Misafir geldim stanbul'a ama kaynpeder benimle konumuyor..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve matarani tarafından 29 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

29 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : matarani
  1. matarani

matarani Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    811
    Ödül Puanları:
    238
    arkadaşlar abartısız anlatacağım...söylediklerimde en ufak fazlalık yok...

eşimle 4 yıllık birlikteliğin ardından işi resmiyete dökelim dedik...tabi istenmem gerek ve farklı memleketlerde olduğumuz için istemeye gelecekler....yorgunluk olmasın diyede hemen ertesi günde yüzük takalım dedik...

tam bütün sülaleye duyurduk ki kayınpeder bir tel açıyor maddi yönden çok kötü durumdayım gelemiyorum....ve yeminler olsun ki eşim bu olaydan altı ay öncesinden babasına maaş kartını verdi ve kendi şırnakta gabar dağında süründü ki para biriktirsinde nişanda bişeler yapalım diye...adam kendine harcamış parayııı...

neyse ben tabi şok aileme hayatta söyleyemem gelemeyecekler diye.bir daha asla kabul etmezdi babam..gittim arkadaşımdan borç para buldum..tek gelsinler diye gittim alyansımı kendim aldım...bir iki bilezik aldım eşime verdim tek onlar takmış olsun diye...

nese geldiler nişan falan bitti...bir yıl geçti düğün olacak..eşimden maaş kartını aldırdım...beyaz eşya vs borca soktum...şükür aldık...düğünde beş kuruş yardım görmedim...

hep borcu vardı zaten yani hep öyle dendi bize....düğün ertesi resmen tel üstüne tel borcumuz var vs...ne var ne yok verdim bende..ama borç dedim...ailemin hala haberi yok...

tabi bu durumda bir yığın eşya düğün vs taksiti bizi bekliyor...düğün ardı bayram eşimin ailesine gittik...sonra diğer bayram kendi aileme....hepimiz farklı yerlerdeyiz çünki...eşimin ailesi istanbul benim ailem başka ve ben eşimle başka...

zart zurt istanbula gidemiyoz...ben çalişiyorum...eşim zaten askeri personel..nöbeti vs...gelgelelim 3 kez istanbula...4 kez benim aileme gittik diye kıyametler koptu...ki istanbula gelmemle kendi memleketime gitmem arasında dağlar var..istanbul bize 14 saat kendi memleketim 5 saat...şimdi istanbuldayım ve kayınpederim geldiğimden beri benimle konuşmuyor yüzüme bile bakmıyor...been oğullarını onlardan soğutuyormuşum diye...

ağla ağla bittim ben...eşim beni destekliyor şükür de kaynanamla konuştum dedim asla gelmem bi daha...nolur akıl verin ne yapayım...perşembe günüe uçak biletimiz var...beklemeyip çekip gidim mi buradan..:nazar:

2. 29 Ağustos 2009
  3. Zehir

Zehir her seçiş bir vazgeçiştir Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    sen elinden gelen herseyi yapmissin bu evlilik icin canim

sira onlarda azicikta onlar bazi seye gögüs gericek ve seni bunaltmicaklar

ama yerinde olsam cekip gitmezdim ,istedigi kadar konusmasin kayinpeder

kendisi yaptigindan utanir

4. 29 Ağustos 2009
  5. matarani

matarani Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    811
    Ödül Puanları:
    238
    sağol bi tanem...inan şu an odaya kapattım resmen kendimi ben salona onların yanına gidince salondan çıkıyor...napım bende geçemiyorum salona...senağlama

6. 29 Ağustos 2009
  7. BasakKadini

BasakKadini Guest

Adam seni basindan beri istemedini beli etmis
    Kusura bakma ama sende kendi biraz agrdan satsaydin
    Bana kizacaksin biliyorum ama yüzükleri senin almani dogru bulmadim
    Bunlari ailenden habersiz yapmanda cok yanlis yarin birgün evlendikden sonra patavatsizin birisi bunlari ailene anlata bilir

Insallah hersey yoluna girer

8. 29 Ağustos 2009
  9. Gamzei

Gamzei Guest

bu nasıl bir nankörlüktür,sinir oldum kayınpederinize
    genelde kayınvalideler böyle şeyler yapar ama sizde durum farklı anlaşılan.
    oğlunun maaş kartındaki paraları kendine harcıyor (Evleneceğini bildiği halde)
    gelininin altınlarına göz dikiyor.
    yine de yaranılmıyor:kızgın:

10. 29 Ağustos 2009
  11. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Ucak bıletını bılemıyorum gerıye alabılır mısınız ama durmanın bır anlamı yok... Sonucta sıze yapılanda saygısızlıktır...
    Sen yıne saymıssın gıtmıssın kalıyorsun ve nelere göz yummussun eşin ıcın ama ne olursa olsun annenın ve babanın cocuklarının huzuru ve mutlulugu ıcın bazı seyleri haklıda olsalar sineye cekmelerınden yanayım ama kayınpederınız bunu ıdrak edemeyecek kadar bencil bellı kı...

12. 29 Ağustos 2009
  13. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Uçak biletinin tarihini hemen bu geceye al,bas git.Eşin de artık olan bitenden seni sorumlu tutmaz san ırım.Bir daha da görüşme,44 kere kendi annene git doya doya :teselli:

14. 29 Ağustos 2009
  15. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sen niye yüzüğü bilezikleri aldın ki..
    alışmışlar eşinin maaşını yemeye, çok haksızlık ama...
    bence orda dur konuşmuyorsa konuşmasın ,sen niye bunu dert ediyorsun ki..
    zaten zerre kadar sana menfaati olmamış,sende takma onu...
    eşin bu duruma ne diyor,babasının tavrına yani?

16. 29 Ağustos 2009
  17. emdev

emdev Guest

orda durmanız hata
    eşinde böyle bişeye göz yumuyor
    karımla konuşmazsan benide gözden çıkarmış olursun
    hadi gidiyoruzz biz diyemedi mi?:1no2:
    birde sen kendini zorla kabul ettirir gibi,bilezikleri masrafları üstlenmişsin bu zamanında yaptığın büyük hata.en azından evleneceğin insan ilgilenirdi.her neyse geçmişte kaldı.babaları hata yapmasa oğlu soğumazdı.
    her neyse geçmiş olsun ağlama lütfen sen neden ağlıyosun onlar ağlasın boşver aman.kafana tokadan başka bişey takmıcan :1closedeyes:

18. 29 Ağustos 2009
  19. matarani

matarani Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    811
    Ödül Puanları:
    238
    yok kızmam ama eşimi çok seviyorum hiç bir problemimiz yoktu..ailesi yüzünden ayrılmak istemedim sadece...şimdi de kendi içimizde çok iyiyiz şükür ama oda üzülüyor garibim