moralim çok bozuk bebeğimde bacak boyu kısalığı varmış :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve TozToprak tarafından 8 Aralık 2010 başlatılmıştır.

8 Aralık 2010
    Konu Sahibi : TozToprak
  1. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    kızlar moralim çok bozuk 31+1 günlük hamileyim ve bebeğimin bacak boyları 3 hafta geriden geliyomuş haftaya gebelik ultrasonuna gireceğim radyolojide.daha önce böyle bişeyle karşılaştınızmı?
  2. 8 Aralık 2010
  3. Sui

Sui Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Benim başıma geldi, oğlumun bacak boyu (FL) 13. haftadan itibaren geriden gelmeye başlamıştı, önce 1 hafta derken sonraları 2.5 haftaya kadar çıktı fark. internette özellikle down sendromu ile ilgili bir sürü şey okuyup panikleyince 4-5 doktora gittim, kimi önemli değil dedi, kimi hemen amniyosentez dedi. Sonra tıbbi literatürü hatmettim, başka doktor arkadaşlarla görüştük ve en sonunda bir şey yapmamaya karar verdim. Oğlum gayet sağlıklı doğdu, genetik olarak babasına çekmiş, bacakları üst kısma göre hafif daha kısa :)

2li testlerinde falan bir şey çıkmadıysa hiç endişelenme, hiç.
  4. 8 Aralık 2010
  5. TozToprak

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    önceki dr.bebeğimin 2 hafta geriden geldiğini söylüyodu komple vücudunun.3lü testi yaptırmıştım ondada temiz çıkmıştı.
    dr.umu değiştirdiğimde bebeğim tam çıkıyo dedi sat a göre.
    Ayrıntılı ultrasona girdim radyoloji dr.da bebeğin bacak boyu kısa dedi 3 hafta kadar geriden geliyo dedi.bugün kontrole gittiğimde söyledim dr.a yine aynı 3 hafta geriden geliyo dedi.haftaya cuma bi daha gireceğim.içime su serptin SUİ çok saol.
  6. 8 Aralık 2010
  7. Sui

Sui Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç panikleme gerçekten. O fark 30lu haftalarda 3 haftaya çıkabilir, dediğim gibi testlerde sorun yoksa gayet normal. Bir de her doktorun ultrasonu farklı, kiminde daha türklere uygun istatistikler var, kimisinde tamamen amerikan istatistiği var, o da farkı fazla gösteriyor.
  8. 8 Aralık 2010
  9. TozToprak

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    haftaya gittiğimde öğreneceğim ama insan ister istemez takıyo kafasına
  10. 8 Aralık 2010
  11. almira85

almira85 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    kimi insanın bacakları uzun yada kısa olabiliyor hafiften bedenine göre belki öledir umarım büyük bir problem çıkmaz canım
  12. 9 Aralık 2010
  13. we_ra

we_ra Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Benim 24. haftamda bebeğimin karın bölgesi 1 hafta geri çıktı. Önemsemedik. 27. haftada 2,5-3 haftaya kadar çıkınca perinatoloji uzmanına yönlendirildim. O bana genelde bu tip gerilikler 30. haftadan sonra çıkar, seninki çok erken başlamış dediğinde ürkmüştüm.Hatta daha da kötü şeyler söyledi ama ben hep iyi hissettiğim için kendimi hiç olumsuza şartlandırmadım. Sonuç itibariyle benim durumumun nedeni kendi böbreklerimdeki sorundu. Sen de içini ferah tut, umarım iyi olacak her şey.. Hepimize güzel hamilelikler ve doğumlar :)
  14. 21 Nisan 2014
  15. esraygn

esraygn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hayrlı aksamlar aynı durumda suanda bende varım bacak boyu sureklı gerıden gelıyor sızın bebegınızde problem cıktımı sonradan sanırım suanda bes yasında falan herhangı bır skıntı varmı cevp yazabılırmısnız
    TozToprak bunu beğendi.
  16. 28 Mayıs 2014
  17. TozToprak

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    çok şükür bi problem çıkmadı genetik dediler maşallah oğlum iyi herhangi bir problemi yok