Moralim bozuk ve çok kırgınım,abartıyor muyum sizce?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve _chocolate_ tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

18 Nisan 2010
    Konu Sahibi : _chocolate_
  1. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar morelim cok bozuk sizce büyütüyor muyum yoksa hakli miyim?

Benim bir amcam var olmaz olasi yillardan beri annemin babamin ve kardeslerimin aileden dislamak icin elinden geleni yapdi ve bunu basardida. Kardeslerimin ne amcamlarla ne halalarimla nede kuzenimle hicbir ilgileri yoktur.

Ancak bende durum farkli, kücüklügümüzde beraber büyüdügümüz icin aralarina girmek istiyorum ve cabaliyorum. Amcamlarimin cogu kez olduklari yerde bizim cagirmamizi yasakladigi olmustur. Onlarin yüzünden ne kuzenimlerin sözlenmesinde bulunduk nede özel günlerinde kendi aralarinda aile oldular bizi tamamen cikararak. Esim kuzenimi ise aldirip onunla arkadas olunca birazda düzeldi durumlar, ister istemez aralarina girdik biraz. Artik amcamlari dinleyen yok saniyordum. Bugüne kadar.

Nezamandan beri halamlara beraber pinknige gidelim diyordum. Bugün halama birsey söylemek icin aradim ve ögrendim ki hep beraber piknige gitmisler, ninemle dedem bile gitmis onlarla. Neden bizi cagirmadiniz dedim, cagirmak mi gerekli gelin iste dediler. Dedim cagirmazsaniz nerden bilecegiz toplandiginizi. Eh iste birden bire karar verdik dediler. (Bu birden bire karar vermek noluyorsa sanki cagirmamak icin bir sebebmis gibi bunu söylüyorlar sürekli) Gönül koydugumuzu acik acik söyledim, demek ki varligimizla rahatsiz ettigimiz kisiler var dedim.

Yok bukadar alingin olmiyacak misim, cikip gelmeliymisim falan filan. Kalbim kirildi birkere gitmiyecegim tabii ki.

Sizce büyütüyor muyum yoksa hakli miyim? Yani bütün aile orda bir biz yokuz hicbirinin aklina gelmemis olabilir mi allah askina? ÖZellikle ben kac haftadir piknige gidelim derken??

2. 18 Nisan 2010
  3. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hickimse cevap yazmiyor :KK43:

4. 18 Nisan 2010
  5. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    ben de olsam sinir olurdum sanırım ama istenmediğim yerde de işim olmaz.
    çağırmadılarsa çağırmasınlar, hiç sitem edip üstünde durmazdım ben.
    salla gitsin.

bu arada "morelim" değil "moralim" olacak.

6. 18 Nisan 2010
  7. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kusura bakmayin ben türkce ögrenmedigim bazi hatalar yapabiliyorum aslinda türkcem cok iyi olsada.

Aslinda haklisin üstdünde durmamam gerekir ama onlar benim ailem oldugu icin gücüme gidiyor, yada tek ben mi onlari aile olarak görüyorum onlar beni görmüyorlar galiba.

Esimlede kavga ettim bu yüzden, moralimin bozuk oldugunu görüyor ben onunla dertlesmeye calisinca durduk yere bagiriyor SIKILIYOR. Benim esim cok anlayisliydi eskiden ama artik üzülmem onun hic umrunda degil birazda ona üzüldüm burda dertleseyim dedim :çok üzgünüm:

8. 18 Nisan 2010
  9. yasemin1976

yasemin1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canim böyle seyler icin moralini bozma hatta esinle aran hic acilmasin diyecem ama tabiki cok zor. Seni cok iyi anliyorum senin yasadin benzerini bende yasadim. Ama sunu ögrendim bana zarar veren insanlardan kaciyorum mesafe koyuyorum. Yeterki benim evimde esimle cocuklarimla mutlu huzurlu olayim yeter. seni ve aileni insan yerine koymuyorlarsa sen niye zorla kontakt kurmaya calisiyorsun belliki seni ve aileni istemiyorlar. Umarim seni kirmamisimdir sadece düsündüklerimi yazdim

10. 19 Nisan 2010
  11. _chocolate_

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yok gülüm ne kirmasi, ben fikrinizi sordum sende fikrini söylüyorsun. Bu aralar aramiz iyiydi aslinda kuzenlerimin cocuklarinin dogum günlerine hep gittik, onlar esimin dogum günlerine geldiler sonra halamlar bizi hep eve cagirirlardi. Sorun amcamdan (!) cekinmeleri, sevgili amcam ise gelmis 50-60 yasina, benim yasimdaki yigeniyle ugrasiyor. Ancak amcamin bizi istememesi, digerlerinin bizi cagirmasi icin bir sebeb degil. Bunun icin ayrica kiziyorum digerlerine, onu dinlemek zorunda hicte degiller.

belkide dedigin gibi onlar bana deger vermedigi icin orda olup olmam farketmiyordur onun icin kimse tepki göstermiyordur. Bundan sonra üzerlerine düsmemek en dogrusu senin dedigin gibi.