miyom ve gebelik yardııımm

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve bal kavanozu tarafından 7 Kasım 2009 başlatılmıştır.

7 Kasım 2009
    Konu Sahibi : bal kavanozu
  1. bal kavanozu

bal kavanozu oğluşum geliyooooo Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar ne olur yardım edin. Bir haftadır ağlamaktan helak olmuş vaziyetteym 6 haftalık hamileyim ve bende 2 ay önce saptanan 2.5 cmlik bir miyom vardı fakat hamilelik hormonlarıyla şimdi 4 cm bi kaç doktora gittim kimi hiç bişey olmaz dedi kimi düşük olabiliğr dedi progestan adında bi ilaç verdi onu içiyorum şimdi sabah akşam 1 er tane fakat internette bu ilacın bazısında miyomu büyüttüğünü duydum doktora sordum yok öyle bişey dedi ama korkuyorm başına böyle bişey gelen varmı hiç.Sizce bu ilaca devam etmelimiyim herhangi bi düşük tehlikem yok ama işi sağlama almak için verdi doktor ne yapmalıyım çok çaresizim kime inanıcağımı bilmiyorum lütfen yardım edin

2. 11 Kasım 2009
  3. bilgeer

bilgeer Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,

Bende hamile kalmadan önce myom olduğunu öğrendim ve bir kaç dr. gittim ilk gittiği alınması lazım dedi 1 sene içinde 1 cm büyüde ve 3 cm oldu. Diğer gittiğim dr.larda bir problem olmayacağını günümüzde ve geçmişte nice myom olupta doğum yapanların olduğunu söylediler. Bende şuanda hamileyim 9 haftalık Allah' ıma çok şükür bir sorun yok şuanda yanlız myom ne kadar oldu büyüdümü hiç sormadım dr.uma..
    aralık 1 de ikili test yaptıracağım o zaman sorarım bende sana da bilgi veririm.
    Bence en önemlisi iiçini rahat tutman canım seninde benimde hepimizin bebeği Allah a emanet.. Allah ım onalrı korusun sağlıklı sıhhatli inşallah kucağımıza almamızı nasip etsin..

4. 11 Kasım 2009
  5. bal kavanozu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ya beni nasıl rahatlattın bilemezsin bende 6 haftalık hamileyim yakınız ikili testim banada 21 aralığa gün verdi doktor benimde 2.5 cmdi sonra birden bire 4 cm olmuştu ilk başta doktor beni çok korkuttu çok ağladım bir haftam zehir oldu sonradanda 10 cmle bile hamile kalanlar var dedi telaşlanma dedi boğasım geldi o anda.Sen de kullanıyomsun progestan ben içmemeye karar verdim artık bu ilacı nede olsa ilaç içinde ne olduğunu bilmiyorm belki bi zararı olabilir diye düşünüyorm çünkü doktorlara bi güvenim kalmadı . Miyom için her zaman büyümez dedi doktor belli evreleri var dedi belkide hiç büyümez belli de olmaz dedi bana inşallah seninkide benimkide hiç büyümez sağlıkla kucağımıza alırız bebişleri kaydirigubbakcemile2

6. 11 Kasım 2009
  7. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    SEVGİLİ BAL KAVANOZU

Ben de 13 haftalık tüp bebek hamilesiyim panik yapmana gerek yok.Bende de
    gebelikle birlikte miyom ortaya çıktı.Gebelikte salınan hormonlar miyomu tetikliyor.Benim 7. haftamda 4.5 cm idi 11 haftamda ise 3.5 cm indi.Ben de başlangıçta panik yapmıştım dr um iyi bir profösör ve bana söylediği 10 cm miyomla bile doğum yaptırdığım hasta var oldu.

Progestana gelince hiç merak etme ben tam 3 aydır sabah akşam progestan jel kullanıyorum vajinal yoldan 10. kutu jelim ve 150 adet kullanmışım.Eğer progestan miyomu büyütmüş olsaydı inan benimkini büyütürdü.Miyomun saplı miyom mu yoksa rahim içine ekilmiş miyom mu?

İnan bir süre sonra rahatlayacaksın miyomu kafana takma sakın.Bebeğe zararı yok.Çünkü bebek amniyon kesesinin içinde va çok korunaklı bir yerde.
    HOŞÇAKAL

8. 11 Kasım 2009
  9. bal kavanozu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım çok sağol ya çok rahatlattın beni miyomun çeşidini bilmiyorm açıkçası doğru dürüst doktorada rastgelmedim daha :çok üzgünüm: bi rahimde dışa dönük dedi bi rahim duvarına yakın dedi yalnız bana progestanın jelini değilde ağızdan alınan hapını verdi gündüzleri bulantı başdönmesi uyku yapıyo bende akşamları alıyorm ama günde 2 defa alman gerekiyo dedi onuda düşük tehlikesine karşı verdi .Aslında herhangi bi düşük tehlikem yok ama tedbir olarak o zaman ben bu ilaca devam mı ediyim diyosun doktor bana bıraktı seçimi düşünebiliyomsun içiyosan sabah akşam iç içmiyosan hiç içme dedi içinde progesteron hormonundan dolayı korktum büyütürmü acaba diye bide sezeryan olmak istemiyorm inşallah miyomdan dolayı sezeryan olmam

