğru 1-2 kutu ilaç kullanıldığı için buna modifiye doğal siklus deniyormuş.

8. 3 Mart 2011
  9. YILDIZ1980

YILDIZ1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    benim tek yumurtalığım var, bu tedavi şeklini denemek istedik ama o ay yumurtalarım tüp için uygun büyüklüğe gelemedi . oysaki önceki takiplerde hep uygun gözükmüştü.
    bir defasındada önde giden 22mm antral folikül erken çatladı, bir diğeri yine küçük kaldı. yani tuturamadık. bir dahada denemedim. yine ilaçlı yönteme döndük, en azından tek yumurtalıkla 5-6 tane kullanılabilir yumurta oluyor .
    bu tedavi yönteminde 21-22mm normal siklusla yumurta sağlayabilenler için geçerli ve o yumurtayı zamanında çok iyi değerlendirebilen merkez seçimide önemli galiba. yumurta sayısı az olduğu için riskli ama hormonsuz tedavi olduğu içinde iyi bir yöntem.