Montessori Eğitimi

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve inciboncuk tarafından 28 Kasım 2008 başlatılmıştır.

28 Kasım 2008
    Konu Sahibi : inciboncuk
  1. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar Montessori metodunu duydunuz mu bilmem ama ben son günlerde birhayli bu metodla uğraşıyorum aşağıdaki linkte bu metodu bulan maria montessorinin hayatı ve materyalleriyle falan ilgili bilgiler var bir inceleyin isterseniz ben özetlersem eğer bu eğitim evde yapılıyor değişik materyaller kullanılarak ve her seferinde bir konu belirlenerek yapılıyor çocuk yaparak yaşayarak öğreniyor bu linkte örnekleri var Montessori Egitimi ama bu çocuklar epey büyük burada biz de her hafta bir konu belirleyerek bizim yaşlardaki bebeklere bu tip etkinlikler yaptırabiliriz ne dersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Mart 2015
  2. 28 Kasım 2008
  3. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada ben işe salonda bir köşe hazırlayarak başladım demirin zaten mevcut bir köşesi vardı ama biraz daha derli toplu oldu

hoş ben ilk 4 gözü ona ayırdım ama o her insan gibi daha fazlasını istiyor

4. 28 Kasım 2008
  5. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bir de bu kartları hazırladım (başka bir anneden kopya çektim) birinde uyku birinde mama birinde de oyun teması var uyku kartı yatağında duruyor mama kartı da mutfakta oyun kartı oyuncaklarının arasında arada bir alıp eline bakıyor ben de bak bebekler uyuyor hadi sen de uyu falan diyorum

6. 28 Kasım 2008
  7. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürşer paylasımın için bende baby einstein cdlerini acıyorum tv yerine onları izlesin diyorum sürekli izliyor diyemem ama arada gözü kayıyor bakıyor sıradaki cdmizde yıldızları guneşi ayı uzayı ögreniyor gezegenlerde var hoş aslında

8. 28 Kasım 2008
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar harikasınız ya, ne zaman başlanabilir ki bu eğitime, bizmkinin dikkat edeceğini hiç sanmıyorum ben

10. 28 Kasım 2008
  11. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    yanlış anlaşılmasın eğitim derken asla çocukları karşımıza alıp eğitmiyoruz sadece vaktini oyunla ama eğitici oyunlarla geçirmesini sağlıyoruz dediğim gibi aslında 18 aydan sonra başlanıyor ama ben çok heves ettim mesela sonbahar konulu etkinlikte çocuğun eline fotoğraf makinesi verip etraftaki yaprak döken ağaçların fotoğraflarını çektirmiş birisi , bir başkası evin önündeki yaprakları süpürmüşler beraber falan filan örnekleri inceleyin bi bakalım biz neler yapabiliriz hem çok eğlenceli olur gibime geliyor hem de bebişler daha kolay öğrenir

12. 28 Kasım 2008
  13. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    ve bu etkinlikleri burada fotoğraflarla paylaşırız ama çok fazla ilgilenen yok sanırım:KK43:

14. 28 Kasım 2008
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    yok yok benim çok ilgimi çekti ama gönderdiğin linkleri henüz inceleyemedim. defne uyurken uzun uzun okuyacağım hafta sonu.
    bu eğitici oyun olayı çok kafamı kurcalıyor zaten ne yapabilirim diye düşünüp duruyorum

16. 28 Kasım 2008
  17. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde çok ilgimi çekti bu eğitim kızım çok ilgilenmez gibime geliyor bazen kitap acıyorum resimler gösteriyorum genelde yemeye çalışıyor ne bulursa agzına götürmeye çalışıyor ama deneyecegim cd açınca dikkat ediyor ışık efektleri arada sözler animasyonlar çok hoşuna gidiyor tavsiye ederim kızlar çok güzel

18. 29 Kasım 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde çok ilgimi çekti oğlum bıraksa rahat rahat inceleyeceğim.Emeğine sağlık...