miyom ameliyatı olan var mı?:(

Konusu 'Jinekoloji' forumundadır ve gxoxksenin tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

4 Şubat 2008
    Konu Sahibi : gxoxksenin
  1. gxoxksenin

gxoxksenin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aranızda evlenmeden myom ameliyetı olan var mı? içim sıkıldı teşhis cok yeni 2.5 cm kadarmış neyseki:KK43: temmuzda evleniyorum evlenmeden önce olmalısın dedi drum. yaşayanlar anlatırsa sevinirim nasıl bir süreçtir?

2. 4 Şubat 2008
  3. yagmury

yagmury Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benimde evlenmeden önce varmış miyom seninki kadarmış hiç farketmemiştim sezeryan ameliyatımda doktor farkedip bebekle birlikte almıştı kurtulmuş oldum.Korkmana gerek yok önemli birşey değil.
    Arkadaşım portakal büyüklüğünde aldırmıştı ama onun miyomdan dolayı kanaması çok oluyordu benim öyle bir şikayetim yoktu.Sezeryan ameliyatı gibi oluyor hiçbir farkı yok.

4. 15 Şubat 2008
  5. gxoxksenin

gxoxksenin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu miyom konusu iyice canımı sıkıyor acaba başka bi dra dahamı gitsem ameliyat şartmı bilen varmı:KK43:

6. 15 Şubat 2008
  7. karaçiçexgxim0016

karaçiçexgxim0016 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım ben evlenmeden önce sağ yumurtalıkta 15 cm bir miyom aldırdım yani amiliyat oldum herangi bir komplikosyon gelişmedi şu ana kadar ordan bir sorun yaşamadım evlendim bir cocuğum oldu kanama ağrı bunların hiç birini yaşamamıştım fakat bundan 1 yıl önce rahim azında başka bir miyom gelişti onun içinde operasyon gecirdim şükür potoleji temiz geldi allah şifa versin canım evlilik hayatındada sana ömür boyu mutluluk dilerim

8. 4 Mart 2008
  9. gxoxksenin

gxoxksenin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çarşamba günü kurtuldum miyomumdan nihayet:) gerçi bir sanarken 2 tanelermiş. cuma günüde çıktım hastaneden. yinede zor bir ameliyat ama kurtuldum şükür. ne kadar cok bayanda vardı aman allahım herkes dikkat etsin kendine:1no2: evde olmak güzel:dance:

10. 18 Mart 2008
  11. karaçiçexgxim0016

karaçiçexgxim0016 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım allah şifa versin inşallah tekrar etmez

12. 19 Mart 2008
  13. xoxykxux79

xoxykxux79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya benim miyomum nolucak?kızlar sağolsunlar birsürü dr tavsiye ettiler ama korkuyorum çok hemde benimki rahmin içinde yada yumurtalıklarda değil rahmin üstünde ameliyat belkide şart ya ameliyat olursam rahimde zarar görürse ne yapıcam?kafam allak bullak

14. 22 Mart 2008
  15. gxoxksenin

gxoxksenin Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yumurtalıklarda felan degildi aynı yerdeydi ve 2.4 cmydi ama damarlandıgı için kansızlık yapıyodu ve ben ameliyat oldugumda yan odamda yatan bi bayan vardı ondan portakal büyüklüğünde almışlardı. yani ne kadar büykse ameliyat o kadar zor gecermiş. ben akşamaına ayaga kalktım korkacak bişey yok yani:) ve bende henüz bekarım yaza evleniyorum drum olmama gerektigini söyledi öyle olmasa bekle derdi. gecmiş olsun

16. 21 Nisan 2008
  17. gcyesel

gcyesel Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    slm arkadaşlar bende sipiralimi çıkartmak için gittiğimde sağ tarafta 8cm miyom saptadılar öle kanamam falan yoktu 2003 te ameliyat oldum.herşey normaldi ama sipiralimi almamışlar bu sefer 2004 te kürtajla spiralimi aldılar.ogünden beri korunmuyorum hamile kalmadım.aslında pek önemsemiyorum zaten iki tane var ama. nedenini merak ettim.acaba yaştan olabilirmi.yaşım 36

18. 21 Nisan 2008
  19. xoxykxux79

xoxykxux79 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    göksenin korkutuyon beni.benimki 6,5cm 4,5 cm çatlıyımmı ben şimdi zaten ameliyattan çok korkuyorum ne yapsam bilmiyorum hazirandan sonra olucam tatlım.ameliyat fikri beni deli ediyor.herkes kendine dikkat etsin ben sağlıklıyım diye gittim başıma neler açıldı.:1no2: panik atak oldum iyice habire temizlik yapıyorum stresten senağlama ameliyat sonrasında nasıl uyancam çok acıyormu ne düşüneceğimi bilmiyorum.çok üzgünüm.