Moonlight

Konusu 'Yabancı Diziler' forumundadır ve dids tarafından 30 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

30 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : dids
  1. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    [​IMG] [​IMG]

Evet hem özel dedektif hem de vampir olan Mick St. John'la karşı karşıyayız. Tabi ki vampir denince akla gelen ilk isimlerden biri Angel bide özel dedektiflik işin içine girince iyice önplana çıkıyor acaba bir kopya mı diye.

Kahramanımız Mick St. John 90 küsür yıldır vampir ve insanların kanını içmiyor, morgda çalışan vampir bi kankasından temin ediyor kan torbalarını ve bardaktan içiyor ya da kendine enjekte ediyor, anlıycağınız vampir olabilir ama tam bir beyefendi! Özel dedektiflik bir yana insanlara yardım ediyor.

Her dizi ve filmde vampirlerin dünyası farklı olur. Yani bazılarında haç onları korkutmanıza yarar bazılarında yaramaz vs. Burada ise durum biraz farklı. Vampirler anladığım kadarıyla günışığına çıkabiliyor ama bu durum onların çok rahatsız ediyor ve uzun süre kalmaları halinde ölümcül olabiliyor. Yani bu kısım konusunda pek emin değilim açıkçası ama şunu söyleyebilrim Mick bir cenazeye katılıp ağaç altında gölgede olan biteni izleyebiliyordu. Haçların bu dünyada pek bir etkisi yok vampir öldürmek istiyorsanız ya ateş kullanıcaksıınz ya da kafasını koparacaksınız. Vampirler bu dünyada ekstra güçlü ve ekstra hızlı, koku alarak geçmiş ve gelecekten görüntüler görebiliyorlar. Ve de son olarak anladığım kadarıyla vampir olunca hala kendileri oluyorlar yani Buffy dünyasındaki gibi bi demon ele geçirmiyor vücudu.

Oyuncu kadrosu gayet zengin. Başrolde Mick St. John'ı Alex O'Loughlin oynuyor o çokta tanınmış çok tecrübesi olan bir oyuncu değil cv'sinde göze çarpan tek şey The Shield'de bir bölümlük konuk oyunculuk.

Yan rollerde ise çarpıcı isimler var. Mick'in kankası Josef Konstantin(daha uygun bir vampir ismi olamazdı heralde:) ) rolünde Jason Dohring var. Veronica Mars'ı izleyenlerin yakından tanıdığı bir isim bu. Zaten Veronica Mars'ı izlediyseniz Logan Echolls'ı kesinlikle sevmişsinizdir o yüzden onu görmek sevindirici.

Mick'i vampir yapan kadın, eski karısı Coraline rolünde de Shannyn Sossamon var. Onu da muhtemelen Josh Hartnett'lı absürd seks komedisi 40 days and 40 nights'ta Josh'un hayatının aşkı veya Heath Ledger'lı A Knight's Tale'de ki prenses olarak hatırlayabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda Dirt'te de 5 bölüm gözükmüş.

Meraklı gazeteci Beth Turner rolünde Sophia Myles var. Kalabalık bir cv'si var ama benim gözüme sadece Underworld: Evolution ve From Hell'de ki rolleri çarptı. İki filmide izledim ama Sophia'yı pek hatırlayamadım belki siz hatırlarsınız.

Beth'in kameramınını ise uzun zamandır özlediğim bir isim Kevin Weisman oynuyor. 3 kelime kullansam yeter heralde Kevin için: Alias, Marshall Flinkman!!!! İşin ilginci imdb'de ne Kevin'in sayfasında ne Moonlight'ın sayfasında gözükmüyor oyuncu olarak ama gel gör ki ilk bölümde karşımızda anlam veremedim valla.

Sonra 2 kişi daha var biri polis komiseri diğeride Beth'in gazetedeki müdürü ama onlar çok yan karakterler gibi geldi ve zaten pek bilinmeyen isimler onlar ilerleyen bölümlerde önplana çıkarlarsa bişiler yazarız onlarla ilgi.

Sonuç olarak Angel'ın gitmesine üzülenlere ve vampirlerin konu olduğu dizi filmlere bayılanların kesinlikle şans vermesi gereken bir dizi.

Not: Yeni sezonda e2'de

alıntıdır

2. 31 Ağustos 2008
  3. EU1

EU1 Guest

:asigim::asigim::asigim:
    Bayılırım vampirli dizilere tam benlik...sositososito

4. 4 Temmuz 2009
  5. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    6 temmuzdan itibaren pazartesiden perşembeye saat 00:00'da cnbc-e'de sırnaşık şey

6. 5 Temmuz 2009
  7. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    uu elemi cerez niyetine izlenebilir :nazar:
    tşkler didismm a.s.

8. 5 Temmuz 2009
  9. BaiLeyS

BaiLeyS 08.03.2012 Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ben izlicem hihoyyyt

10. 5 Temmuz 2009
  11. Daxgx Çiçexgxim

Daxgx Çiçexgxim hayat gezince güzel:: Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    not alim izmemeliyimdelikafadulden..teşekkürler..dids

12. 5 Temmuz 2009
  13. Larkin

Larkin Kocitim <3 Pro Üye

Beğenildi:
    2.587
    Ödül Puanları:
    238
    Bende izleyeceğim, görmüştüm reklamını ama unutmuştum..Teşekkür ederim didsim :KK70:

14. 5 Temmuz 2009
  15. dids

dids f & d Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148

Çok atraksiyonlu bir yaz geçiricez desenize sırnaşık şey

16. 8 Temmuz 2009
  17. Green

Green Huzura Hasret! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar dizi bitti 2. sezon yok bitirmişler severek izliyordum:KK43:

18. 9 Temmuz 2009
  19. EzBuZ

EzBuZ Danalar girmiş bostana Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    izlemey yeni başladım iyi bir vampir dizisiopuyorumnanaktan bu arda bu vampirlerde günümüze bayağı iyi alışmışlar:nazar: