miyom ve gebelik

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EU1 tarafından 30 Ekim 2008 başlatılmıştır.

30 Ekim 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaslar ben 2,5 aylık hamileyim ve geçen kanamam oldu miyom dan kaynaklanıyormuş bebegim 3,5 cm ama miyom 4,5 cm. yani bebekden daha büyük. doktorum progestan verdi ve bu ilaç büyümesine engel dedi ama ben zaten içiyodum ve büyümüş ve dediki ilerde çok miyom etkilemiycek çünkü karnın dışarı doğru büyüycek şimdi etkiler sadece dedi gene kanama yapabilir dedi 9 ay boyunca tehtidim varmış ama üff kızlar ya çok korkuyorum bebegimi kaybetmek istemiyorum ne olur bana bi ışık olun birde ikili test yaptır dedi o nasıl yapılıyo ultrason falan dedi ense kalınlığı ölçülüyomuş bu ultrason karındanmı oluyo çünkü benim vajinal muayene yasak? ne olur cvp yazınsenağlama:CüvCüv::KK46:

2. 30 Ekim 2008
  3. elçinzeynep

elçinzeynep Guest

canım benım hıc cocugum olmadı vallahı bılmıyorum dedıgın testı ama ınsallah bebısıne bısı olmaz allah yardımcın olsun ınsallah saglıklı bı sekılde kucagına almak nasıp etsın dualarım senınle

4. 30 Ekim 2008
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    benisec canım,2li test de genelde karından muayene yapıyorlar,ben hiç vajenden rastlamadım yada duymadım desem yalan olmaz,bebğin ense kalınlığını ölçüyorlar güzelim,aynı gün sende kan vererek 2li testi yaptırıyorsun tatlım,sonuç yaklaşık 1 hafta sonra falan çıkıyor,endişe etme,inş bir sorun olamadan hamileliğini tamamlarsın.

6. 30 Ekim 2008
  7. EU1

EU1 Guest

kızlar cvpler için sağolun ikili testi yaptırmak için bi yerden randevu aldım ama ordan bana dedilerki sadece ultrasonla ölçüm yapcaz eger gerekli görürsek kana yollıycaz sizdede böylemi yaptılar?

8. 30 Ekim 2008
  9. EU1

EU1 Guest

of ya miyomu olup kanama yapan tek hamile benim sanırım kimse yazmamış bişey bana :'( allhın izniyle sağlıcakla doğururum inş

10. 31 Ekim 2008
  11. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım myom lu gebelik geçiren tek sen değilsin ben de daha önce yarım bi gebelik geçirdim myomdan dolayı.4,5 aylık bebeğimi malasef erken doğumla kaybettim.kanamalarımda oluyodu ama sadece4,5 ay geçebildi üzerinden cünkü benim myomumda büyüyodu.en sonunda ameliyat oldum ve alındı myom benden şimdi ki hamileliğim cok şükür iyi geçiyo Allahtan bi aksilik olmazsa .ihşallah sendede bi sorun olmazda bebeğini sağsalim kucağına alırsına.s.

12. 31 Ekim 2008
  13. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Benisec 2li testi laboratuarlarda yapıyorlar cnm,sen nerden randevu aldın,ama bu testi yaptırmak için senin aynı gün ultrasona girmiş olman gerekiyor,çünkü labaoaratuara gidip bu testi yaptırmak istediğinde dr.un sana vermiş olduğu formu istiyorlar,bu formda bebeğin ense kalınlığı(CRL değeri),boyu,senin kilon son adet tarihin ,daha önce aile de kalıtsal hastalıklar olup olmadığı,sigara alkol kullanımı,şeker hastalığı var mı gibi bir çok soru bulunuyor,bu gerekli cnm,bende laboratuar teknisyeniyim,orda biliyorum,ultrason ile kan aynı gün olmazsa yani aradan 24 saat geçmemiş olmalı,tekrar ultrasona girmen ve tekrar kan aldırman gerekecek,biraz karışık oldu sanırım ama özelden anlamadığın birşey varsa sorabilrisin yada burdan konuyu takip ediyorum cnm,kendine iyi bak,umarım bir sorun çıkmaz.

14. 31 Ekim 2008
  15. EU1

EU1 Guest

cnm benim de işde korktugum bu memegimi kaybetmek istemiyorum benimde miyomum büyümüş senin kanaman çok mu oluyordu nasıldı yani belki ona göre bi tahmin yürütebilirim kendime göre yazarsan sevinirim?:a015:

16. 31 Ekim 2008
  17. EU1

EU1 Guest

cnm bu alttan muayene olmuyor diymi ya ,işde doktor kana gerek duymaya bilriim dedi bilmiyorum 12sine gün verdi işde bakalım inş bi sorun çıkmaz ya şu miyomu durdurmanın bir yolu yokmmu?:a015:

18. 31 Ekim 2008
  19. sweetangell

sweetangell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar.> benisec2 >bende myomlu olan gebelerden biriyim.gebe olduğumu bilmeden önce çok ciddi sancılar yüzünden uyuyamıyodum .sonra hem myom hem bebek var dendi.doktorum düşük tehlikesi veya erken doğum olucağından behsetti sezeryan olucak ihtimalle doğumun dediler.maşallah benim hiç kanamam olmadı myomun başlıca sebebi kanama imiş çok dikkat etmen gerekiyor ağır falan kaldırma ben öksürüken bile karnımı tutuyorum bebeği kaybetmekten çok korkuyorum ben de ilk gebeliğim bu benim .kanam olursa başka bi tehlikem daha var oda kan uyuşmazlığı.Allahıma bin şükür şuan da iyyiim benimde 3.5 cm olduğu söylendi haftaya salı veya çarşanba doktora gitmem gerekicek ondan sonra neler olucağını tekrar söylerim sana bende myom büyümüşmü diye merak ediyorum 3 ayım dolucak gittiğimde.Allah herkese sağlıklı bir şekilde ağrısız doğum versin hayırlsı ile olur inşallah bebeişlerimiz.dua et bol bol bebeişine ve kendine.