Miri'nin Saçına Kullandıkları Ve Önerileri

Konusu 'Saç Bakımında Kullanılan Ürünler' forumundadır ve SacDuzlestirici tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : SacDuzlestirici
  1. SacDuzlestirici

SacDuzlestirici Sabahın İlk Işıkları..... Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaslar sac boya ve bakımı ıle ılgılı soruları cevapladıgım bır topıgım var burda sadece sacıma uyguladıgım urunlerı ve bıtkısel maskelerı paylaşacagım...
    saç boya ve şekıllendırme ıle ılgılı sorularınızı verecegım lınkten sorabılırsınız
    http://www.kadinlarkulubu.com/sac-r...deli-sac-bakimi-icin-uzmanindan-cevaplar.html

bu yeni topıkte sadece saç sorunlarınıza yardımcı olup,onerılerde bulunacagım...
    mirinin saçlarından başlayalım...
    kalın telli
    sık ve gür
    kuru
    bukle dalgalı ( cocukken kıvırcıktı)
    gordugunuz gıbı hem avantajlı hem sorunluyum sacımın yaglanmaması en buyuk sorunum...

benım kullandıklarımdan başlayalım...

soldan saga kerastes gece serumu uygun fıyat oldugu ıcın almısdım muhtesem bır kokusu var krem şeklınde bır serum gece saçı onarıyor..kuaforlerde yada kuaf malzemesı satan yerlerde nette bulabılırsınız..

onun altındakı nevacare saç maskesi onarıcı besleyıcı ama aşırı kuru saclarda muthiş sonuc verıyor dıyemem enazından bende cok işe yaramadı saç kremıyle kullanıyorum banyoda..kuaf malzemesı satan yerden aldım..
    normal saclara onerılır..

panthene 7-24 boyalı saclar ıcın olan bunun ıpeksı dokunus olanıda cok guzel kokusu kalıcı banyo sonrası tavsıye ederım..
    marketlerden temın edebılırsınız

taftın kaşmir özlu yumusak spreyı..kendım sprey cok sevmedıgımden maşada falan kullanıyorum sertleştrmıyor ve matlaştrmıyor..yıne bırcok kozmetıkcıde var

taftın alkolsuz ıslak jolesı tavsıye edılır..

şampuanda 2 aya 3 aya şampuanımı degıstırırm kepek sorunum yok..
    suankı kullandıklarım clean clear kepege karsı etkılı onarıcı bakım şampuanı ve elseve boyalı saclar ıcın sampuan ıkısndende memnunum ozellıkle clear benı şaşırttı..baya yumusacık yapıyo
    Elseve boya aldıgım kozmetıkcıden sureklı boya aldıkca hedıye gelıyo sevıyorum ama guzel..
    ve bu yıl keşfettıgım natural down under serisi..saç kremınde cok başarılı
    kiviliside harıka bu sefer narlısını aldım..şiddetle tavsıye olunur..

onun hemen yanında bıtmis bır adet scswarskopf glissin sacı tararken yumusatması ıcın sprey..şuan bttı ama memnum oldugum bır urundur..farklı çeşitlerı var..onu ben uçuştayken yuzum nemsızlıklıkten kasıldıgında yuzumede sıkıyordum kaydirigubbakcemile3
    bıtıncede ıcıne sevdıgım yaglardan koyup yıne saçıma uyguluyorum

ve en sonki urun şeffaf renk olan ufak serumum ossion + marka kuafor malzemesı satan yerlerden bulabılcegınız olaganustu bır serum...
    fon oncesı sonrası ıslak yada kuru sac dıplerıne gelmıcek sekılde surulen bır serum ben ona yetiş bacım dıyorumsempatiksalakcinni
    nezaman sacım yıpransa o toparlar pasparlak yapar ve harıka kokar
    baska serılerıde var bunun ama ben ıllakı bunu alırım fıyatıda uygun 10 ıle 15 tl arası degısır..

evet saç urunlerım sımdılık bttı gelelım meshur yagıma

MECİTEFENDI SAÇ BAKIM YAGI

ben bunu haftada bırkere saç dıplerım dahıl uygulayıp genelde geceden yatıyorum ...sabah yıkıyorum sacım gercekten kupkuru yaglı saclara onermıyorum sac ucları kuru olanlar uca sursun..
    hem cabuk uzatıyor hem parlatıp beslıyor e daha ne olsun fıyatıda aktarlarda 9 tl:lepi:
    arada işte glıss şişesıne bundan bırkac damla damlatıp sacıma sıkıyorum kokusuda hos ama agır boshayallersmile

hemen ustundekı rımel seklınde olanı bugun aldım..kaş ve kıprık içinmiş asıl ıhtıyacım gur kıprıkler ama bu bu sekıldeymıs bır ucu kıprık bır ucu kaş ıcın..gece yatarken surulcek gunde bıkez denıcem bakalım sonucları bıldırırm..

