Monica Diyeti

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve seaBahAR tarafından 4 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : seaBahAR
  1. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Clinton'ın yasak aşkı Monica'yı 15 kilo zayıflatan diyet:

Açlık nöbetlerine tutulmadan zayıflamak istiyorsanız, önce kendinizi diyete inandırın, ardından programa uyun.

MARADONA'dan Monica'ya kadar dünyaca ünlü isimleri zayıflatan Jenny Craig, bu diyeti önce kendisinde denedi. 73 yaşındaki ünlü diyetisten, özel formülü sayesinde tam 70 kilo birden verdi. 73 yaşında olmasına rağmen hala genç kız gibi görünen ünlü diyetisten, formuna çok dikkat ediyor.

AMERiKALI ünlü diyetisten Jenny Craig, mucize formülünü uygulamak isteyenlere bazı önerilerde bulunuyor. işte Craig'in diyet boyunca kadınların uymasını istediği "olmazsa olmazlar":

* Rejim listesine, sadık kaldığınız veya ekstradan yediğiniz besinleri sürekli not edin.

* Gün içerisinde en çok hangi saatlerde acıktığınızı belirleyin.

* Her gün yemekten zevk aldığınız yiyecekleri de bir kenara yazın.

* Günlük aktivite planı hazırlayın.

* Başarı için adım adım hazırladığınız planı mutlaka uygulamaya gayret edin.

* Her gün, kilo verdiğinizde nasıl bir görünüme sahip olabileceğinizi sürekli olarak hayal edin. Hatta bazı zamanlar aynanın karşısına geçip kendinize bakın.

* Plana harfiyen uyduğunuz her günü çevrenizdekilere anlatın.

* Diyet yaptığınız sürece, kendi kendinize günlük olarak not verin.

* Listede yer alan öğünler ile yiyecekleri kesinlikle atlamayın.

Örnek Liste

Sabah
    * Yağsız tost, yarım bardak yağsız süt, 1 tatlı kaşığı pekmez

Ara öğün
    * 1 adet armut, küçük 1 kase yağsız yoğurt

Öğle
    * Küçük boy peynirli pizza, yeşil salata

Ara öğün
    * 1 portakal

Akşam
    * Tavuklu makarna, 1 kase buharda pişirilmiş havuç

Ara öğün
    * 1 kase yağsız yoğurt

-Alıntıdır-

Son düzenleme: 4 Mayıs 2008
  2. 4 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : seaBahAR
  3. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Aşağıdaki yazı, bizzat Amerika'ya giderek J. Craig zayıflama merkezinde kilo veren bir kişinin tecrübelerini yansıtması bakımından önemli:

JENNY ILE TANIŞMA
    Sonunda kararımı verip, yılda 40 milyar dolar cirosu olan zayıflama endüstrisinin ellerine kendimi teslim ettim. Ve Jenny Craig ile tanıştım. Onlar da bu işi benim için kolay hale getirdiler: Haftada ya da iki haftada bir Jenny Craig merkezine gidiyorsunuz, geçen zaman içinde gerçekleştirdiğiniz gelişmeyi inceleyen bir danışman ile görüşüyorsunuz ve onlardan gelecek bir kaç hafta için sizin için özellikle hazırlanan genelde dondurulmuş ve mikro dalga'da yenilecek hale gelen yiyeceklerinizi alıyorsunuz. Oldukça lezzetli olan bu yiyecekleri yemek hayli zevkli ve daha önemlisi ara öğünler de merkez tarafından özellikle tavsiye ediliyor.

İlk hafta benim için oldukça rahat geçti. Önerilen ve bana verilen herşeyi rahatlıkla yedim. Günde 2 litre su içiyor, hiç bir zaman açlık hissetmemeye özen gösteriyor ve bisikletime mümkün olduğunca çok biniyordum. Kilolar yavaş yavaş gitmeye başlamıştı. İkinci hafta hayat biraz daha zorlaşmaya başladı. Uzun sürüşlerden sonra ve yüksek tempolu gezilerden sonra açlık hissetmeye başlamıştım. Bunun üzerine diyetime biraz daha kalori ilave edildi ve bu işe yaradı. Hala kilo veriyordum fakat artık açlık acısı duymuyordum.
    İkinci haftayı da atlatınca herşey yoluna girmeye başlamıştı. Yediklerim oldukça doyurucu ve güzeldi. Evden uzak bir yerde yemek yemek zorunda kalıyorsam yemeklerimin tamamını bitirmem kesinlikle mümkün olmuyordu. Daha önce zevkle ve kolaylıkla yediğim yemek porsiyonları şimdi inanılmayacak kadar büyük geliyordu.

Hedefime ulaşabilmek için 90 gün yetmişti. Jenny Craig ile yaşadığım tecrübe tam bir başarı ile sonuçlanmıştı. Böyle bir program'a başvurmak için şirketle bir sözleşme imzalıyor, her ay değiştirdikleri yemekleri yemek zorunda kalıyordunuz. Ayrıca bu rejimin ne kadar pahalı olduğunu söylememe sanırım gerek yok. Kısaca şöyle özetleyebilirim: Kaybettiğim her kilo bana tam 70 dolara maloldu. Bu rejimin yüksek fiyatlarından hayıflandığıma bakmayın: Bu fiyatlar plana uyabilmek için önemli bir motivasyon da oluşturuyordu benim için. Arada bir kaçamak yapıp yemeği düşündüğünüz 1 dolarlık bir Twinkies ile başbaşa kalınca, bunun size 35 dolara malolacağını bilmek gerçekten yeteri kadar destekleyici oluyordu.

Burada söylemeden geçemeyeceğim: Eğer günde 2 litre su içiyorsanız geceleri 8 saat uyumayı unutun. Saat 3 gibi kısa bir mola vermek olmazsa olmaz hale geliyor insan için.

-Alıntıdır-

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.