Minoksil kullanan var m aranzda arkadalar ??

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve zlmm tarafından 11 Şubat 2009 başlatılmıştır.

11 Şubat 2009
    Konu Sahibi : zlmm
  1. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    merhaba arkadaşlar benim saç dökülmemin nedeni bulunamadı doktor bana minoksil verdi ama ben kullanmakta kararsız kaldım.aranızda bnm gibi saç dökülmesinin nedeni bulunamayan var mı ??

2. 2 Mart 2009
  3. sevi_87

sevi_87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben kullanıyorum benim saç dökülmemi aşırı strese bağladılar 2 aydır tedavi görüyorum bakalım ne olcak

4. 20 Mart 2009
  5. SerserXIX

SerserXIX susarak özlüyorum..... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde erkek tipi dökülmem varmış bu ilacı tavsiye etti dr henüz kullanmadım inş işe yarar:Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme: 20 Mart 2009
  6. 21 Mart 2009
  7. bersu

bersu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Benim de nedeni bulunamayan ve 8 aydır süren yoğun dökülmem var.Bunun için araştırma hastanesine de gittim.Bulunduğumuz yerdeki cilt doktoruna da.Burdaki gittiğim doktor hemen geçiştirip priorin kataloğu verdi.Zaten 2 aydır revigen tablet kullanıyorum dedim.Sonra bir kağıda minoxidil yazdı.Alıp almamakta kararsız kaldım.Çünkü muayene etmeden,hiç bir şey sormadan yazınca tereddütte kaldım.Araştırma hastanesinde gittiğim doktora danıştım.Şimdi sakın kullanma kafandan dedi.Çünkü nedeni bulunmadıktan sonra istediğin kadar kullansan da çıkan saçlar geri dökülüyormuş.Artık en son çare dedi.Hatta kullananlardan da duydum kızlar.Kullanmayı kesersen-erkek tipi dökülmeler de dahil- çıkan saçlar dökülmeye başlıyormuş geri.

8. 21 Mart 2009
  9. SerserXIX

SerserXIX susarak özlüyorum..... Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde dökülmenin sebebi hormonlarmı yoksa başka bi problemmi var henüz dr öğrenemedi.ama acayip ilgilendi bayan diğer dermatologlar birer kremle geçiştiriyodu ama bu dr baya ilgilendi sebepleri sıraladı konuştu fln.1 ay sonra hormonlara bakcaz o zamana kadar bu ilacı tavsiye etti p.tesi alcam, eczanede hazır şuanda.inş bi çare bulunur. dökülmeniz ne zmn başladıysa mutlaka anında dr a gidin derim.herkese acil şifalarrra.s.a.s.

10. 21 Mart 2009
  11. yELiiizz

yELiiizz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde eşime verdi erkekler için dedi bize olurmu bilmemama zararsız dedi

12. 22 Mart 2009
  13. bersu

bersu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Canım minoxidilin bayanlar için formu da var.Erkeklerinki %5lik.Bayanlarınki de %2lik.Eczaneler bilir canım.

14. 22 Mart 2009
  15. cil_lek

cil_lek böcükk Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doktor bana bişe verdi ama buna benser %2 lik bi formüll eczanede bulamadım ama saçına sürüceksin yıkamıycaksın saç çıkarıcak dedi. yazdığı kağıdını kaybetmişim bulamadım şimde buna benzer bişedii

16. 23 Mart 2009
  17. zlmm

zlmm artık böyle Üye

Beğenildi:
    14
    Beğendikleri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    valla arkadaşlar ben 3 haftadır kullanıyorum bi etkisini görmedim kullanmadığım ilaç,formül kalmadı pes etmek istemiyorum ama psikolojik olarak çöktüm

18. 26 Mart 2009
  19. nesli85

nesli85 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba...arkadaşlar ben de saç dökülmesi sorunuyla uğraşan biriyim.süper saçlarım vardı uzun ve gür.kızkardesımde de 3kısılık saç var:) öss'ye hazırlanırken birden dokulmeye basladı ve bir caresini bulamadım.gitmediğim doktor kullanmadıgın yontem kalmadı.sıgır ılıgı mı dersınız badem yagları mı bepantenler mı...en sonunda yıne cılt doktoruna gıttım.dedım 4senedır bu sorunum var ve bulamıyorum nedenini.doktor beni once kadın dogum uzmanına yolladı seks hormonlarıma bakılması ıcın.daha sonra guatr,kan degerleri,vitamınlere(b12)...bakılması ıcın tahlıle yolladı.ayrıca ozel olarak bır laboratuara çınko degerlerimi olcturmemi soyledı.bunlar uzun ugraslar tabı.ama A dan Z ye tum tahlıllerımı toplayıp gıttım yanına.agır bır depresyon gecırıp gecırmedıgımı sordu.hayır herseyım Allaha sukur iyi.aşırı bır stresım de yok dedım.hormonlar kan degerlerı hersey ınanılmaz normal.sadece b12 dusuk cıktı.bana ıgne verdı bıraz da cınko takvıye ve MİNOXİL verdi.ıgnemı dun oldum bugun de minoksil aldım.bılmiyorum işe yarıyacak mı?bılıyorsunuz ki uzun bir tedavı pat deyınce degısıklıgı goremıyorsunuz.degısıklıklerı yazıcam sızlere.umarım hersey gönlümüzce olur...yerimseniben