Mol gebelik/Üzüm gebeliği yaşamış olan varmı?

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve lightlife tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : lightlife
  1. lightlife

lightlife eylülde geeeeellll :) Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar 7 hf+2 günlük hamileyken kalp atışlarını duymak için doktora gittim ve kese görünmedi..1 hafta önce üzüm gebeliği teşhisi ile kürtaj oldum.Bugun kontrolüm vardı patoloji sonucu ile mol gebeliğim kesinleşti.1 sene gebelik yasak dedi doktorum.BHCG testi için kan verdim yine.inşallah düşmüştür değerim..Çok üzgünüm çok karışığım... internette araştırdım kötü bişeymiş, rahimin alınmasına kadar gidebiliyomuş.Kemoterapi falan diyo.. senağlama Sanırım biraz desteğe morale ihtiyacım var.Benimle aynı durumu yaşayan oldumu aranızda?

Son düzenleme: 1 Mayıs 2009
    sdkrtp bunu beğendi.
  2. 22 Nisan 2009
  3. lightlife

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Anlaşılan tek ben yaşamışım bu gebeliği???? senağlama

4. 22 Nisan 2009
  5. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.320
    Ödül Puanları:
    163
    Çok geçmiş olsun canım.rabbim birdaha yaşatmasın inşallah.herşeyde bir hayır vardır sakın kendini üzme moralini yüksek tutki kendini biran önce toparla.dr.verdiği süre bittikten sonra tekrar anneliği tadarsın inşallah.ben senin yaşadığınız şansızlığın biraz daha farklısını yaşadım ama sonuç olarak ikizlerimi sağlıklı doğurup 6.gün kaybettim.zaman herşeyin ilacı zamanla insan alışıyor

6. 22 Nisan 2009
  7. lightlife

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Canım inan çok üzüldümm..İnan ne diyeceğimi bilemiyorum meleklerin seni cennetin kapısında bekleyecekler.. Herşey Allah'tan..Verende o,Alanda o.. Allah isteyen herkeze sağlıklı hayırlı hamilelikler nasip etsin..

8. 22 Nisan 2009
  9. ARTVINLI9876

ARTVINLI9876 Evlatlarim sana emanet allahim Üye

Beğenildi:
    2.320
    Ödül Puanları:
    163
    çok saol canım.üzülme seni üzmek için yazmadım.Sadece yanlız olmadığını söylemek istedim.rabbim ne nasip etmişse boynumuz kıldan ince dayanmak zorundayız tatlım.inşallah rabbim bizlerede hayırlı hamilelikler nasip etsin.yaşadığımız kötü tecrübelerimizi unutalım.

10. 22 Nisan 2009
  11. lightlife

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Çok sağol desteğin için.Doğru söylüyosun herşey biz insanlar için iyiyi de yaşayacağız kötüyü de.. Kabullenmek zor da olsa elden gelen bişey yok dua etmekten başka.. Tekrar tekrar teşekkür ederim canımcım :1hug:

12. 23 Nisan 2009
  13. EU3

EU3 Guest

üzülme canım ya. allah inşallah saglıklı tatlı tatlı bebişler verir sana. üzülme dualarım senınle:teselli:

14. 23 Nisan 2009
  15. lightlife

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Teşekkür ederim canım ama biliyosunki bazı şeyler insanın elinde olmuyo...

16. 26 Nisan 2009
  17. ebram

ebram Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle geçmiş olsun.bende maalesef aynı şeyleri yaşadım.kasım ayında 6+2 haftalık gebeliğim mol gebelik sebebiyle sonlandırıldı.bebeğini kaybetmek hepimiz için çok acı.fakat böyle bir patoloji sonucuyla karşılaşmak daha zor geliyor.bende çok araştırdım ancak gerek k.k.da gerekse başka sayfalrda mol gebelik yaşayanlara rastlayamadım.
    mol gebelikte kısmi ve tam mol olarak iki çeşit var.şükürler olsun ki benimki kımi mol çıkmıştı.kanser riski taşımasada gerekli takip ve tahliller 1 yıl sürmesi gerekiyor.benim bhcg sonuçlarım şu an negatif seyrediyo.lütfen bu takipleri aksatma.benim doktorum kürtajdan 6 ay sonra gebeliğe izin verdi,fakat kafam çok karışık, 1 yıl mı 6 ay mı?benim ilk gebeliğimdi,bundan sonrada böyle bir şey yaşarmıyım acaba diye hep düşünüyorum.
    allahım böyle bir şey yaşamamızı istedi ve yaşadık.her ŞER de bir HAYIR vardır,en umutsuz anlarımda hep bunu düşünüyorum , şükrediyorum ve umutla önüme bakıyorum.rabbim hepimize sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

18. 26 Nisan 2009
  19. lightlife

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Cevabın için teşekkür ederim canım.Sana da geçmiş olsun.Bende çok araştırdım ama pek bu durumu yaşayana rastlamadım.Doktorum tam veya kısmi mol olarak herhangi bişey demedi.Bu salı kontrolum var onu sorayım bende..Kürtaj öncesi değerim 41000 di 1 hafta sonra değer 1012 olmuş bu hafta yine bakılacak sanırım değere..Benim doktorum değerin sıfırlandığından itibaren 1 sene gebelik yasak dedi...Bide sana şeyi sormak istiyorum.Ben önceden doğal yöntemle korunuyodum yani eşim korunuyodu fakat hamile kalsamda çok problem değildi.Şimdi ise aynı yöntem riskli ve ben doğum kontrol ilacı kullanmak istemiyorum çükü sonra hamile kalmak zor oluyormuş.ilk evlendiğim zamanlar Doğum kontrol ilacı kullanmıştım 1 hafta ve bana kanama yaptı oyüzden birazda soğuk bakıyorum..Sen doğum kontrol ilacı kullanıyomusun? Ayrıca mol gebeliğin tekrarlama riski %1 ve bence çok düşük inşallah bi daha yaşamayız..

Son düzenleme: 26 Nisan 2009