miyomu olupta hamile kalan varmı

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve xoxzlembay tarafından 16 Nisan 2008 başlatılmıştır.

16 Nisan 2008
    Konu Sahibi : xoxzlembay
  1. xoxzlembay

xoxzlembay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Selam kızlar,

Yumurtlama takibi için dr a gittim ve adet oldugum için alttan bakamadı ustten muayenede miyom saptandı ama alttan bakmadan emin olamayız dedi.Onemsizde olabilir hamilelik için engel yada tehlikede olabilirmiş.Sizde böyle bişey varmıydı hamile kalmanızı engelledimi yada düşüğe neden olan varmı?

2. 16 Nisan 2008
  3. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm üç miyonla hamile kalmıştım keseye uzak olduğu için sorun olmamıştı
    sezerayanda bebekle alındı hepsi
    alttan muaynede belli olur
    endişelenme

4. 16 Nisan 2008
  5. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    İş yerinden bir arkadaşımda vardı hemde tehlikeli olanlardan şimdi nur topu gibi bir kızı var :))

6. 26 Nisan 2008
  7. VXIXRGOP

VXIXRGOP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba;

Bende de miyom olduğu halde şuan 5,5 aylık hamileyim ve çok şükür şimdilik herhangi bir problemim yok inşallah da olmaz

8. 26 Nisan 2008
  9. VXIXRGOP

VXIXRGOP Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,
    bir şey sormak istiyorum sezeryanda alınan miyomlar aşırı kanamaya neden olabiliyormuş öyle bir rahatsızlığınız oldu mu acaba?Bende bir tane miyom var hamile kalmadan önce 3,5 cm idi ilk 4 ayda 5,30 cm oldu ve sonradan çok şükür büyümesi durdu ve şimdiye kadar bana herhangi bir rahatsızlığı olmadı 5,5 aylık hamileyim ve sezeryanda aldırıp aldırmama konusunda kararsızım

10. 27 Nisan 2008
  11. funda72

funda72 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sezeryan sırasında sen istesende doktor almaz.çünkü kanamayı arttırıyor.uygun bulmuyorlar.

12. 27 Nisan 2008
  13. edam_y

edam_y üç kişiliğiz artık:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ben sizin yaşadıklarınızı yaşayamadım malesef.cunkü ilk gebeliğim myomum yüüznden erken doğumla sonuçlandı 16 haftalıkken bebeğimi kaybetim.myom beni mahvetti hala psıkolojını atmış değilim üzerimden bende böğle bişey olmaz diye duymuştum ve gebeliğimi sonlandırmadım ama bir gün öğle bi acıyla uyandım ki doğum sancıları gibiymiş sonunda ameliyat oldum myomum alındı ve şimdi tekrar hamileyim ihşallah bunda dabi aksilik cıkmaz yani ,ne güzel ki kimse benim yaşadığımı yaşamamış.sonuçta ben pek umut veremiyorum bu konuda

14. 12 Nisan 2009
  15. cicekheydi

cicekheydi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde

arkadaslar benimde miyomum var 2 santim ve ikitane dusuk yasadim ;bekler tutanamadan dustuler artik korkuyorum tekrar dserse diye ; doktora gittim miyomdan dedi ; rahim filmi verdi cektiricem ve tahiller bide kan pihtilasmasina baktiricam bakalim ins hayirlisiyla sonuclari alicam ben burda okudum ;miyomluda hamile kalanlar olmus ve dogurmuslar benimkinin zor biryerde
    dedi doktor ; ha bu arada fasta yasiyorum burdaki doktorlar ilgileniyo bakalim eger amiliyet derseler tukiyede yaptiricam ; yasimda ilerliyo ins hayirli sonuclar cikar ; hayirlisiyla kucaklarimiza aliriz;:KK46:eda ;y sana bir sorum olucakti senin miyomun kac santimdi sezaryenmi oldun yoksa alttan histirokopimi oldun ;cevap yazarsan sevinirim

16. 14 Nisan 2009
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bana da doktor hsgden sonra filme bakıp myomum olduğunu ama hamileliğe engel olmadığını söyledi zahmet edip de nerde ve kaç cm olduğunu söylemedi ben de o doktora gitmeyi bıraktım ve kendi kendime hamile kaldım. sinir olmuştum doktora zaten.

18. 11 Eylül 2009
  19. gunyalis

gunyalis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,
    geçmiş olsun diyorum öncelikle..
    ben karnımdaki bir ağrıyla dahiliyeye gittim ve pek de küçük olmayan bir myomunuz var dediler. sonrasında kadın doğum uzmanına gittik. üç dr.a gösterdik
    7 cm. e yakın olduğu için ameliyat dediler (rahmin arka duvarında) 25 yaşındayım, bekarım. dr. ameliyat sonrasında yapışıklık riski olduğunu söyledi ve ben o gün hiç susmadan ağladım.
    yapışıklık mı olacak, kanama mı olacak, çocuğum olmayacak mı diye .. ameliyat sonrası çok mu sıkıntılı geçiyor?
    kaç gün istirahat gerekiyor? ameliyat tarihim belli oldu. 4 gün sonra :KK43: deneyimlerinizi merakla bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum