Miyomdan Dolayi Rahmi Alinanlar Var Mi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve gxuxlyxixl tarafından 24 Ocak 2008 başlatılmıştır.

24 Ocak 2008
    Konu Sahibi : gxuxlyxixl
  1. gxuxlyxixl

gxuxlyxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar, Bu Gün Doktora Gittim, Miyomum Büyümüş Rahmimi Kaplamiş, Rahmim Alinacakmiş, Aranizda Rahmi Alinan Var Mi,

2. 25 Ocak 2008
  3. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Bilgim yok canım ama benim görümcem kocaman iki miyomla hamile kaldı çocukda doğurdu yani öyle rahimmi alınırmış hemen bir çok insanda var miyom bence tek doktorda kalma git araştır alanında uzman olan proflar var git birinin muaynehanesine öyle rahim aldırma hemen bence.

4. 25 Ocak 2008
  5. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    canım, önce geçmiş olsun yazını okuyunca hayret ettim çünkü miyom kadınların büyük çoğunluğunda görülen ve menopozda yok olan zararsız oluşumlar ,çok büyürse ameliyatla alınıyor büyük değilse herhangi bir tedavi bile gerekmiyor,bu nedenle rahmin alındığını ilk kez duyuyorum,bana kalırsa kesinlikle başka bir doktora görün hele yaşın gençse rahim alındığında menopoza girersin ki bu hoş değil muhakkak başka doktora görün iyi haberlerini bekliyoruz:teselli:

6. 25 Ocak 2008
  7. gxuxlyxixl

gxuxlyxixl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ege üniversitesinde prof gittim, muayene etti, myomdan dolayı göbeğimin beş aylık gebe kadar olduğunu söyledi, myom büyükmüş, karnım sanki hamile gibi, yumurtalıklarda sorun yokmuş, rahmimin % 99 alınması gerekiyor dedi, birde kansızlık çıktı, kan vermeleri gerekiyormuş,

8. 26 Ocak 2008
  9. tavxsxanlxix

tavxsxanlxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok geçmiş olsun.Miyomların büyüklüğü ne kadar.Benden haziran ayında Eskişehir Tıp Fak.de 7 tane miyom alındı. Tavşanlı daki dr.um rahim alınacak diyordu.benimkilerin en büyüğü 7.5 cm. idi.Ama sayısı çoktu.Bence bir başka dr.a daha muayene ol.Hemen karar verme.Şimdiden geçmiş olsun. Moralini bozma.Sonuçta en önemli şey SENİN SAĞLIĞIN. gERİSİ BOŞŞŞŞ.

10. 10 Mayıs 2008
  11. biopelin

biopelin Hayat akan bir sudur.. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148

Arkadaşlar 3 yıl patolojide çalışmış biri olarak sizlere gördüğüm myomları anlatsam dudağınız uçuklar..:bbo:
    kimi myomlar vardır ilaçla küçültülür cerrahi müdehale gerektirmez..kimileri alınır , zararsızdır.Bazıları o kadar büyür ki laboratuvara gönderirken 5 kglık kovalarla gelir.Eğer rahimi kaplarsa total histerektomi yani tüm rahim, yumurtalıklar ,tubalar alınır..Kansere davetiye çıkarmasın diye önlem olarak alınır hepsi..
    Geçmiş olsun canım..üniversite hastanesine gittiysen ve profa muayene olduysan iyidir.
    ama için rahat etmiyorsa başka doktora görün.Fakat rahmi kapladıysa rahminin alınması daha kötü şeylerin başına gelmesinden iyidir..Allah şifa versin..
    [/SIZE]

12. 10 Mayıs 2008
  13. EU3

EU3 Guest

Canım geçmiş olsun allah şifa versin

14. 18 Haziran 2008
  15. leyla seyma

leyla seyma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benimde 1 ay once rahim alindi miyomlar vardi rahimde aldirmak zorunda kaldim rahim alinirken idrar torbasina zarar vermisler yani azcik kesmisler ve anlamamislar 8 gun cok sancilarim oldu dayanilmicak kadar kotuydu morfin bile fayda etmiyordu ama hemsireler ve dktrum israrla bu sancilar amaliyat sonrasi olabilecek sancilar diye beni surekli gecistirdiler ama ben cok kotu duruma gelmistim 8inci gun eve gidebilirsin dediler ama once ultrasona koydular ve 1 saat icinde baska hastaneden 3 tane dktr geldi panik halinde idiler beni apar topar baska hastaneye goturduler bobrek iflas etmek uzre olmus idrar iceri akiyormus hemen bobregin yanina tup takildi 3 birkac gun sonra ikinci bir amaliyatla 9 saat suren bir amaliyatla idrar torbasinin o kesilen yere tup yerlestirdiler kisacasi 3 gun kalcaktim hastanede 1 ay kaldim halada bitmis degil

16. 18 Haziran 2008
  17. leyla seyma

leyla seyma Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yukarda anlatmistim arkadasar ben bu amaliyati ingiltere londrada oldum artik burdaki dktrlara guvenimi kaybettim birdaha asla burda amaliyat olmam trkiyemin dktorlari dunyanin en iyi basarili doktrlari

18. 12 Eylül 2008
  19. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    annem 55 yasında ve doktoru myomları sebeıbıyle rahmının alınması gerektıgını soylemıs
    nasıl olacak bılmıyorum ama nasıl bır amelıyat, ıyılesme surecı nedır?