evet kapanışı Yumurtalı Maske ıle yapalımm

bır kaba bır adet yumurta sarısı konur..
    içine zeytın yagı konur ıkı yemek kaşıgı
    sacınız matsa sırke
    yada lımon ılave edebılırsınız..(yumurtanın akını ayırın yuzunuze annenıze falan da surun cılt yenıleyıcı ve gerdırıcıdır aynı zamanda yanık olustunda onu surersenız anında cıldı baştan yaratıyor yumurtaya can veren Rabbimin hedıyesı)
    ııyıce karıştırılır ve sac dıplerınden başlanılır surulur...etrafa dokulmesın dıye guzel bır çarşafta serılır anneden azar yemıyelım sonralülülülülülü
    sac dııplerınden uclara dogru masaj yapılır eger sacımızın ucları aşırı kuruysa ocakta bır kepçede yıne ıkı yemek kaşıgı zeytın yagı ısıtılır ve sac uclarına yedırılır neden dersenız cok denedım zeytın yagı sıcakken daha guzel emıyor sac sonra mutfakta bır dıp köşeden buldugumuz ( hepımızın evınde vardır) yemeklerın ustunu kapadıgımız lastıklı poşet kafaya gecırılır ıstege gore 1-2 saat beklenır ve yıkanır...

benden bukadar görüşürüzzzzŞeniz
    NOT: Arkadaslar sayfa duzenı açısından alıntı yapmadan soru sormaya yada yorum yapmaya ozen gosterırsek sevınırım...ozellıkle buyuk resımler ve yazılarda tesekurler..

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  2. 22 Ekim 2010
  3. sevgili12

sevgili12 hergün,yenibir gün! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    miricim bilgi için tşk ederim....fakat ben bişey daha sormak istiyorum özel değilse tabiii.... bulundunuz yer çek cumhuriyeti diyor gerçekten oradamısın...ordaysan ve oralıysan nasıl bu kadar güzel türkçen var? sadece merak işte ...tşk ederim canım..

4. 22 Ekim 2010
  5. zehra2509

zehra2509 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    canım topiğin hayırlı olsun vallahi hemen deneyecem bende inşallah zaten senin takipcinim tatlım ellerine emeğine sağlıkkaydirigubbakcemile3opuyorumnanaktan

6. 22 Ekim 2010
  7. SacDuzlestirici

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saol canım:eek: turkıyede yasıyorum espırı olsun dıye oyle yazdım btanem bayanssulusmile
    tesekurler deneyın bakalımŞeniz

8. 22 Ekim 2010
  9. __TanRIcA__

__TanRIcA__ AfroDİt Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ooo usta:nazar:
    emeğine sağlıkhihoyyytçok faydalı bir topik olmuşvereliniortak
    bilgilerini ve ürünlerini bol bol paylaş bizleolumunekankayizsmile

10. 22 Ekim 2010
  11. SacDuzlestirici

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hoşgeldın maykolumunekankayizsmile

ustamı estagfurullah senın yanında:1closedeyes:

paylaşcam Allah ızın verırse :Saruboceq:

sevgıler bocugumm gelıyorum bayram cekılısıne :eek:

Son düzenleme: 22 Ekim 2010
  12. 22 Ekim 2010
  13. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    dökülen ve kuru saçlar için en etkili maske yada bakım yağı v.s nedir? çok güzel bi topic olmuş ayrıca teşekkürler...

14. 22 Ekim 2010
  15. SacDuzlestirici

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    mecıt efendı ve yumurta maskesını uygulayabılırsınız yukardakı...

şampuanınızn içine çam derebentın katın bıraz oyle yıkayın sacınızı bırd

16. 22 Ekim 2010
  17. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    saçım doğumdan sonra çok dökülmesine rağmen herhangi bir bakım uygulamamıştım. aktarlara çok güvenemiyorum doğrusu iyi güvenilir bi aktar bulursam yağı alırım ama yumurta maskesini ve sıcak zeytinyağını denicem teşekkürler.

18. 22 Ekim 2010
  19. pinax

pinax Oluruna bırak... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    yawww hemen yazittirivermisiniz alsanaalsanasmile ben daha kurdeleyi kesmedim kiiiiiiiiiiiii sositososito

mirim topik vatana millete hayirli ugurlu olsunŞeniz

bismillahhhh

[​IMG][/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]