10. 11 Kasım 2009
  11. fergizay

fergizay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    76
    SEVGıLı BALKAVANOZU

Canım çok sağol ya çok rahatlattın beni miyomun çeşidini bilmiyorm açıkçası doğru dürüst doktorada rastgelmedim daha bi rahimde dışa dönük dedi bi rahim duvarına yakın dedi yalnız bana progestanın jelini değilde ağızdan alınan hapını verdi gündüzleri bulantı başdönmesi uyku yapıyo bende akşamları alıyorm ama günde 2 defa alman gerekiyo dedi onuda düşük tehlikesine karşı verdi .Aslında herhangi bi düşük tehlikem yok ama tedbir olarak o zaman ben bu ilaca devam mı ediyim diyosun doktor bana bıraktı seçimi düşünebiliyomsun içiyosan sabah akşam iç içmiyosan hiç içme dedi içinde progesteron hormonundan dolayı korktum büyütürmü acaba diye bide sezeryan olmak istemiyorm inşallah miyomdan dolayı sezeryan olmam

Progestan konusunu sen bilirsin dr un kullan diyorsa kullan.Ben vajinal yoldan kullanıyorum crinone jel.Sanıyorum sen progestan kapsül kullanıyorsun.ıkisi de aynı zaten etken maddeleri falan.Ben 13. haftamdayım ikili test sonucunu bekliyorum o da yarın belli olacak ona göre bırakalım dedi dr.Bende de düşük riski yok aslında ama tüp bebek gebeliklerinde genelde kullanılıyor.Ben senin yerinde olsam heralde kullanırdım.Sezeryan evet benim doğumum sezeryanla olacak.Zaten miyom olmasa dahi tüp bebek gebeliklerini normal doğumla yaptırmıyorlar.Sezeryanla yaptırıyorlar.Artı miyomun olması ile birlikte benimki kesinlikle sezeryan olacak.Çünkü miyomum rahim kanalının üzerinde .Bebeğin çıkışını engelleyebilir.Bebeğimi riske edemem.Hem sezeryana karşı neden önyargılısın ki?Ben doğal yollada hamile kalsam sanıyorum yine sezeryan yaptırırdım.Senin doğumunda muhetemelen sezeryanla olur canım.HOŞÇAKAL

12. 11 Kasım 2009
  13. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben de gebeliğimin başında 4 cmlik miyomum olduğunu öğrendim, şu an 6cm filan olmuş. Doktor gebelikle beraber büyüyebilir demişti. Hatta ilerleyen haftalarada karın ağrısı da yapabilirmiş. Ama miyomun bulunduğu yer çok önemliymiş, bazı miyomlar erken doğuma sebep olabilecek bir yerde, bazıları normal doğumu engelleyecek yerde olabiliyormuş. Bu yüzden gebelik boyunca miyomu olan hamileleri daha sık kontrol etmek gerekliymiş.
    Doktorun verdiği ilaca gelince o konuda bilgim yok, bana verilmedi ama bendeki miyom risk teşkil etmiyormuş belki o yüzden vermedi doktor. Eğer için rahat etmiyorsa başka bir doktora daha danış derim, esasında sana zarar verecek bir ilacı vereceğini düşünmüyorum doktorunun ama içinin rahat olması önemli bu durumda.

14. 11 Kasım 2009
  15. bal kavanozu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    OFF ya moralim bozuluyo düşündükçe hamileliğimin keyfini bile çıkaramadım doğru dürüst ben karar aldım artık miyom felan düşünmiycem herşeyi oluruna bırakmak ve morali yüksek tutmak en iyisi sanırım. ış olacağına varır inşallah hepimizin miyomu daha fazlada büyümez

16. 11 Kasım 2009
  17. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 1 sene önce kanama yaşadım. hemen doktora gittim doktor bana progestan verdi ve hastaneye yatırdı. progestanı düşük önleme olarak kullanıyorlar. zararlı bir ilaç olduğunu düşünmüyorum. şimdi ikinci kez hamile kalmak için uğraşıyorum ve bende de miyom var. doktorum prof ve hiç bir sakınca bulunmadığını söyedi. diğer arkadaşlarında dedği gibi bulunuğu yer önemli. doktora güven sorun yok diyorsa yoktur. sen iyi düşün iyi şeyler olsun

18. 11 Kasım 2009
  19. gxuxlxuxm12

gxuxlxuxm12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada yazmayı unutmuşum bebeğim düşmedi ama kalbi atmadığı için kürtaj oldum.