Miyomu olan arkadaşlar var mı?????

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve ozlemkurul tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

4 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ozlemkurul
  1. ozlemkurul

ozlemkurul sevgi pıtırcığı:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bugün annemi Menapoz tedavisi için dr götürdüm,jinekolojik muayene oldu ve ultrasona girdi,ultrason sonucu rahminde Miyom olduğunu öğrendik,sanırım üç tane miyom varmış ve dr dediğine göre biraz büyümüş bu miyomlar,annem de bende çok üzüldük,annem başladı ağlamaya çünkü ameliyat olma ihtimali olabilirmiş,aranızda miyomu olan arkadaşlar varsa bilgilenirini,deneyimlerini benimle paylaşabilirlermi?çok sevinirim paylaşımlarınızdan dolayı,annem çok üzülüyo,annem üzüldükçe bende üzülüyorum bende endişe eder oldum çünkü biraz genetik yatkınlığı varmış bu rahatsızlığın,gerçekten herşeyin başı sağlık,insan yaş ilerledikçe bunu dahada iyi anlıyo,arkadaşlar hepimize sağlıklı sıhhatli günler dileğiyle:nazar::nazar::nazar:

2. 27 Temmuz 2008
  3. yesiiim

yesiiim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım benim annemde de vardı iki tane biri rahminde biri yumurtalığında ameliyat oldu rahmi ve yumurtalığın biri alındı annemin anlattığına göre sezeryan ameliyatı gibi dedi ama sizler ameliyat olduktan sonra çok dikkat edeceksiniz ayaklarını üşütmeyecek biraz üşütünce hemen karnı şişiyo ve gerçekten pisikolojik olarak daha hassas oluyolar çünkü kolay değil vücundan bi parçan gidiyo ve menapoza giriyosun allah şifa versin çok geçmiş olsun canım

4. 28 Temmuz 2008
  5. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar..
    Öncelikle geçmiş olsun...Kesinlikle korktuğunuz kadar değil;ayrıca ağlamaktı gözyaşıydı her hastalığı artırır;insan kendini üzmemeli;rahatlatmalı cevresındekıler de tabi..Bu konuda iyi bilgi edinmek lazım;ama şunu söyleyebilirim ki;Miyomlar kadın hastalıklarının en sık olanlarından biri;tahminlere göre bütün kadınların yüzde 20’sinde ve 35 yaş üstü kadınların yüzde 40’ında miyom var.Bunların büyük çoğunluğunda hastanın hiçbir şikayeti yok ve sadece elle muayenede veya ultrason muayenesinde ortaya çıkıyor..Tanıdığım birçok kadında var;özellikle doğum yapan kadınlarda..Miyomlar,rahimden kaynaklanan ve kanser olmayan iyi huylu tümörlerdir..Ayrıca;regl olmamak mıyomları kurutur;küçültür belki de yok eder;yanı menopoz süresinde kaybolabilir..
    Rahim duvarının içinde olan veya rahim dışına doğru büyüyenlerde,miyomun boyu 5 cm’in üzerinde ise yine bu miyomların alınması öneriliyor;fakat bu durum ancak çocuk sahibi olmakta zorluk çeken yani kısırlık denen olgular için geçerli..
    Tekrar geçmiş olsun..
    Sevgilerimle..

6. 28 Temmuz 2008
  7. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Tatlım çokta üzülmeyin kadınların genel jinekoloji sorunları bunlar 5 kadından 2 sinde var düşün yani kimisinde kist kimisinde miyom.Yeterki kötü huylu olmasın.Kalbinizi ferah tutun siz.
    Benimde başıma geldi daha iki ay önce gitmiştim muayeneye iki ay sonra bir gittim 6cmlik kist beraberindede dış gebelik geçirdim laparoskopik ameliyat oldum yani kapalı ameliyat umarım annende kapalı ameliyat olarak kurtulur ve bir daha tekrarlamaz.

8. 28 Temmuz 2008
  9. max09

max09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba herkese,sefamolsun- sana bir sorum olucaktı,ben de 6 ay önce kontrol amaçlı gittim 2 yıllık evliyim ve hiç bir problemim de yoktu adetim düzenliydi ve şok oldum 7cm miyom çıktı ve rahmin dışına doğru büyüyormuş doktor hamilelik önerdi fakat yazılanları okuyunca biraz korktum yani genelde 5 cm üzeri ameliyat yazmışlar bir de dış gebelik kanalların tıkalı olmasıyla mı alakalı yoksa herkes de olabilen bişey mi...

10. 28 Temmuz 2008
  11. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Dış gebelik çok nedeni var aslında ama bende belirgin bir nedeni yoktu. sonyıllarda tüm dünyada görülme oranı artmış.Bir daha yaşatmasın Allahım,kimseye.Tatlım kimseninki kimseye uymaz benimki miyom da olmadığı için birşey söyliyip seni vesveseye düşürmek istemem.Ama duyulmadık bişey değil doktorunun söylediği şey.Ama aklına takıldıysa başka bir doktorunda fikrini almanı şiddetle tavsiye ederim.Ben olsam başka bir doktora daha görünürdüm.

12. 28 Temmuz 2008
  13. max09

max09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk gittiğim doktor hemen ameliyat dedi sonra çok araştırdık ünlü bir profösöre gittik oda ameliyata gerek yok tek risk erken doğum dedi o da zaten kontrol altında olucaksın falan dedi zaten mesleğim çok stresli şuanda çalışmıyorum ama çalışırsam çok kanamam olur mu ki içim korkuyo açıkçası gerçi 5 ay oldu daha hamile değilim eylülde rahim filmi çektircem o da zormuş diyolar bakıcaz artık:)))

14. 28 Temmuz 2008
  15. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Allah Allah şaşırdım ve üzüldüm şimdi erken doğum da tehlikeli bir risk değilmi sonuçta ama tabi diğer tehlikeye göre profesör tercih ettiyse mutlaka geçerli bir nedeni var acaba bu ameliyat sana ciddi kalıcı bir zararmı bırakacakki???
    Ne zamandır çocuk bekliyorsun yani ne zamandır uğraşıyorsun canım

16. 28 Temmuz 2008
  17. max09

max09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım yaklaşık 5 aydır korunmayı bıraktım ama hamile kalamadım adetlerimde düzenli dediğin gibi olabilir çünkü 28 yaşı 7 cm lik miyom için erken buldu ve çocuk tavsiye edrim dedi eylülde tekrar gidicem doktora ama zor bi serüven artık gebelik testi de yapmıyorum insan üzülüyo ama tabi yıllarca hamile kalamayanlar var Allah herkese nasip etsin çok şükür kötü huylu bişey çıkmadı senin ne kadar oldu..

18. 28 Temmuz 2008
  19. sefamolsun

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Valla benimde çok yeni yaşım 24,korunmayı bıraktığım ilk ay hamile kaldım diye sevinirken dış gebelik olduğum çıktı birde 6cmlik kist acil ameliyat.2 ay olucak işte 10 gün sonra kontrole gidicem ,tekrar çalışmalara başlıycaz herhalde.Kötü tecrübeleri okudukçada kötü oluyorum bilgi sahibi olamkta kötü oluyor bazen.Yani anlayacağın serüvenim bundan sonra başlayacak,ne olacağını bilmiyorum.Hayırlısı artık,Allah isteyene versin.Aratmasın.