Miyom

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve XsevdeX tarafından 25 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : XsevdeX
  1. XsevdeX

XsevdeX Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Slm sayın erden,benim sorunum 1 yılı geçti evleneli ve anne değilim miyom olduğunu öğrendim bi kaç gün önce 33 cm yada mm deniliyor bilmiyorum ama doktorum alınması gerektiğini söyledi peki daha ben anne olmadan böyle bir amaliyat geçirirsem risk olmazmı,anne olamaya bilirim eğer amaliyatım başarısız olursa ne yapmalıyım.Şimdiden teşekkürler cevabınız için.:nazar:

2. 26 Temmuz 2010
  3. candybaby

candybaby Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba xsevdex aynı sorun malesef ben de de var hem de bendeki myomun boyutu 6,5cm e-6 cm çapında yani mandalina ebatında :KK43: benim de henüz bebişim yok.Bendeki intramural subseröz türden.Myomların yerleşim yeri önemliymiş.Bu konuda tek Dr un önerisiyle yetinme.Gerçekten aynı konu için görüş farklılığı olabiliyor.Dr bana ameliyat sonrası riskleri var gebelik dönemi ve doğum sonrası riskleri de var ama hiç çocuk sahibi olmamış bir byn için ben direk ameliyatı önermiyorum dedi.Sadece gebelik dönemindeki risklere hazırlıklı olmam gerektiğini söyledi.Vakit kaybetmeden de gebe kalmaya bak dedi.Bence iyi bir araştır derim.Bi de myomun türü ve yerleşim yeri hakkında Dr.unun seni iyice aydınlatmasını iste.Geçmiş olsun hepimize.Dilerim Rabbim bizimle olur ve sorunsuz atlatırız canım.

4. 26 Temmuz 2010
  5. candybaby

candybaby Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bu arada ben hasta olarak tecrübemi paylaştım.Elbette bu konuda bilirkişi Hekimdir.Sen sorunu Dr. beye sormuşsun ben yanıtladım ama benimki bilirkişi yanıtı değil tabiiki,Erden beyin görevine saygısızlık etmek istemem.Emeğe ve bilgiye saygımız sonsuz.Açıklamakta fayda var :)

6. 22 Eylül 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar cok cok gecikmis cevabim icin ozur dileyerek baslamak istiyorum size cevap yazan arkadasin dedegi gibi myomlarin ebadlarindan cok rahim duvarina yakinliklari daha onemli daha sonra buyuklukleri ve sizde yarattigi sikayetlere bagli yasamsal etkileri ayrica onem teskil ediyor. Gunumuzde artik myomlarin cogu tecrubeli ve bu konuda uzman olmustur kisiler tarafindan neredeyse %80 i endoskopik yollarla yapilabilmektedir rahim icine doganlari histereskopiyle digerleri laparoskopi ile alinabilmektedirler daha once ameliyat gecirmemis olmaniz onemli etkenlerden biridir. Ayrica endoskopik yontemle alinan myomlarin sizin dogurganliginizi minimal veya cok az etkiledikleri icin gebe kalamama sorunu olan kadinlarda tek secenek olarak onerilir. Sevgiler kolay gelsin tekrar gecmis olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.