Misafire yapmay en sevdiiniz tarif hangisi

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve cancan tarafından 30 Ocak 2007 başlatılmıştır.

30 Ocak 2007
    Konu Sahibi : cancan
  1. cancan

cancan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :nazar: misafiri hepimiz çok severiz.... peki aniden misafir geldiğinde hazırlayacağınız şeyler neler olurdu merak ettim yazarmısınız....
    benim aniden misafirim gelse hemen bir kek atarım fırına , çiğ börek ,kısır,çemen yaparım ,kısırın yerine patetsli sıkım(çiğ köfte gibi ,biraz farklısı)yapadabilirim bende çeşit çok peki sizzzz.............şimdiden teşekkürler:1yes2:

2. 31 Ocak 2007
  3. SENACE

SENACE Guest

VALLA BEN ANİ GELEN MİSAFİRE DERİM Kİ....
    ANİDEN GELDİNDE NE GETİRDİN. :Roflol:
    YÜZ VERDİK MAAŞALLAH SEN ASTARINDA PEŞİNDESİN. :Roflol: :Roflol:

ŞAKA BİR YANADA BENDE POĞACA, MAKARNA SALATASI, BÖREK ya da PATATES SALATASI FALAN YAPARIMMM.
    AMA EVİME ANİDEN GELEN BİRİ, BENİM KUSURLARIMI GÖRMEYECEK KADAR SAMİMİ BİRİDİR. O NEDENLE BİRLİKTE BİLE SEVDİĞİMİZ BİŞEYLERİ HAZIRLAYABİLİRİZ.

4. 31 Ocak 2007
  5. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Banada ani gelen misafir cok yakin oldugum kisidir genelde.Oyle olmasa bile o anda evde ne varsa artik ona gore birsey uydururum hiç olmadi cig borek yada borek acarim kisir,elma kizartmasi ile dondurma (tatli olarak en basitinden ) ve kakalo kurabiye yaparim yarim saatte ancak bunlari cikartirim :)))) 1 saat verirseniz baklava bile acarim :))))))

6. 31 Ocak 2007
  7. ardaelifyavuz

ardaelifyavuz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    milföylü çubuklar,elmalı pasta, patates veya rus salatası, hazır kek tabanı ile yaş pasta yaparım. ama bizim evde genelde pasta bulunur. eşim 23:00'da pasta keyfi yapar

8. 31 Ocak 2007
  9. HuzunAla

HuzunAla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben hemen meşhur Alman pastamı yaparım.. Yapmasam da isterler zaten.. Peynirli poğaça ve salata.. eee yeter de artar bile!..

10. 31 Ocak 2007
  11. areen

areen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    55
    Ödül Puanları:
    113
    ay kızlar nekadar beceriklisiniz ya benim habersiz misafirim bile gelmiyor...........

12. 31 Ocak 2007
  13. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    ben evde tiramisu için hazır pastaban, vanilyalı puding ve labne peyniri bulunduruyorum aniden gelen misafir için iyi oluyor yanına da bir börek sarıyorum ya da gözleme gibi yapıyorum malesef çalışan kadın olunca işin kolayına geçmek gerekiyor ama önceden haberli gelecek bir misafirse ve müsaitsem tabi ikramlarım çok farklı ve zahmetli şeyler oluyor

14. 31 Ocak 2007
  15. FindikKurdu

FindikKurdu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Masallahh kizlar ya,ben bu saydiklarinizi yapana kadar gelen misafirin kalkma vakti gelmis olur:Roflol: onun icin yaptigim pogaca veya acma türü seyleri buzluga atmayi tercih ediyorum.Gelen olursa cikarip firina atip sicak servis yapiyorum...
    Misafirin kabulu haberli gelendir:Roflol:,o zaman bir gün önceden döktürürüm... Ani gelen kisiler ise misafirlerim degil samimi arkadaslarimdir...

16. 31 Ocak 2007
  17. cancan

cancan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok hoşsun ya hhahaaaaaaaaaahahhaaa bayıldım sana....
    ama ne güzel misafiri seven insanlarız...öpüyorum canım sağol:1yes2:

18. 31 Ocak 2007
  19. SENACE

SENACE Guest

BENDE SENİ ÇOK ÖPÜYORUM YALAN MI AMA..... :Roflol: