Misafirimiz Minik Kızımız...

Konusu 'Dostlarımızın Köşesi' forumundadır ve Kalliste tarafından 5 Şubat 2010 başlatılmıştır.

5 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Kalliste
  1. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Tam bir hafta önce aşırı kar yağışı ile sevinen ufak kızım sokağa arkadaşlarıyla karda oynamaya çıktı, ama sadece beş dakika sonra eve geri döndü, kucağında fotoğraflarda görülen minik kız ile birliktebilmiyorumkismile arkadaşlarının bahçesine sığınmış bu yavruyu görünce dayanamamış eve getirmiş, soğuktan zangır zangır titriyordu açlıktan midesi iki yanından ortada birleşmişti mafoldumben

Tahminimce 3 aylık, görünce ben de dayanamadım hemen aldık karnını doyurduk, ısınmasını sağladık, dezenfekte ettikyerimseniben yavrum hemen rahatlayıp uyuyakaldı...

Kedimizin taşıma sepeti ile ona bir yuva hazırladıkyerimseniben içine sımsıcak tutacak bebek battaniyesi yerleştirdik, üstüne ise hava geçirmemesini sağlamak için kat kat gazete kağıtları ve polarlardan oluşan örtü yaptık daha doğrusu dağ demem gerekiyor kaydirigubbakcemile3, kapının hemen önüne her yanından rüzgar ve soğuk almasını önleyecek şekilde siper hazırlayıp bu yuvayı koyduk tam bir haftadır bu kızımız bizimle kalıyorkaydirigubbakcemile5

İlk gün karnını doyurup barınağa götürmek niyetinde olsamda akşama kadar niyeti bozdumsempatiksalakcinni karnını doyuramazlar sıcak bakamazlar büyüklerin arasında ezilir diye sebepler uydurdum ve evimde her türli hayvan olmasına rağmen bu yavruya da evimi açtım onu tekrar sokağa bırakamadım...

Daha ilk gece çıkıp acaba üşüyormu diye kontrollere başladım elimi yuvasına usulca sokup üşümediğine emin olunca içim rahatladı, gecenin hangi saati olursa olsun sımsıcaktı, bunu yazıyorum çünkü eve almamak için kendimi zor tuttum çünkü evin içinde yaşayan bir köpeğim var ve o yavruya baktıkça ne büyük haksızlık yaptığımı düşünüyorum her an vicdan azabı gibi bir şey bumafoldumben fakat sonra onunda bizimle mutlu olduğunu anladım şimdi içim rahat...

İlk gün hemen kapının önüne tuvaletini yapmıştı yıkadım temizledim her yer tertemiz olunca bir daha asla yapmadı alt bahçeye iip kendi köpeğimizin tuvalet alanına gitmeye başladı temiz olması da ayrı bir mutluluk verdi bana... İlk günlerde köpeğimize hırladı korktu tabiki yabancı bir yerdeydi ama şimdi sabah babamız işe giderken hemen yuvasından çıkıp ablasının boynuna atlıyor oynamaya başlıyorlar sonra karın doyurma faslı vs vs... bunları izlemek bile ne büyük zevk almamı sağlıyoropuyorumnanaktan

Kesinlikle bahçeden dışarı adım atmıyor, aşırı sessiz, uslu ve temizzemuszemus... Her sabah her akşam eşim bei dinlemekten bıktı artıksempatiksalakcinni
    -Ya biz bulamasaydık:gitme:
    -Ya barınağa gönderseydimeyvahedigeldismile
    -Bize nasılda muhtaçolumunekankayizsmile
    -Bizimle ne kadar da mutluopuyorumnanaktan
    Bunları düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum, minnacık bir yavrunun sizin kucağınıza sığınması, sizinle mutlu olması....

