miyom yüzünden hamile kalamayan var mı?

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve curly80 tarafından 30 Ekim 2009 başlatılmıştır.

30 Ekim 2009
    Konu Sahibi : curly80
  1. curly80

curly80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam,
    daha önce yazdım ama pek miyom sorunu yaşayan yok galiba.. miyomdan dolayı hamile kalamayan var mı aranızda ameliyat olmayı düşünen? ya da ameliyat geçirmiş olanlar... deneyimlerinizi bekliyorum..Çok üzgünüm çoook

2. 30 Ekim 2009
  3. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bir arkadasim sorun gozukmemesine ragmen hamile kalamadi sonunda birkac miyom oldugu ortaya cikti ve aldirdi simdi cok iyi doktor uc ay bebek deneyin olmazsa tup bebek dedi ama miyomun spermi engelledigini soylemis yani etkisi oluyor demekki. Insallah ikinizde guzel haberini alirim.

4. 1 Kasım 2009
  5. curly80

curly80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yi dileklerin için teşekkürler.. bende dün doktora gittim ... rahim filmi istedi önümüzdeki ay onu çektireceğim.. hem rahmin hemde kanalların durumuna bakılacakmış...anladığım kadarıyla pek riskli bir ameliyat değil ama ameliyat işte korkuyor insan..ne zaman ameliyat olmuştu arkadaşın?

6. 11 Mart 2010
  7. zehra1715

zehra1715 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım komşumun görümcesinede miyom var ameliyat gerek demler 1.5 yıldır çocuğu olmuyordu doktor bi ilaç vermiç 3 ay kullan olmazsa ameliyat demişti 3. ayda hamile kaldı daha yeni 1.5 aylıkmış rabbim ol deyince hiç bişey engel değil inanarak dua et günü gelince olacak

8. 13 Nisan 2010
  9. aaaaysen

aaaaysen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kızkardeşimn rahminde miyom varmış, 7 ay gebe kalamadı dr.lar hiçbir sorun yok demişlerdi... gebe kalıp bebeğinin ikli testini yaptırmaya gittiğinde (3 aylık gebeydi) bebeğin kesesinin yanında çıktı...Dr demek bu nedenle geç hamile kaldın demişti...
    Bir sakıncası yomuş çok şükür gebeliğinin 5. ayında şimdi...

10. 18 Nisan 2010
  11. ayxixxsxxixgxix

ayxixxsxxixgxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    myom amalıyatı gecırcem suan dusunme aşamsındayım 4 senelık evlıyım ama bebegım yok korkuyorum belkı tek yumartamıda alacaklar myom yuzunden bebıgım olmuyo hata ban adet dönemlerimde acı veriyo morala lhtıyacım var

12. 20 Nisan 2010
  13. YALNIZKALP

YALNIZKALP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ayışığı geçmiş olsun.Yumurtalığını neden alacaklar bildiğim kadarı ile kist olursa yumurtalığı alıyorlar.Hangi dra gidiyorsun?Bir kaç doktorun fikrini almanı tavsiye ederim.Bende de var.

14. 23 Nisan 2010
  15. sinma

sinma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba... Aranıza yeni katılıyorum. hepimize geçmiş olsun....
    bende de 4cmlik miyom çıktı. Doktorun biri ameliyat diğeri ise hemen hamilelik önerdi. üçüncü bi doktora daha görünüp ona göre karar vericem heralde ama kafam çok karışık... yaş ilerliyooo.... birde bu sorunlar... ameliyat olan varsa hem nerede olduğunu hemde iyi ve kötü yönlerini yazarsa çok mutlu olurum. yakın zamanda karar vermem gerekli.... Tavsiyelerinize ihtiyacım var..

16. 27 Nisan 2010
  17. bengisu82

bengisu82 İki Cennet kuşunun annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar benim rahimimde 5 tane miyom var. Dört farklı doktora gittim. Bana hamile kalmam gerektiğini söylediler. Sekiz ay önce ikizlerime hamile kaldım fakat 18 haftalıkken ikizlerim düştü. Geçen hafta Cerrahpaşada Prf. e gittim. Benim baştan beri hamile kalmamam gerektiğini miyomların rahimin şeklini bozduğunu ve rahim yetmezliği yüzünden bebeklerimin düştüğünü söyledi. 10 gün sonra ameliyat olcam. Ben çok acı bir tecrübe yaşadım. Size tavsiyem bu konuda en iyi uzmana gitmeniz.

18. 3 Mayıs 2010
  19. mislina82

mislina82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim bir tanıdığım vardı miyomdan geçilmiyordu 18 yaşında kızı var önemli olan doktor takibinde olman çevremde çok miyomu varken hamile kalanlar vardı inşallah istediğin olur :1hug: