mobilya masada beyaz leke

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve meltem44 tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : meltem44
  1. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar dün kahvaltı yaparken çaydanlığı nihalenin üzerine koydum kaldırdığımda masamda yuvarlak beyaz leke oluşmuştu nihale ve masa örtüsünde nasıl geçti anlamadım çok üzüldüm acaba bunun bir çaresi var mı?

2. 10 Mayıs 2010
  3. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Beyazlık olan bölgeye kolanya damlat kuru bir bezle hafif sil ama kolanyanın ıslaklığını alma sadece beyaz olan bölgeye kolanyayı yaymak için sil .Sonra eline bir çakmak al kolanyayı yak 2-3 sn bekle sonra elindeki kuru bezle ateşi söndür.Göreceksinki beyazlık geçmiş bize bunu mobilyacı söyledi Mobilyanın verniği sıcaklık etkisiyle bir yere toplanıyormuş onu dağıtmak için.Biz bunu tefalarca yaptık yanlız kolonyayı fazla dökme kayın validem görümcemin sehpasına bu işlemi yaparken kolanyayı fazla dökmüş sonuç eskisinden kötü olmuş.Nihale kullanırken artık ahşap olanları kullanıyorum ve mutlaka altına kanın mutfak havlusu koyuyorum.Birde gelen bazı misafirler sıcak çaybardağını altlığına koymayıp direk sehpaya bıraktıkları zamanda sehpamda senin dediğin beyazlık oldu hemen bu metodla yok ettim.

4. 10 Mayıs 2010
  5. elem77

elem77 ege ece çiçek bahçem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet bende bu yöntemin etkili olduğunu duymuştum.

6. 10 Mayıs 2010
  7. meltem44

meltem44 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    gerçekten çok teşekkür ederim okur okumaz hemen yaptım birkaç saniyede hiçbir şey kalmadıkaydirigubbakcemile3

8. 13 Mayıs 2010
  9. hsntn

hsntn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ışine yaradığına sevindim dedim biz bu yöntemi bayadır yapıyoruz sorun yok. yalnız sen nihaleyi genede dikkatli kullan çünkü tencere yada çaydanlığın ısısı mobilyalarda beyaz leke oluşturabiliyor.

10. 24 Mayıs 2010
  11. fatma034

fatma034 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı bölgeye tekrar sıcak birşey kuyulursa geçiyor diye duymuştum ama denemedim