Molar gebelik

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve ooooffff tarafından 21 Şubat 2010 başlatılmıştır.

21 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ooooffff
  1. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Dün kürtaj oldum... Son beta değerlerim 73000 civarındaydı... Doktorum molar gebelik geçirebilme ihtimalimden bahsetti ve gebeliğin sonlandırılması gerektiğini söyledi... 2. Bir doktordan da aynı sonucu alınca dün kürtaj oldum ve pazartesi patoloji sonuçları netleştiğinde 2. Bir kürtaj geçireceğim ki bu molar gebelik kesinleştiğinde daha derinlemesine temizlik için gerkeliymiş... Doktorm 6 - 8 ay gebelik orucundan söz etti ve doğum kontrol hapı verecek...

Ben bundan sonrasını merak ediyorum... Bunu geçirip de daha erken tarihte hamile kalıp olumsuzluk yaşayanlar oldu mu ya da söylenilen gibi bekledikten sonra gebe kalma çabaları nasıl sonuçlandı merak ediyorum... 1000 de 2ye girdğim için bana yanıt gelme ihtimalinin düşüklüğünü biliyorum ama o kişiyi bile burada bulabilrsem rahatlayacağım... ?

2. 21 Şubat 2010
  3. askmesk

askmesk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun.kendini sakın üzme allah hayırlısını versin inş tekrar bebişin seninle olur.umarım biran önce burdan aynı şeyi yaşayan arkadaşlar seninle tecrübelerini payşaşırlar.netten araştırdıklarıma göre bu durumda hasta kürtajdan sonra takibe alınır ve takiplerin sağlıklı olması için en az 1 yıl gebelik yasaklanırmış.benden sana bi tavsiye doktorların görüşleri çok farklı oluyo bence sen google dan uzman kadın doğum doktorları yazıp arat ve onların sitelerine üye olup soru sorabilirsin ve yazdıkları makaleleri okuyabilirsin ilk ağızdan direk cevap almış olursun.tekrar geçmiş olsun

Son düzenleme: 21 Şubat 2010
  4. 22 Şubat 2010
  5. blue_fugi

blue_fugi ALLAHIM sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    61
    Ödül Puanları:
    113
    çok geçmiş olsun arkadaşım... ALLAH yardımcın olsun.

6. 23 Şubat 2010
  7. ooooffff

ooooffff Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    molar gebelikten şüphelendiler ama patoloji sonucunda missed abortus yazıyordu yani gecikmiş düşük yani bebek ölmüş ama düşmemiş o dülşmeden doktorlar kesedeki anormallikten anlayıp aldılar bebeği... beta 73000 idi 12300 e düşmüüş 3 günde ... 2 - 3 aylık hamilelik orucu önerildi... kan uyuşmazlığı iğnesi yapıldı şimdi çok korkuyorum bu neden oldu... ikincide aynı şeyi yaşama ihtimalim ne... mol olmadığına sevindim ama... bu tecrübe bana ''beterin beteri'' söylemini iyiyden iyiyie öğretti... ilgilendiğiniz için saolun...