MOLden 30 bin kişiye iş

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve radika tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  5 Şubat 2009
  Konu Sahibi : radika
 1. radika

  radika Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.046
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  MOL’den 30 bin kişiye iş

  Tekstil devi MOL, bu yıl yapacağı yatırımlarla 30 bin kişiye iş sağlayacak; binlerce genç çalışmaya yurt dışına gönderilecek.
  YATIRIM Kurtköy’de açılan ilk mağazasıyla görülmemiş bir ilgi toplayan MOL, 2009 yılı boyunca yaklaşık 30 bin kişiye iş verecek. Bu yıl 90’ı yurt dışında olmak üzere toplam 108 mağaza açacak olan marka, perakende satış konusunda kendini yetiştirmek isteyen gençlere fırsat kapılarını açıyor. Marka, yeni işe alımlarında adaylara yükseköğrenim şartı koşmuyor. İngilizce veya başka bir dili bilmek aranan tek şart. Başvurular internetten kabul edilmeye başlandı. İşe başlamadan önce ‘MOL Akademi’de 3 ay ücretsiz eğitim veriliyor. Eğitim boyunca çalışanlara belli bir ücret de ödenecek. Yakın zamanda hayata geçecek olan istihdam atılımı konusunda GASTE’ye konuşan MOL CEO’su Oktay Özdemir, şu bilgileri verdi:
  “Perakende satış konusunda kendini geliştirmek isteyen her gence kapılarımız ardına kadar açık. Türkiye’de atıl kalan istihdamı, yurt dışında aktif hale getireceğiz. Fabrikaları yurt dışına taşımak yerine işsiz gençlerimizi götürüp iş sahibi yapacağız. Dünyaya da iyi yetişmiş küresel vatandaşlar yetiştireceğiz.”
  Kurtköy’deki mağazanın açılışından sonra 11 fabrikanın üretime geri döndüğü, İstanbul’da onlarca atölyenin yeniden çalışmaya başladığı MOL’ün ticaret zincirine katılmak için ülke çapında 2 bin 230 firma sıra bekliyor. 2009 yılı için hedefledikleri ciroyu 3 milyar dolar olarak açıklayan Özdemir, “2013’te dünyada 1000 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. 1000 MOL mağazası Türkiye’nin cari açığını kapatır. Bugüne dek Kurtköy Atlantis’teki mağazamızı 250 bin kişi ziyaret etti. İlgi gösteren herkese teşekkür ediyoruz” diyor. MOL’de şu an takım elbisenin fiyatı 60 TL.Yiğit Ünsay
  yigit.unsay@gaste.biz


  MOL’ün bir sonraki mağazası şubat ayı sonunda Bakırköy Town Center’da açılacak.
  BİLGİ/
  İŞE Başvuru
  MOL’de çalışmak içim başvurular www.mertermarkalarbirligi.com’dan yapılabilir.