Misli Misliyle Arkadaşlık Etseydi

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve realist tarafından 16 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  16 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Misli Misliyle Arkadaşlık Etseydi
  Kurbağa ile kaplumbağa arkadaş olmuşlar. Sakın nasıl oldu demeyesiniz,olmuştur işte. Hatta samimiyeti o derece ileri götürmüşler ki, kolay kolay ayrılmıyorlar, ayrılınca da haberleşmeden edemiyorlarmış. İşte bu haberleşmeyi kolay sağlayabilmek için bir yol aramışlar. Düşünmüşler, taşınmışlar, nihayet, ayrı oldukları zaman, birbirlerine iple bağlanmaya karar vermişler. Hemen arkasından da uygulamışlar. Biri ipi çektiği zaman, diğeri hemen ipi takip ederek dostunun yanına geliyor, hasret gideriyorlarmış. Kurbağa ile Kaplumbağa arasındaki bu muhabbet uzun zaman sürmüş. Hani derler ya, “Çok muhabbet, tez ayrılık getirir.” Olacaklar olmuş, bir gün, bir koca erkek kartal, gökyüzünde süzülürken, keskin gözleri ile, ağır aksak adımlarla, suyun kıyısındaki üzüm bağına doğru giden kaplumbağayı görmüş. Tabii, ayağındaki bir ipte, su kıyısındaki kurbağanın bağlı olduğunu bilmiyor. Kartal, dalması ile, kaplumbağayı kapıp havalanması, yuvasına getirip, eşi ve yavrularının önüne atması bir olmuş. Tabii, bu arada, havalanan kaplumbağa ile, ona iple bağlı olan kurbağa da, yavru kartalların önüne gelmiş, iştahlarını kabartıyormuş. Kartalın eşi, erkek kartala sormuş:
  -“Haydi bu kaplumbağayı gördün ve tuttun, ama bu lezzetli kurbağanın başına gelen nedir?” buyurmuş.
  Erkek kartal:
  -“O, haddini bilmez bir kurbağadır, kendisini bilse, misli misliyle arkadaşlık yapsaydı bu başına gelir miydi?” deyivermiş.
   
 2. 16 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 3. EU2

  EU2 Guest

  Aslinda Realist ibret verici bir hikaye bu...Hayatta arkadaslarin seni nereye sürüliyecek hic belli olmaz.Sagol pylasimin icin...
   
 4. 16 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 5. bluish

  bluish Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  288
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Doğru diyosunuz ama zavallı kaplumbağacığın bir suçu yok ki..onlar birbirine iple bağlanmakla herşeyi göze almışlar..aynı şey kurbağanın da başına gelebilirdi..şu halde sizin kıyaslamanıza göre, kurbağa sizin çocuğunuz oluyo..peki o yakalansaydı onun suçu ne olacaktı..benim bu hikayeden çıkardığım ders, güçlü dostlukların ölene kadar yaşatılması ve ölüme bile birlikte gidilmesidir...Realist teşşekkürler sana..
   
 6. 17 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : realist
 7. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148
  Ben de sizlere teşekkür ederim.Ama bir de şu var ki arkadaş arkadaşın narına yanmamalı.Herkes yalnızca başkası için değil,kendi için yaşamalı!...Fedakarlık başka şey,ölüme birlikte gitmekle kıyaslanamaz.