Mora terapiden sonra kilo terapisi

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve BinbirRenk tarafından 5 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : BinbirRenk
  1. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Ben sigarayı mora terapi yöntemi ile bırakmak istiyorum.
    Tek seanstan sonra kilo alma eğilimi olursa onun için de ayrıca terapi yapılıyormuş.

Sigarayı bıraktıktan sonra kilo için terapiye kendi veya yakınlarından giden var mı?
    İşe yarayıp yaramadığı konusunda bilgilendirirseniz memnun olurum.

2. 20 Ağustos 2009
  3. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Hep söylenir ya sigarayı bırakmak irade ile ilgili. Bırakıp bırakıp tekrar başlayanların iradesi zayıf gibi algılanır. Her konuda irade işe yarıyor ama sigarada neden yaramıyor diye çok araştırdım.CADIARZU
    Sigarayı bırakmanın irade ile ilgisi olmadığını uzmanlar söylüyorlar. Bu konudaki başarı en fazla %5. Geri kalan %95 in hepsinin iradesiz olduğunu düşünmek haksızlık olur.
    Kolay bırakanlar mutlaka çok içtiğinden çok rahatsızlık çekmeye başlamışlardır veya sigara nedeniyle tanıdıkları bir insanın kaybını yaşamışlardır. Başka nedenler de olabilir ama irade ile bırakmak kolaydır diye kimse söylemiyor. :kahve:

4. 20 Ağustos 2009
  5. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Ben 9 gün önce mora terapi(biorezonans) ye gittim. 45 dk. terapiden sonra çip takıldı ve evde kullanmam için sıvı verildi.
    Yaşadıklarımı yazacak olursam daha önce kilo korkusu ile yemediklerime kıtlıktan çıkmış gibi saldırmaya başladım. Evde sigara olduğu halde içmek istemedim ama boşluğu adeta yemekle doldurmaya başladım.cokacimcoook
    Geceleri uykusuzluk çektim.
    Metabolizma durma noktasına geldi. En iyi yanı hiç sinir harbi yaşamadım. Çok rahattım.
    Yöntem, nikotini vücuttan mümkün olduğu kadar çabuk atmaya yönelik.
    6. gün beni tekrar çağırdılar. Destek terapisi yanında hayır diyemediğim yiyeceklere karşı da terapi uygulandı. Onun için de sıvı verildi. Hayret ettim hiçbir zaman tatlıdan vazgeçemeyen ben artık tatlı yiyemiyorum. metabolizma ve uyku da yavaş yavaş düzene giriyor.a.s
    Kendim bırakma ile farkı, zorlukları daha çabuk aşmak olarak düşünüyorum. Şu anda sigara kokusundan nefret ediyorum. Hiç içemeyeceğimi düşünüyorum.:kızgın:
    Bendeki etkileri bunlar oldu ama bünyeye göre yaşananlar farklı da olabiliyor.
    Umarım bir daha başlamam ve bütün bırakmak isteyenlere kolaylıklar diliyorum.a.s.

6. 20 Ağustos 2009
  7. goth

goth Guest

canım ben biorezonans ile bıraktım sanıyorum mora terapi dediğin o hiç yemek sıkıntısı çekmedim ki ben zaten aşırı kiloluyum ona rağmen ekstra iştah açılması yaşamadım 3 ay oldu içmiyorum biraz zorluyor arada aklına gelince falan ama çok rahat bir bırakma yöntemi tavsiye ederim zemuszemus

8. 21 Ağustos 2009
  9. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Evet canım biorezonans yöntemi uygulanıyor, tedaviye mora terapi deniyor.
    tebrik ederim çok rahat bırakmışsın. Çok içenler zorlanmadan bırakıyorlarmış söylenenlere göre.
    Ben belki de yarım paket içtiğimden birkaç gün zorluk çektim. 2. ücretsiz destek hakkımı iştahla ilgili aldım ve şimdi sigara içtiğim dönemden de az yiyorum.kaydirigubbakcemile2

10. 22 Ağustos 2009
  11. goth

goth Guest

anladım canım haklısın ben günde bir paket mutlaka içiyordum hatta bazen bir buçuk ikiyi buluyordu belkide bununla ilgisi vardır.:1no2:

12. 22 Ağustos 2009
  13. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    ıki buçuk senedir içmiyorum sigara,mora terapi harikazemuszemus

14. 13 Ocak 2010
  15. rubi

rubi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    184
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar mora teripiye sigara için gidipte tekrar başlayan varmı acaba?

birde kilo vermek içihdemki gittiniz onu tam anlayamadım.. bilgi verirseniz sevinirim.

16. 15 Ocak 2010
  17. BinbirRenk

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Mora terapiden iyi sonuç alanlar da var. Ben başta çok yararını gördüm.
    Rahatlattı ama sonraları kilo almaya başladım. Kilo için de terapiye gittim ama bir süre sonra etkisi geçti.
    İştah tekrar açıldı. Sonuçta sigaraya da başladım maalesef.:eek:klava:
    Mora terapi bıraktırmaktan çok eğer kesin bırakmak istiyorsan, bıraktıktan sonraki sıkıntılarını gideriyor bence. Yani bendeki etkisi öyle oldu.
    Kolaylıklar diliyorum.

18. 15 Şubat 2012
  19. lavinya0606

lavinya0606 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben bu yöntemle bıraktım 3 ay oldu kilo iinde 3 seans girdim kesinlikle işe yaradı hem sigara konusunda çok başarılı hem kilo vermede ekmek ve çikolatayı çok tüketmeye basladım sigaradan sonra fakat kilo senasından sonra iştahım gitti onlara karşı zaten kavitasyona gidiyordum mora seansıda destekledi 1 ayda 6 kilo verdim