MIYOMU olanlar buraya

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve muhte tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : muhte
  1. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben 8 yıllık evlıyım ilk basamak tedavı 3 aşılama 1 tup negatıfım var bırde mıyom var doktorum açık amlıyatla alaım dıyo 2 tup bebek oncesı daha once hıç açık amalıyat olmadım çok korkuyorum bana yardımcı oursanız sevınırım dıger topıklerdede yazdım ama cvp gelmedı allahım hepımıze kolaylık versın şimdıden tşklra.s.

2. 14 Mart 2010
  3. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun muhte laporoskopi ile alınmıyor mu acaba neden açık ameliyat dediki doktorun?bende 2006 da 2 kez laporoskopi oldum miyom alındı benimde.birde birkaç doktorun bilgisini almakta da fayda var bence.çünkü bu tür operasyonlar yumurta rezerini de düşürüyo.

4. 14 Mart 2010
  5. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cvp verdıgın çok tsklr laparaskopıyle ıyı dıkılmez açık yapalım dedı 2 doktora sordum ıkısıde aynı sey soyledı benımkı rahımın dısındaymıs bebek olmasına engel degıl ama duşuk yaparsın dedı yumurta rezervını dusurdugunu bılmıyordum acaba laparoskopıdemı dusuryo alah kolaylık versın hepmıze:Saruboceq:

6. 14 Mart 2010
  7. evoevo

evoevo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    rica ederim muhtecim.laporoskopi de düşürüyo rezervi canım.benim miyom yumurtalıktaydı belki farklı yerlerde olduğundandır açık ameliyat önermesi.inşallah tedavin iyi geçer canım.

8. 15 Mart 2010
  9. yasemin33

yasemin33 Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam,bende 2009'un şubat ayında miyom ameliyatı oldum.Miyomum 6,5-7 cm dışarıya doğruydu,çocuk oluşumuna engel değildi ama bağırsaklara çok baskı yapıyordu ve aşırı ağrım oluyordu.Çocuk olmayınca ve ağrılara dayanamıyınca miyomu açık ameliyatla alıdırdım,sonra 2009 eylülde negatif bir aşılamam oldu.Sonra aralık ayında 2009 da tüp bebekle hamile kaldım,şuan 14 haftalık hamileyim.Banada miyomunu aldırma , rahim yapışıklık yapar dediler,başka bir doktor almasak hamile kalsan bile hamilelik esnasında miyomlar büyür , düşük yada erken doğum yapabilirsin dediler.Doktorunu çok iyi araştır,seninkide dışarı doğruysa rahime pek zarar vermeden alıyorlarmış bana öle söylediler.Hayırlısı olsun canım bende seninle yaşadıklarımı paylaşmak istedim.........

10. 15 Mart 2010
  11. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    canım, bende 2 yıl önce açık ameliyat oldum 4 tane myom alındı, en büyüğü 8 cm idi. ama sonradan gittiğim tüp doktoru bu ameliyatın yumurta rezervimi kötü etkilediğini söyledi, üstelik bir yıl içinde aynı şekilde belirdiler, şimdi daha fazla myomum var, ama daha küçükler, doktorum kesinlikle 2. bir ameliyatı önermiyor.... bu şekilde hamile kalmaya çalışıyorum. tabii tüp bebek yöntemi deneyerek. iyice araştırmadan olma derim. bazı doktorlar bu tür myomları almayı istemiyor........

12. 15 Mart 2010
  13. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hayırlı ugurlu olsun bebegın durumumuz hemen hemen aynı benım bır tane rahıme 7 mm uzaklıkta suan bana hıç bır zarrı yok doktor bır defa daha tup deneyebılırız dedı ama ben amalıyat ıstıyorum dusuk yapmak erken dogum ıstemıyorum amalıyat zormu kaç gunde ayaga kalktınız doktorum bana çok basıt olacagını sadece bır gun hastanade kalacagımı soyledı hıstereskopıde yaptırdım suan rahıme baskısı yok

14. 15 Mart 2010
  15. muhte

muhte Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım ama dusuk yada erken dogum olursa ondan korkuyorum benım mıyomum buyurse rahımın ıçıne dogru buyurmus bebege baskı yapar dıyor 2 doktor kararı bu açık amalıyat zormu onu ogrenmek ıstıyorum sızlerden yumurta rezervımle ılgılı bısey demedı bıde ben ozelde yaptıracam bu amalıyatı fıyatıda konusmadık ama ben ozelde dusunuyorum

16. 15 Mart 2010
  17. badenur

badenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    açık ameliyat, sezeryan ameliyatı gibi, bayıltıyorlar, hiçbirşey hisetmiyorsun, ama sonra 1 hafta kadar az da olsa ameliyat yerin acıyor........ senin myomun büyüklüğü ne kadar ???

18. 15 Mart 2010
  19. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benim arkadaşımın miyomu var rahmin dışında karına doğru 8-9 cm yaşı da 41. dr önce yumurtaları alıp donduralım sonra ameliyat olursun 6 ay falan sonra tam iyileşince koyarız yumurtalaı demiş. ama önce yumurtaları toplayalım demesinin nedeni yaş sanırım 6 ay sonra aynı rezervi bulamazsak diye. eğer yumurtalar da etkileniyorsa öncesinde tedavi olunup yumurtalar dondurulamaz mı?