Misafir gelecek diye ödüm kopuyor :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve prometheus tarafından 25 Ekim 2013 başlatılmıştır.

25 Ekim 2013
    Konu Sahibi : prometheus
  1. prometheus

prometheus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,benim sorunum misafirden nefret ediyor olmam.Eve en yakın en iyi niyetli ve samimi arkadaşım bile gelecek olsa geriliyorum çok çok zor geliyor misafir ağırlamak.4 senelik evliyim eşim çok sosyal insan canlısı biridir.Eve insanlar gelsin bz onlara gidelim ister ama 4 sene boyunca eve 2-3 kişi dışında kimseyi çağırmadım,apartman komşularımla gidip gelmedim.Halbuki canayakın konuşkan biriyim,dışarıda görüşelim akşama sabaha kadar oturup sohbet edelim ama eve gelmeleri beni inanılmaz geriyor.Evimizi evlenirken döşedik gayet güzel şekilde hani eşyası mı yok acaba diye düşünmeyin diye söylüyorum.Maddi durumumuz da elhamdülillah aç açıkta değiliz.Yani misafir ağırlamaya engel hiçbir durum yok.Artık bu durum eşimin de canına tak etti artık bıktırıyorsun diyor ama elimde değil.Hafta sonuna arkadaşlar gelecekti yatılı kalmaya ne yapıp ettim haftaya erteledim o hafta da yarın işte ellerim ayaklarım buz gibi titriyorum misafir gelecek diye sinirlerim alt üst.Eşimle tartıştık istemiyorum elimde değil dedim.Kapris değil bu tembellik değil lütfen beni kınamayın yardıma ihtiyacım var.Acaba psikiyatra mı gitmeliyim,insan misafirden bu kadar korkar mı ya?Annem çok misafirperverdi acaba o mu bezdirdi beni ?
  2. 25 Ekim 2013
  3. mavrulam

mavrulam Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    38
    Korkmanın sebebi ney ?
    Yemek mi yapamıyorsun, memnun edememekten mi korkuyorsun...
  4. 25 Ekim 2013
  5. db55

db55 *Canim oglum* Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Seni anlayabiliyorum. Ben de cocuklu misafir gelsin istemiyorum. Bebegim de var ama oyle hissediyorum. Ortaligi dagitip, birseylere zarar veriyorlar. En onemlisi de bebegimin esyalarina dokunmalarina tahammul edemiyorum. Ve bebegime dokunmalarina da. Ama gulu seven dikenine katlaniyor, arkadaslarimi agirlamak hosuma gidiyor.
  6. 25 Ekim 2013
  7. incirreceli34

incirreceli34 Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    bu duru sanki bendede var ama benikisi yemek yapma konusunda zayıfım ve çalışıyoum ne yemek yapıcam korkusu oluyor genelde ....
  8. 25 Ekim 2013
  9. prometheus

prometheus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Ya bir misafiri ağırlayacak kadar iyi yemek yaparım 30 yaşındayım küçük değilim.Galiba memnun edemeyeceğimi düşünüyorum bir eksiklik olacaklar beni ayıplayacaklar..Ama bunu yapmayacağından emin olduğum insanların da gelmesini istemiyorum.Bana bi kahveye buyrun gelin demek benim için o kadar zor ki..Artık benim de canıma yetti bu gerginli misafir gelmeyen evde bereket olmaz.bu kadar gerilmek beni çok yoruyor.
  10. 25 Ekim 2013
  11. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir Geçici Olarak Hesap Pasiftir !

Beğenileri:
    736
    Ödül Puanları:
    0
    Peki siz gidiyormusunuz o kişilere.
  12. 25 Ekim 2013
  13. selinim25

selinim25 Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bende çok korkardım evlenmeden önce memnun edemem diye.pasta börekte bilmezdim ama iş başa düşünce yapılır.
    bence sorunun aslını araştırmalı yardım almalısın.böyle gitmez...
  14. 25 Ekim 2013
  15. prometheus

prometheus Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Çok mecbur olmazsam hayır.Kendi misafir istemeyip başkasının evinin sefasını sürenlerden asla değilim.Dışarıda buluşmak beni daha çok mutlu eder.
  16. 25 Ekim 2013
  17. Cekirgee

Cekirgee Kısmet... Pro Üye

Beğenileri:
    1.008
    Ödül Puanları:
    113
    Bende çok acemiydim mutfakta, bu yüzden geriliyodum ama çaba gösterdim ve 17 kişi bile ağırlıyorum artık ( Ki ben 2 yıllık evliyim şu an)
    Gerilmemde ki sebepte niye geliyolar diye değildi yanlış anlaşılmasın
    Az mı oldu bunu da yapsam şunu da eklesem diyodum ama çok acemiydim, internetten bakarak yaptım içim rahat etmezdi yoksa
    Sizin ki çok tuhaf ( İyi ki kalabalık aileleriniz yok , sizin veya eşinizin. )
    Yemek mi yapamıyosun temizliğinden mi emin değilsin bi sebep olmalı
    Son düzenleme: 25 Ekim 2013
  18. 25 Ekim 2013
  19. sirkencubin

sirkencubin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    bunu ben de çok merak ettim siz gidiyor musunuz? yoksa evlere hiç bulaşmayalım hep dışarda mı görüşelim diyorsunuz?