minicik kediciğim, elimde öldü :(

Konusu 'Acısıyla Tatlısıyla : (' forumundadır ve patiska tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : patiska
  1. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    çocuklar hırpalıyorken bulup eve getirdiğimiz,evdeki kedimiz zarar verecek korkusuyla iyi bakacak bir sahip bulmaya çalıştığımız minicik ,güzeller güzeli iki kardeşten koyu renk olanı öldü az önce.... Albümümde fotoğrafları var miniğimin...
    Veterinere götürmüştüm onları, aşıları yapılacaktı. karma aşıdan önce vitamin yapalım dedi veteriner. Aşı yapıldıktan kısa bir süre sonra miniğimin gözleri kaydı, sonra titremeye ve sarsılmaya başladı.
    Şoka girdi dedi veteriner. suya tuttular,olmadı, şimdi hatırlayamadığım ilaçlarla kendine getirmeye çalıştılar ama öldü miniğim :KK43:(
    saatlerdir ağlıyorum, belki bir kısmınıza saçma gelecek bir kedi için bu kadar üzülmem ama candı o sonuçta... Masum,sevgi dolu,meraklı...
    Veterinere giderken çağırdığımda koşa koşa gelmişti,taşıma kutusuna girmişti,orda kucağımdaydı mırıl mırıl...
    Zaten anneciğinden daha 1 aylık bile değilken ayrılan ve kardeşine sarılıp ısınmaya çalışan diğer miniğim yapayalnız kaldı...
    Acaba diyorum, o çocukların elinden almasaydık, çocuklar bi süre sonra sıkılıp bırakırlar mıydı? onlar bıraksa o minicik bedenleri kendilerini hayatta tutabilir miydi? Biraz daha iyi olsunlar derken, biz kötü bişey mi yaptık?

2. 20 Ekim 2010
  3. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    bu mu yani?
    kedi olduğu için mi bir canın gitmesini umursamadınız????

4. 20 Ekim 2010
  5. sermest

sermest hoşgeldin nazlı kelebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    çok üzüldüm canım ne hissettigini de cok iyi anlıyorum
    kedi de olsa insan yavrusu gibi bir can o nasıl muhtac oluyorlar bebekken
    ben de birkaç tane bebek büyüttüm böyle annesiz kalan
    hayata tutunmak icin nasıl mücadele veriyorlar görmeyen bilmez
    umarım diger kedicik saglıkla büyür güzel de bir yuva bulur
    sen elinden geleni yapmışsın ama bizim toplum olarak bişeyler yapmamız şart
    cocuklara hayvanların oyuncak olmadgını onların da annelerinin yanında büyümeleri gerektigini anlatarak buna başlasak çok iyi olacak
    ama öncelikle herkesin hatırlaması lazım
    onların da bir "can" oldugunu..

6. 20 Ekim 2010
  7. twilight11

twilight11 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    patisim canım çok üzüldüm tüğlerim diken diken oldu,canım siz doğru olanı yaptınız o kediler öyle yardım ihtiyaçları varken alıp baktınız sevginizi verdiniz en önemlisi,sizin bir suçunuz yok ölüm bu ,allahım diğer kardeşine uzun ömür ve sizin gibi sevgi dolu bir yuva versin canım .
    çocuklarında suçu yok gelişim piskolojisinde derste görmüştüm çocuklar belli dönemlerde canlı cansız kavramını tam ayır edemezler ,tabiki okul öncesi çocuklardan bahsediyorum..canlı hayvanları oyuncak hayvanlarının yerine koyabilirler

8. 20 Ekim 2010
  9. yazmacakaralamaca

yazmacakaralamaca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım çok üzüldüm bende muhabbet kuşum öldüğünde saatlerce ağlamıştım.Hayvan bile olsa seviyor kıyamıyosun.Sen iyi niyetli davranıp gerekeni yapmışsın ama malesef olacakla öleceğe çare yok.Kendini suçlayıp haksızlık etme.

10. 20 Ekim 2010
  11. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    gerçekten öyle. o kadar minikler ki, ama bedenlerinin ufacık olmasına aldırmadan yaşamak için olağanüstü çaba sarfediyorlar...
    tüm gün kardeşiyle oynardı miniğim, şimdi yalnız kaldı :KK43:
    ama çok haklısın, eğitime çocuklardan başlamalıyız, burda iş annelere düşüyor en fazla...

12. 20 Ekim 2010
  13. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    canım çok iyi anlıyorum seni....bizde yaşadık bikaç kez bu durumu...daha bi kaç ay önce hatta yavru bir kedi öldü öyle...annesi yoktu aldık balkonda baktık bikaç gün sonra annesini bulduk ona verdik,verdiğimiz gün öldü...bizde keşke vermeseydik dedik ama işte annesinden ayırmakta istemedik,çok ağlıyordu sesini duyup....

sende elinden geleni yapmışsın,kaderleri böyle oluyor genelde,kıyamam:çok üzgünüm:

bi tane daha var balkonda baktığımız,o da beyinden darbe almış....bulduğumuzda küçücüktü şimdi büyüdü baya,hareketlendide ama kafa dengesi pek yok hala....balkon demirlerine falan çıkmaya başladı,aşağa düşecek diye korkuyoruz.....

üzme kendini sen,biz elimizden geleni yapıyoruz ama öleceği varsa ölüyorlar....:çok üzgünüm:

14. 20 Ekim 2010
  15. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    bilmiyorum canım yaa, içim acıyor resmen.
    canım ellerinden aldığımız çocuklar kocamandı yaa. en az 10 yaşındaydılar belki daha bile büyük.
    ama yine de diyorum ya annelere çok iş düşüyor...
    saol canım, ama insan düşünmeden edemiyor...
    acaba kaderlerine müdahale mi ettik :KK43:

16. 20 Ekim 2010
  17. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    Yerinde olsam ben de ağlama krizine girerdim canım.
    Kedilere, özellikle yavrularına çok düşkünüm. Çok seviyorum.
    Eski evimizde bahçede beslediğim, baktığım, büyüttüğüm 10 civarı kedimiz vardı.
    2 yavru vardı. Gözümden sakınırdım onları. Onlarla yatar, onlarla kalkardım.
    Kışın eve alır, ısıtırdım kundak yaparak.
    Biri ölmüştü, o an dünyam yıkıldı resmen.
    Kaç gün ağla ağla bir hal olmuştum.
    Hiç aklımdan çıkmaz o minik.
    Allahım sabır versin sana da.

18. 20 Ekim 2010
  19. patiska

patiska Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    87
    Ödül Puanları:
    108
    çok sağlıklıyıd, çok hareketliydi. hatta yaramazdı... diğeri kucak kedisi o böyle nerde zıpırlık varsa...
    alt tarafı vitamin ya anlamıyorum hala :KK43:
    o hali gözümün önünden gitmiyor...
    daha önce yaşlandığı için ölen hayvanlarım olmuştu ama hem böyle gözümün önünde değildi, hem de alıştırmıştım kendimi :KK43: