Mitral Kapak Prolapsus Ve Gebelik

Konusu 'Duyuru : Ben de hamileyimmm' forumundadır ve Yalindeniz tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Yalindeniz
  1. Yalindeniz

Yalindeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aranızda mitral kapak prolapsusu olan, betabloker kullanan ve doğum yapan var mı? Hamile kalmayı planlamamıştım. O nedenle bilmeden ilk bir ayda betablokerimi kullandım. Endişeliyim bu nedenle. Aranızda bu durumu yaşamış birileri var mı? Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

2. 20 Ekim 2010
  3. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    ben maleseffffff

4. 12 Kasım 2010
  5. elifpoul

elifpoul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bende ama önce dideral kullanıyordum sonra hamile kalınca kardiyolojiye gittim onu bırak Diltizeme başla bu daha hafiftir dedi. İlk zamanlar çarpıntı falan oldu biraz zorlandım ama şimdi 21. haftamdayım alıştım. Gebelikte zaten çarpıntı oluyor bri de bu prolapsus ile daha çabuk tıkanıyorsun. Ama sordum doktora gebelik yönünden hiç bir zararı yokmuş bu hastalığın sadece daha çabuk yorulursun dedi.

6. 1 Şubat 2011
  7. sebar

sebar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    slm ben hamile değilim ama mitral kapak olayı bende de var evliyim ve yakın zamanda anne olmak istiyorum yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile bu durum hamileliğe engel değil . bu konuda ki bildiklerinizi paylaşır mısınız

8. 17 Aralık 2012
  9. ela235

ela235 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    989
    Ödül Puanları:
    238
    slm mesajın eski ama şu anda hamilesin sanırım hayırlı olsun. bendede mitral kapak yetmezligi var acaba gebelikte bi sorun teşkil ettimi çok fazla gögüs agrısı yaşıyorumda ben

10. 16 Aralık 2013
  11. minikbalikasya

minikbalikasya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    43
    bene mital kapak prolapsusu ve mitral kapak yetmezligi var.ama ben gebelikten sonra ogrendim.dogustanmis.kizimi asiya goturdugumde hemsiremize soyledim.nasil anlamadik cok tehlikeli diyince kurt dustu icime..bir daha hamile kalmam tehlikelimi?? )):