MLS Yöntemini Kullananların Paylaşım Alanı

Konusu 'Selülit; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve hanlev35 tarafından 23 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  23 Şubat 2008
  Konu Sahibi : hanlev35
 1. hanlev35

  hanlev35 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  150
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Tek Seansta Yüzde 20 İncelten Ve "Yan Etki" Olarak Selüliti Yok Eden Mls Yönteminin İddiası, Lıposuctıon'ın Pabucunu Dama Atabilir

  İncelmek için sadece tek seans… Yağ hücrelerini 'patlatarak' yok eden MLS adlı yeni yöntem, gündeme hızlı bir giriş yapacak gibi görünüyor. Bıçak altına yatmadan yağları ortadan kaldıran, aynı bölgede tekrar yağlanmayı engelleyen ve selüliti yok eden sistemin anavatanı Fransa. Ama MLS kısa bir süre önce bizde de uygulanmaya başladı.

  Genç, güzel, ince, daha ince, daha da ince görünme tutkusu bütün dünyada hiç değişmeyen bir trend. Bu çerçevedeki araştırmaların hızına yetişmekse mümkün değil. Özellikle kadınlara yönelik üretilen, inceltici, selüliti yok eden ürünler ve alternatif tıp, 'pazar'da epeyce pay sahibi.
  Araştırmacılar yağları yok eden aşıyı henüz bulamadılar ama eritmek için pek çok yöntem geliştirdiler. Yağ hücrelerini patlatarak yok eden MLS de bu yeni yöntemlerden biri.
  Fransız sağlık ekipmanları üreticisi bir firma tarafından geliştirilen MLS (Morpholiposculpt) beş yıldan bu yana dünyada birçok ülkede uygulanıyor. Bölgesel yağları azaltan bu incelme metodu artık ülkemizde de kullanılıyor.
  Dr. Levent Türbedar tarafından uygulanan yöntem hastanın ihtiyacına ve vücut yapısına göre değişen sebeplerle bir veya birkaç seansta sonuç veriyor.
  Peki ama nedir bu MLS? Nasıl çalışır? Özel formüllü bir iksir mi, yeni keşfedilmiş bir alet mi, yoksa bir ameliyat yönteminin adı mı? Liposuction, mezoterapi, karboksiterapi, lipoliz gibi incelme yöntemlerinden farkı ne?
  Tüm bu soruların cevabını Dr. Türbedar kulağımıza fısıldıyor. "Birçok insan özellikle belde, göbekte, kollarda ya da kalçada oluşan yağlardan kurtulmak istiyor. Kilo vermeye çalışıyor, spor ve diyetle hayatını düzene sokuyor ama bir türlü veremiyor. Onlar depo yağları, vücut bu yağları tutmak için direniyor. Bu yağları şekillendirme konusunda ameliyatlı ve ameliyatsız çeşitli yöntemler mevcut. Ameliyatlı yöntem; liposuction. Liposuction da kendi içinde ultrasonlu liposuction, vibrasyonlu liposaction, lazerli liposuction gibi çeşitlere ayrılıyor. Neticede bu yöntemlerin hepsi ameliyat gerektiriyor. Evet çok iyi sonuçlar veriyor, ama zahmetli ve birtakım riskler taşıyor. Yapılan araştırmalara göre liposuction gereksinimi duyan 100 kadından 82'si çeşitli endişelerle vazgeçiyor, sadece 18'i yaptırabiliyor."

  Yağlardan kurtuluşa giden üç adım
  Hipoosmolar Lipotomi yöntemi ise yağları yontarak şekillendirme demek. Vücutta biriken ve şekil bozukluklarına yol açan yağ dokusunu azaltmak, şekillendirmek ve selülitleri yok etme konusunda etkili. MLS isimli cihazlar sistemi yardımıyla lipotomi işlemi ağrısız ve ameliyatsız olarak uygulanıyor. Sistem üç adımda çalışıyor. Birinci adımda, bilgisayar yardımıyla kişinin fazla bulduğu yağ dokusu ölçülüyor ve yağ hücrelerine nüfuz edecek hipoosmolar'ın sıvı formülü hesaplanıyor. İkinci adımda bu sıvı, muayenehane şartlarında soğutulmuş yağlı bölgeye enjekte ediliyor. Şişen yağ hücreleri, cilt dışından MLS sisteminin özel bir parçası olan ultrason aleti yardımıyla patlatılıyor ya da sıvılaştırılıyor. Son adım ise sıvılaşmış yağların infraruj, elektromanyetik örtü altında ısıtılarak lenf drenajlarıyla vücuttan atılmasını sağlamak. Patlatılan yağ hücreleri aynı bölgede yeniden yapılanamıyor. Bir de not: Bu yöntem de obeziteye karşı çaresiz!
  Bu noktada Türbedar şu uyarıda bulunuyor: "Biz MLS yöntemi ile o yağları alacağız; siz hanımlar veya beylerse vücudunuzun yeni şeklini koruyacaksınız. Diyetinize egzersizinize özen göstereceksiniz. Dikkat etmezseniz, aldığınız kaloriler ve fazla yağlar işlem yapılan bölgede görülmese de vücudun başka bölgelerinde kümelenecek yer bulmakta zorlanmaz." Levent Türbedar MLS üzerine Fransa'da iki ay boyunca eğitim almış. İşte sistem hakkında merak edilenler ve cevapları

  - Bu Türkiye için yeni bir yöntem. Fazla yağlardan kurtulma konusunda iddialı birçok uygulama da mevcut. Siz, MLS'in nasıl bir fark yaratacağını düşünüyorsunuz?
  Zayıflama ve bedensel incelme çok kolay elde edilebilen bir sonuç değil. Hastalarımız yüz güldürücü sonuçlar elde edebilmek için bir dizi yönteme başvursalar da istediklerini elde etmekte zorlanıyorlar. MLS bu beklentilere hızlı, kalıcı, ilk seanstan itibaren yanıt veren yeni bir teknoloji.
  - MLS; liposuction, mezoterapi, karboksiterapi, lipoliz gibi uygulamalara benzer ve farklı olarak nasıl bir tedavi vaat ediyor?
  Bu yöntemlerin her birinin bir diğerine göre olumsuzluğu var. Liposuction genel anestezi ve ameliyat ortamı gerektiren, komplikasyon riski olan bir invaziv uygulama. Üstelik ağır bir operasyon ve uygulama sırasında hastane şartları gerektiriyor. MLS ise muayenehane ortamında, genel anestezi olmadan, komplikasyon riski taşımayan seanslar şeklinde yapılan bir nevi konforlu, risksiz, ağır olmayan liposuction. Diğerleri kalıcı değil, geçici çözümler ve yüz güldürücü katsayısı düşük uygulamalar.
  - MLS bölgesel, kalıcı yağlanmalar için; yağ çözme-dağıtma ve gençleştirme işlemlerini tanımlıyor. Bundan başka kullanım alanları var mı?
  MLS zayıflama, bölgesel incelme, vücut kontürlerini düzeltme konularında çok etkili olmasının yanı sıra, lokal deformasyonlarda ve lokal fazla birikimlerde de kullanılıyor.
  - Uygulamada, bir enjeksiyon söz konusu olduğuna göre alerji riski nedir? Zaman içinde herhangi bir cilt rahatsızlığına yol açar mı?
  Yöntem Fransa'da yaklaşık beş yıldır kullanılıyor. Bu kaynaktan edindiğimiz verilere göre risk ve alerji söz konusu değil.
  - Uygulama sonrası geçici rahatsızlıklar oluşturur mu? Bunlar ne kadar sürede iyileşir?
  Uygulama bölgesinde ufak insizyon noktaları vardır. Bunların iyileşmesi 3-4 gün sürer ve hiçbir rahatsızlık vermez.
  - MLS işlemlerinin kalıcılığı ne kadar? MLS incelmek için tek başına yeterli mi?
  Şimdiye kadar bilinen zayıflama veya bedensel incelme yöntemlerinin hiçbiri tek başına çözüm üretmezdi. Mutlaka kombine yöntemlere gerek vardı. Ancak MLS zaten bir kombine protokol, yani MLS tek başına yeterli sonuç veriyor.
  - MLS tedavisi, diyet ya da aktif bir spor hayatıyla desteklenmeli mi?
  Bütün zayıflama aktiviteleri ve uygulamaları diyet ya da sporla desteklenmelidir.
   
 2. 10 Nisan 2008
  Konu Sahibi : hanlev35
 3. t.t.

  t.t. Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  74
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bi tanıdığımız uygulamış bunu. daha çok selülit oluşturmuş hatta üstüne lpg ye bile gittiği halde selülitleri azalmamış nasıl yan etki olarak selüliti yok ediyor ben anlamadım..