"Missed abortus" ile bebeğini kaybedenler * bebeğinin kalbi duran anneler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Mavi_Mercan tarafından 5 Ekim 2010 başlatılmıştır.

5 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Mavi_Mercan
  1. Mavi_Mercan

Mavi_Mercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Düşük gebeliğin gerçeği, etrafımızda bir çok kişide oluyor hatta bu oran %20 imiş.
    bir çok anne adayı bunu yaşıyor, ama tüp bebek ile hamile kalınca bunu yaşamak, hiç bir şeyin farkında değilken rutin kontrolünde bebeğini hareketsiz görmek, daha doktor demeden zaten anlamak...

bebek kaybetmek herkese zor, ama transfer gününden beri onun için yatıp kalkan nefes alan anne adaylarına da daha mı zor?

10. hafta kontrolümde öğrendim ki kalbi durmuş bebeğimin, iknci denemede tek dondurulmuş embriyo ile hamile kalmıştım. Sonrası zaten çok hızlı gelişiyor, bebeğim alındı ve üstünden nerdeyse iki hafta geçti. Bundan daha kötü hikaye çok, daha ileri aylarda bebeğini kaybeden anneler ve daha neler neler..

Sizinde başınıza geldi mi; neler yaşasınız nasıl atlattınız, sonrasında tekrar hamile kalıp bebeğini kucağına alan arkadaşlarım var mı?

2. 5 Ekim 2010
  3. melisaa

melisaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canim bende tup bebek tedavisiyle hamile kalmistim benimde bebegim 8haftalikken kalbi durmustu.iki ay oldu aldirmisim cok zor ALLAH kimseye boyle aci gostermesin

4. 5 Ekim 2010
  5. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba mavi_mercan benim de 10 hafta 4 gunlukken sadece kontrol icin gittigimizde ogrendik ,korkunc bir haber di bu cunku bebegimi kaybettigime dair hic bir belirti yoktu ,daha sonrasinda maglum kurtaj oldum ,ne beklerken ne buldum cok aci gunlerdi ,kurtajda genel aneztesi aldim uyandigim zaman aslinda bunun dogum olmasini bebegimi kucagima getirilmesini belki o anda herseyden cok isterdim ,,,cok zor gunler seni anliyorum ozellikle bizim gibi uzun ugraslar sonunda boyle sey yasamak tarifsiz ,nasil atlattim o gunleri icime atmadim yani aglamak istedigim zaman agladim ve hep esimle konustum ,zaman bir nepze yardim ediyor ,cok fazla dusumemeye calisiyorum Allahin takdiri buymus diyorum

6. 5 Ekim 2010
  7. adanor

adanor Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    yasin uygunsa bence gene dene her hamilelik bir sanstir bunu unutma demek ki hamile kalabiliyorsun boyle dusun ...

8. 5 Ekim 2010
  9. Mavi_Mercan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    laelaelaelaelae
    doktorumunda dediği buşekilde 1 regl geçip ikinci de dondurulmuşlarla devam edeceğiz inşallah aksilik çıkmazsa.

bu şekilde ilk bebeğiniz kaybedip, ikinci hamileliğinde kucağına alan arkadaşlar yazsalarda bizlere umut , moral olsalar...

10. 5 Ekim 2010
  11. Mavi_Mercan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    adanor çok üzüldüm; umarım hiç birimiz bir daha yaşamayız.
    siz ne durumasınız peki tekrar deneyebildin mi?

12. 5 Ekim 2010
  13. Mavi_Mercan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

melisaa, Allah bir daha yaşatmasın arkadaşım, güzel haberlerimizi yazalım inşallah...

14. 7 Ekim 2010
  15. hulya_1984

hulya_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

malesef o kötü olayı bende yaşadım o kadar acı bişeymiş ki anlatamam.allahım hiç kimsseye yaşatmasın bende 5 yıldan sonra ilk tüp bebek denememde hamile kaldım o kadar sevinmiştik ki her şey çok iyi gidiyordu taki 12 haftalık olduğunda rutin aylık muayene ye gittiğimde doktorun söyledikleri o kadar acıydıki bebeğim 9 haftalıkken karnımda ölmüş kalbi durmuş ve büzüşmüş tam 3 hafta karnımda ölü haldeymiş ama hiç bir belirti olmadı zaten aş ermem hiç olmadı bulantı kusma vs.kanama falanda yoktu o an eşimle birbirimize sarılıp ağladık ve aldılar bebeğimizi kürtaj oldum ne hayallerle gitmiştik oysa muayeneye üzerinden tam 6 ay geçti ama hala üzülüyorum aklıma geldikçe ağlıyorum ama elden bişey gelmiyo dua etmekten başka (biz eşimden dolayı tüp bebek yaptırdık sperm sayısı çok düşük 3-4 milyon civarı varikosel ameliyatı oldu ama değişmedi sayı 3 sene oldu ameliyat olalı kür de yapıyorum ama faydası yok gibi zamanı gelince olucak inşallah ama olmaz diye de korkuyorum bilemiyorum allah büyük:KK43:((((((

16. 7 Ekim 2010
  17. Mavi_Mercan

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

hulya_1984 Allah bebeklerimizi kucaklarımıza alarak bu acı anıları unutmayı nasip etsin, bundan sonrakiler sağlıklı olsunlar inşallah...

Siz tekrar deneyecek misiniz peki, yada dondurulmuşlarınız var mıydı? Baya geçmiş üzerinden.

18. 7 Ekim 2010
  19. hulya_1984

hulya_1984 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hayır mavi mercan dondurulmuş embriyomuz yok keşke olsaydı!!! 3 tane 2.kalite koydular 1 tanesi tuttu 9 haftalıkken kalbi durmuş onunda bir daha yapmayı şimdilik düşünmüyorum eşim test yapacak eğer değerler değişmişse aşılama istiyorum tüp bebek baya masraflı oluyo şimdi tek embriyo katıyolar o yüzden de biraz isteksizim kısmet.inşallah bir gün bizimde bebeğimiz olacak allahım çok bekletmesin hepimizi sizin sorun ne peki?adım hülya bu arada memnun oldum.