minoxidil kullananlar yardım..

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve MissMini tarafından 24 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

24 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : MissMini
  1. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    kızlar aranızda minoxidil solüsyon ve şampuan kullanan var mı?bu saç dökülmesinden son aylarda çok çektim araştırmadığım şey kalmadı biçoğunu da denedim.. minoxidil işe yarıyor mu demin bi yazı okudum saç ve saç dökülmesiyle ilgili orda geçiyordu en etkili tek yöntem bu minoxidil ve bi isim daha vermişti ona da baktım netten ama yoktu sanırım daha türkiyede yok.okuduğum yerde .kullananlar yorumlarınızı bekliyorum sonuçta okadar para yatırmadan önce fikirlerimizi paylaşalım ki boşuna ne ümitlenelim nede paramızı çöpe atalım...evet kızlar ne diyorsunuz kullananlardan yorum bekliyorum..

2. 24 Ağustos 2010
  3. siim

siim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım minoksil vi minoksidil arasında fark var ona dikkat et..Ben minoksil %2'likten 7 8 şişe bitirdim pek bi etkisini göremedim.Ve bende çok şiddetli baş ağrısı yaptı bu genel kullanıcı yorumları eczaneye genelde bunu kullananların şikayeti.Ama minoksil kuzenime biraz yaradı:)))Sanırım bana iyi gelmedi Umarım sana yarar:):enbuyukkk:

4. 24 Ağustos 2010
  5. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    aaa canım bilmiyordum ne gibi bi fark var arasında? benim okuduğum yazıdaki doktor minoxidil demiş..

6. 24 Ağustos 2010
  7. frezya_05

frezya_05 ☆ηαтυяα&#846 Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    41
    canım bende aldım dün ama kullanmadım aldığım minoxil %2 minoxildilin sahtesi çok varmış dikkat etmek lazım inş. iyi gelir ama ez az 4-6 ay gerekliymiş işimiz zor yeterki gürleşsinde bide daha fazla dökülmesin bişey isdemem merak ettiğim bi konuda uygulama bitince sonradan tekrar dökülürmü okuduklarım pek iç açıcı değil eski haline gelirse tekrar çokkk korkuyorum herşey boşa gidecek diye:çok üzgünüm:

8. 24 Ağustos 2010
  9. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    canım inş. işe yarar valla okuduğum kadarıyla baya etkili olduğu yazıyor ama dökülmenin en geç 5 yıldır devam ediyor olması lazımmış yani 5 yıldan fazla bi süredir dökülüyorsa etkilemiyormuş galiba gerçi 5 yıldır saç dökülmesi yaşayan birinde de saç kalır mı bilinmezCADIARZU

10. 24 Ağustos 2010
  11. frezya_05

frezya_05 ☆ηαтυяα&#846 Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    41
    evet çok doğru 5 yıl dökülmede saç kalcağını sanmam bi bayanda umudum çok açıkcası tereddütte çok zamanla gözlemlerimizi açıklıcaz zaten hadi şimdiden hayırlısı diyelim bol saçlar....opuyorumnanaktan:nazar:

12. 24 Ağustos 2010
  13. siim

siim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım siteye link vermek istemiyorum ama google yazıp aratırsan farklı olduğunu görürsün minoksil %2lik olanın şişesi kırmızı %5lik olanınki mavi...ama minoksidil'de ise şise sanırım siyah...iiyice dikkat :uhm:

14. 24 Ağustos 2010
  15. kubrabarbaros_canbey

kubrabarbaros_canbey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben 1. kutumu bıtırdım bugun 2. kutuya başladım dokulmeler aynı yogunlukta devam edıyo azalma yok yenı gelen saçta yok suan ıcın bende teyzemın ıs arkadaşının tavsıyesı uzerıne aldım onun 4. kutusu kucuk kucuk gelen sacları varmıs teyzemın dedıgıne gore ama dokulmeler hala devam edıyomus.dökulenler cıkıyorsa bı anlamı yok bu ılacı kullanmanın,saçlarım dokulmeye devam ettıkce acaba kullanmasammı dıyede dusunmuyo degılım en az 4 kutu kullanılması gerektıgını soyluyo herkes ama 4 kutudan sonra baskalarında cıkabılır belkı ama ya bende cıkmazsa olan dokulen saclarımamı olcak,kazıtmayı bıle dusunuyorum saclarım hepsı bırlıkte cıksın dıye...

16. 25 Ağustos 2010
  17. MissMini

MissMini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    113
    canım bu ilacı kullananlarda zaten başta dökülmeler oluyormuş şöyle ki sağlıksız saçı döküp yenileri çıkıyormuş diye okudum...valla napcaz bilmiyorum canm bırak kazıtmayı ben kestirmeye bile kıyamıyorum bide baya uzadılar belime kadar uzatcaktım ne güzel amaaa...:1no2:senağlama

18. 25 Ağustos 2010
  19. ebuuuxsx

ebuuuxsx keşkelerim olmasa... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    banada gittiğim cildiye doktoru verdi ama minoxil %2 lik kırmızı şişe olandan.mavi olan %5 lik erkeklere verilen.eczacı arkadaşım kullanıyor o memnun ama sanırım uzun süre kullanmak gerekiyor.ben şimdi doktorun verdiği karışımı uyguluyorum bide demir eksikliği tdavisi için ilaç kullanıyorum.doktor sadece sabahları 5 fıs kullan dedi.ama ben çok aksattım doğru dürüst kullanamadım.ama hepsi bir araya gelince minoxil arada kaynadı diğerlerini aksatmıyorum.