Miyomlu Hatunlar Kulübü

Konusu 'Kadın Hastalıkları' forumundadır ve candybaby tarafından 19 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

19 Temmuz 2011
    Konu Sahibi : candybaby
  1. candybaby

candybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar burada bu durumdan müzdarip tüm arkadaşlarımızın konuyla ilgili herşeyi paylaşabileceği bir alt kulüp açıyorum.
    Bu konuda internette olabildiğince çook şey okudum,üzerimde bitkisel yollarla birçok şeyi denedim.Artısı eksisi ama olabildiğince en doğrusuyla birlikten güç doğar felsefesiyle bayan olmanın zorluklarından biri olan bu kadın hastalığının birlikte paylaşarak zorluğunu atlatabileceğimize inanıyorum.Tek yapacağımız birbirimize ışık tutmak,moral olmak.Evet,neredesiniz??
  2. 20 Temmuz 2011
  3. candybaby

candybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    İlk kadın hastalıklarıyla ilgili tecrübem 17 yaşında üniv.sınavına hazırlanırken başladı.Karın ağrısı şikayetiyle dr.a gittiğimde kist olduğunu öğrendim ve 21 gün doğum kontrol hapı kullandım.Adetin ilk günü başladım ve adetim 15 gün sürdü.Evlenmeden 2 yıl öncede ultrasona girmiştim ama miyom ya da kist yoktu.(Bu arada 30 yaşımda evlendim)Nasıl olduysa evlendikten 1 yıl sonra 4,5 cm miyom olduğunu öğrendim.Ultrasondaki kadın dr önemli değil demişti ve ben de üzerinde durmadım.Yaklaşık 1 yıl sonra 6.5 cm olduğunu öğrendiğimde risklerini de öğrendim.Ve şu anda 10 cm olmuş.10 gün sonra ameliyat olucam.İnşallah bir sorun çıkmaz diye dua ediyorum.Arkadaşlar miyom öyle bitkiyle falan yok olmuyo.Ya da en azından benimki olmadı.Böyle bir şikayetiniz varsa zaman kaybetmeyin,ihmal etmeyin.
  4. 26 Temmuz 2011
  5. tanti

tanti Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    evet bende miyomla basi belada olanlardanim

bende evlendigimin ilk ayi kontrole gittigimde ogrendim ama doktor gayet normal birsey 4 kadindan birinde oluyor korkulacak birsey yok cok kucuk dedi bende ustunde durmadim
    bi sene sonra tekrar rahimagzikanseri taramalari icin gittigimde 4 cm miyomun var ameliyat olman gerekir dedi ve ben asil ondan sonra ne oldugunu hamile kalmada sorun yasayailecemi veya dusuk yapabilcemi ogrendim dunyam yikildi takibe alindi birde alti ay sonra baktikki 6.5 cm olmus ve rahmin alinir dediler ve dunyamm yikildi sanki sonra bi kac doktora daha gozuktum kesinlikle alinmasi lazim ama rahim alinma gibi risk herkeste ne kadarsa sendede okdr dediler ama gittigim ilk doktorun sozu aklimdan gitmiyor ya rahmin alinir yada ztn bole cocuk sahibi asla olamazsin demisti oyuzden cok korkuyorum 6.5 cm oldugunu ogreneli 4 ay oldu bunun 2 si ztn doktor doktor gezmekle gecti artik ameliyat sart ama cok korkuyorum kafam karisit

hikayem daha uzun ama boyle iste arkadaslar 4 senelik evliyim bu sene sonu 30 oluyorum artik bebis istiyroum ALLAH isteyenlere nasip eder insallah
  6. 27 Temmuz 2011
  7. pamuksekerii

pamuksekerii Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benim de mayıs(2011) ayında düğünüme 2ay kala farkedildi.. 10cm büyüklüğündeydi aşırı kanamalarım oluyordu. benim de ilk gittiğim dr aşırı derecede morali,mi bozmuşt, çocuğun olmaz, rahmin alınır falan diye.. ama daha sonra gittiğim bi kaç dr her ameliyat gibi riskleri olan ama artık çok sık yapılan ameliyatlardan olan bi operasyon oldugunu söyledi.. ege ünv. hastanesinde mayısta ameliyat oldum,laparoskobi(kapalı ameliyat) oldum.. normalde 2saat fln sürüyor laparoskopi ama benm ameliyatım 5saat sürdü miyom büyük oldgu için, zor çıkarmışlar.. buyuk miyomlarda genelde açık ameliyat öneriliyor.. ama ameliyatan yaklaşık bir hafta sonra fln çok iyi durumdaydım.. laparoskopide iyileşme çabuk olyor.. :) şuanda ise çok çok iyiyim.. herkese acil şifalar diliyorum.
  8. 31 Temmuz 2011
  9. candybaby

candybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tanti ve pamukşekeri,hepimize geçmiş olsun öncelikle.Bu aralar çok sık giremiyorum foruma o nedenle de geç yazabildim.
    Miyomunuzla igili bilgi verirken türünüde yazabilirmisiniz?Benim 2 miyomum var ikiside intramural subseröz türden.Ameliyatımı
    yapacak olan Dr açık ameliyat yapacağını söylemişti.Yani her meslekte olduğu gibi bu meslekte de olumsuz insanlar var ne yazık ki.
    Yani benim 1 yıldır gittiğim dr sayısı herhalde 10 a yakındır.Allah ellerine düşürmesin dediklerimde oldu.Yani tıp,teknoloji her geçen gün ilerliyor.İnşallah herşey yolunda giderde ameliyat sonrasınıda buradan paylaşmak nasip olur:18:
  10. 31 Temmuz 2011
  11. klupuyesi

klupuyesi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Selam,
    ben de 10cm lik myomdan muzdariptim. Olası bütün riskler bana da söylendi: rahmi almak gerekebilir, mesane zarar görebilir, yapışma olur, normal yolla gebelik olmayabilir, düşük risk vs vs. Sadede geleyim; Ben 4 gün evvel ameliyat oldum. Rahmi kurtardılar. Şuan dinleniyorum. Bakalım. En kısa zamanda ameliyat olmanı tavsiye ediyorum. Ben ameliyat öncesi çok korktum. ama bir de baktım ayılıyorum.
    Buarada arkadaşlar aynı ameliyatı olanlar lütfen bana yazabilirmi? Ameliyat sonrası neler oluyor?
  12. 1 Ağustos 2011
  13. tanti

tanti Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    merhabalar

candybaby benim miyomda rahim duvarinin disindan bagli olarak ice dogru buyuyor galiba submukozdu bunun adi rahmin disinda olsaydi eger bizim miyomlar bu kadar onemli olmazdi maalesef ama hayirlisi insallah kurtulcaz bizde bunlardan

arkadasim gecmis olsun sende amliyat olmussun kime oldugunu sorabilirmiyim guvenebilcem bi doktor ariyorum tavsiyelere ihtiyacim var dogrusu istanulsami yasiyorsun
    banada kesinlikle acik ameliyat dediler buyuk oldugu icin laparaskopie ile tam temizlenemeyebilirmis ve kani durdurmak icin yakma yontemi kullandiklari icin isi rahim duvarlarina zarar verebilirmis
    dogrusu benimde aklima acik yatiyor buyuk oldugu icin ver herseyi gorerek iyice temizlenir en azindan...

arkadaslar tavsiyler ve tecrubeleriniz bekliyoruz
  14. 1 Ağustos 2011
  15. candybaby

candybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    kulupuyesi arkadaşım,geçmiş olsun öncelikle.Senin adına çook sevindim.Ne güzel olmuş kurtulmuşsun.Darısı bana.Sanırım bende Ağustosun 2.haftası olucam.Burada dayanışma çok önemli.Derler ya hani,damdan düşenin halini yine damdan düşen anlar..o misal :) Burada bizden sonraki bu durumdan müzdarip arkadaşlarada bir faydamız olur belki.Benim de aynı endişelerim var.Rahmin alınması (ki henüz çocuğum da yok)
    Allah hepimizi korusun.Birbirimize dualarımızla destek olalım..
  16. 1 Ağustos 2011
  17. candybaby

candybaby Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tanticim benimde intramural subseröz türden.Tıp gelişti canım benim inşallah herşey yolunda gidecek.İnan çevremde o kadar çok duyuyorum ki müyom ameliyatı olanı,ne kadar yaygınmış meğer .
  18. 2 Ağustos 2011
  19. tanti

tanti Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    candybaby

bu ayin ikinci haftasi ameliyat olacam demissin doktora karar verdin galiba kime ameliyat olmayi dusunuyorsun sen istanbuldamiydin

bende ramazani gecirsemmi acaba diye dusunuoyrum herseyin hayirlisi yine streslerdeyim yaa