Minik kızımı kime emanet ederim...

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve julianne tarafından 29 Kasım 2008 başlatılmıştır.

29 Kasım 2008
    Konu Sahibi : julianne
  1. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba kızlar. Biliyorsunuz şu an ben birçoğunuz gibi doğum iznindeyim. Üç ay sonra işe başlayacağım. Bebek gelmeden önceki tek planımız annemin ona bakacağı olmuştu. Ama biliyorsunuz hamileliğim sırasında annemin kalp hastası olduğunu öğrendik. Geçtiğimiz günlerde açılan damarı tekrar tıkanmış. Torununun sevincini bile yaşayamadı annecim. Sanırım onu bypass ameliyatı bekliyor... Bu durumda bebeğe de bakamayacak. Öncelişkle annemin iyi olmasını istiyorum ama bebeğimi de düşünmeden edemiyorum. Annem dışında bakacak kimse yok :KK43:( İŞi bırakmam mümkün değil çünkü kredi borcu ödüyoruz. Zaten 800 milyonluk bakıcı da bulamam. Ne yapacağımızı şaşırdık eşimle. Hadi az para istyen bir bakıcı buldum. İşe başlayınca 4 aylık olacak kızımı nasıl emanet edeğim bilmiyorum...

Hem sizden fikir almak hem de biraz anlatıp rahatlamak istedim...

2. 29 Kasım 2008
  3. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım üzülme,
    evet cok zor bi durum, bebeğinden ayrılamaz insan ama daha 2 aylıkken kreş gibi ortamlara başlayan bebekler biliyorum ben.bizimkiler en azından biraz daha büyümüş olacaklar. bende calışıyorum ve benim bebeğime de kimin bakacağı hiç belli değil.
    yakınlarda bi akrabanız falan yok mu, hala teyze onlarda bakalbilir en azından annen iyileşene kadar.

4. 29 Kasım 2008
  5. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yazık ki canım ya. Teyzem şehir dışında yaşıyor. Halam da hasta babanneme bakıyor. Tam çıkmaz yani. Haklısın mecbur kalınca kreşi falan düşünmeye başlayacağım. Eşim öğretmen önce velilerinden falan güvenilir biri var mı yok mu onu araştıracağım. Zaten haftanın 4 günü ve 12 den 6 ya kadar bakılması gerek. Martta işe başlayacağım. Umarım güvenilir, bu süre içinde bize abla olacak birini bulabilirim. Sen ne yapmayı düşünüyorsun Elif?

6. 29 Kasım 2008
  7. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    offf zor bı durum.. calısmak zorunda olmak, kucucuk bebeklerımızı emanet edebılecegımız guvenılır bırılerını bulmak cok zor.Benımde calısmam gerekıyor ve bende kıme bırakırım hıc bı fıkrım yok :KK43:(
    Allah yardımcımız olsun ne dıyım

8. 29 Kasım 2008
  9. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ben de annem bakıcak diye ümit ediyorum. ama net değil olmazsa akraba değilse bile cevreden tanıdık birilerini bulmaya calısıcam. hiç bilmediğim bi bakıcı asla olmaz yaa..

10. 29 Kasım 2008
  11. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    şubat 13 iş başı yapmam lazım ve bakıcı diyince karnım ağrıyor.
    annem baksın çok isterdim. ama büyük oğluma zor bakıyor.
    bizimde ödemelerimiz var ve 700 ytl veremem. kreşş hiç olmaz zaten burda yaşından önce almıyorlar. ne yapcam şaştım. haftada 3 gün ve akşam 5 e kadar bakacak kimse yok :1shok::1no2:

12. 29 Kasım 2008
  13. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya demek sen de aynı durumdasın zeynep. bir yandan bakınmaya başlamak mı lazım bilmiyorum ki. insan hiç tanımadığı birine nasıl emanet edecek bebişi.

14. 29 Kasım 2008
  15. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba kızlar
    bende 11 şubat gibi işe başlayacağım.allahtan benim kıza annem bakıcak son anda ani bi aksilik olmadğı sürece.
    sizlere akıl vermek gibi olmasın ama benim annem uzun süre bebek baktı şuana kadar biz 3 öz çocukları haricinde 3 tanede sıfırdan bebek büyüttü.ve biliyoum ki çoğunda da daha bebek doğmadan anne ile beraberdi yani bebekler bi nevi annemin elinde doğup büyüdüler.bu hem bakıcı ile bebek arasında hemde anne arasında bağ kurmaya yardımcı oluyor.bu sebeple eğerki bakıcı ayarlayacaksanız çok geç kalmadan başlayın derim.her iki tarafta işe başlama sürecine kadar birbirini tanıyıp daha da güven duyar bence.allah sizlere şimdiden kolaylık versin zor bi konu.

16. 29 Kasım 2008
  17. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    istanbulun neresinde oturuyorsun/

18. 29 Kasım 2008
  19. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    QUOTE=julianne;4425960]ya demek sen de aynı durumdasın zeynep. bir yandan bakınmaya başlamak mı lazım bilmiyorum ki. insan hiç tanımadığı birine nasıl emanet edecek bebişi.[/QUOTE]

valla şu ana kadar 2 kişi için araştırma yaptım. ikiside çocuk bakmış işini biliyor ama onların işlerini bilmesi değil benim onları bilmem lazım.
    bir tanesi oturduğum yerde hemn karşımızda oturuyor hemde. diğeride çalıştığım kurumdaki öğrencilerden birinin ablası. açıkcası bunlar dışında da bulamadım. kulağım delik geziyorum bu konuda. hiç olmadı görüşecem zaten ikisi ilede umarım fiat konusunda da üzülmem.