Altta ki fotoğraflarımız ilk gün kü huzurumuzdan parçalar temizlenip karnımızı doyurduk huzurla uykuya geçtikopuyorumnanaktan

2. 5 Şubat 2010
  3. bijoux

bijoux Toprak kokusu... Üye

Beğenildi:
    201
    Ödül Puanları:
    163
    kallisim iyi yüreklimmm opuyorumnanaktan ilk bulduğunda söylemiştin bize ama biliyodum ki sen onu barınağa vermicektin veremicektin..

çokk tatlı görünüyor burdan, kimbilir yakından ne kadar şirindir :)

4. 5 Şubat 2010
  5. BenPia

BenPia Queen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    ah yavrummmm

melegim benim melegimm

bilemedim ne diycegimi ..ona baktim .. sana baktim...ona baktim,, sana baktimm

6. 5 Şubat 2010
  7. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    melegim nasılda mutlu nasılda güven içinde uyuyo allah sızden razı olsun bır canlıyı donarak ölmekten kurtardıgınız ıcın keşke aynı şeyı hepimiz yapabılsek

8. 5 Şubat 2010
  9. cnn54

cnn54 Özlemimsin... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ya keşke herkes sizin gibi yürekli olsa sizi gerçekten kutluyorum alkisalkisalkis yavru da maşallah çok sevimli korunmasız muhtaç canım ya :1hug: siz ne güzel ona evinizi açmışsınız Allah herşeyi gönlünüze göre versin ne diyim a.s.

10. 5 Şubat 2010
  11. reyhanxx54

reyhanxx54 80 mi oda ne? :)))) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ay kallisim canim benim cok sevdim ben bu kizi yaaaaaa.. ay annem cok sevimli nasil cekingen masum bakiyor. birtanesin sen birtaneeeeeeeeeee:1hug:

12. 5 Şubat 2010
  13. D.Gezer

D.Gezer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sizi Yürekten Kutluyorum alkisalkisalkis alkisalkisalkis a.s.Çokta tatlı yaa

14. 5 Şubat 2010
  15. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    16.216
    Ödül Puanları:
    388
    bayılldımm bu bızdığa ben de:nazar:
    maşallah ona ve maşallah senin güzel yüreğine arkadaşımm:nazar:
    opuyorumnanaktan

16. 5 Şubat 2010
  17. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Oy çok tatlı ne şirin birşey bu.
    Allah sizden razı olsun...
    :Saruboceq:

18. 5 Şubat 2010
  19. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    Evet bijom ilk gün söylemiştiniz reyhan ablamla sende tahmin etmiştin yollayamayacağımızmafoldumben nasıl yollarım öyle mahsun ki öyle uslu öyle akullı ki minnacık yavruya nasıl kıyayım..
    Bana hiç bir zararı yok tek beklediği yemek ve azıcık ilgimafoldumben

Piacığım bir şey demene gerek yok zaten ben anlıyorum seniŞeniz

Teşekkür ederim sizede güzel düşünceleriniz içina.s.

Amin diyeyim ilk önce yerimseniben
    Evet gerçekten çok minnacık muhtaç ve korunmasız meleim o benimopuyorumnanaktan

Ah ablacım bir göreceksin sen sevimliliği, babamız işten gelirken bahçe kapısından sesleniyor ona çıtır çıtır çıkıyor klubesindenkaydirigubbakcemile3 kulaklarını kabartıp karşıdan söylediklerini anlamaya çalışıyor kafasını bir sağa bir sola yatırıyor :1hug:
    Bir de Yırtık dışarı çıktığında dünyalar onun oluyor boynuna atlıyor kulaklarını ağzına almaya çabalıyordelikafadulden oyun delisi Yırtık biraz ayı olduğu için oynarken deliriyor ve ufak tefek kazalar atlatıyorlar ufaklık hemen yuvasına kaçıyor etraf güvenli hale geldiğinde tekrar çıkıyor :roflol: üstüne basmayan bir varlık yani güvenliden kastımız:roflol:

Çokkkk teşekkür ediyoruma.s.
    :nazar: Güzel dilekler için teşekkür ederim Meg'ima.s.

Sağolun güzel dilekleriniz ve sözleriniz için a.s.