Moralim bozuldu ya....

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ozgeeee tarafından 4 Şubat 2009 başlatılmıştır.

4 Şubat 2009
    Konu Sahibi : ozgeeee
  1. ozgeeee

ozgeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bir konuda fikirlerinizi ögrenmek istedim....Dün bir is teklifi aldim,2-3 seneligine amerikaya gidip ordaki subede caliscak birini ariyorlar....Erkek arkadasima anlattim (6,5 senedir beraberiz), bana ne düsünüyorsun ne yapmak istiyorsun dedi, bende bilmem dedim, bunun üzerine gitmek istiyorsan hemen evlenelim beraber gideriz, yoksa olmaz dedi....hemen evlenemeyecegimizi bunun su an imkansiz oldugunu biliyor, ne biliyim bana böyle bir firsat kac kez gelir ayagina gitmek istiyorsan ok demesini beklerdim....ki zaten o kadar uzaga tek basima gitmek istemem...

2. 4 Şubat 2009
  3. EU2

EU2 Guest

özge bu kariyerin için geleceğin için senin için inanaılmaz bir fırsat bunun bilincindesin öyle değilmi??

4. 4 Şubat 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    hmm zor bir karar acikcasi.. 2-3 sene az degil ama bu da kacirilcak bir firsat degil..
    icinizden gitmek geliyor anladigim kadariyla ama biraz zaman verin isterseniz erkek arkadasiniza o da bir dusunsun.. evlenmek istemiyorsaniz simdi evlenmezsiniz zorla bisiler olcak degil.

6. 4 Şubat 2009
  7. EU2

EU2 Guest

özge bak canım 6.5 yıldır beraberiz diyorsun artık her yönüylee birbirinizi tanıyorsunuz.. ve sevdiğim dediğin adam hayatındaki kişi senin kariyerini gelceğini düşünmeyip hemen önüne şart koyup evlenelim beraber gideriz aksi takdirde olmaz diyorsa BURDA BİRAZ DURUP DÜŞÜNMELİSİN...

8. 4 Şubat 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Zor bir karar olsada bence gitmelisin...dedigin gibi böyle bir firsat belki bir daha eline gecmez...yarin öbür gün degerlendirmedigne cok pisman olabilirsin canim...

Hem bu temelli bir gidis degilki 2-3 senelik...o sürec icinde hersey olabilir ona göre düsün ve kararini ver:nazar:

Benim sahsi fikrim su, bir erkek yüzünden kesinlikle kariyerini geri plana atma...seni seviyor ve destekliyorsa mutlaka anlayis gösterecektir...a.s

10. 4 Şubat 2009
  11. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aaaaa süper bir teklif neden olmasin ya belkide oraya gidince hayatin kurtulacak neden ayagina gelen firsati tepiyosun ki ??????
    Iyi düsün öyle karar ver derim

12. 4 Şubat 2009
  13. ozgeeee

ozgeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Cvplariniz icin tskler, bide sunu söylemeliyim, ben ailemle yurtdisinda yasiyorum, erkek arkadasim tr' de, ve su anki calistigim isimde memnunum zaten, ama Amerika farkli sanirim bir cok kisi degerlendirmek ister böyle bir firsati, ama dedigim gibi su anki is yerimdende memnunum ve acikcasi oraya gitmekte cesaret ister? Ve bunuda belirletmeliyim neredeyse 29 yasindayim... erkek arakadasim duygusal yönden bakiyor (yengec burcu ister istemez herseye ilk basta duygusal yaklasir) ve benden ayri olmak istemiyor ve ileriye dönük düsünüyor....

14. 4 Şubat 2009
  15. soguknevale

soguknevale princesa Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    özgecim
    madem yurtdışında yaşiyorsun arkadaşinda tr de.
    siz zaten uzaklığa alışıksınız
    6.5 senelik bir ilişki şu anda evlilikle sonlanmıyorsa demek ki zaten belli bi süre beklemeniz gerekiyor.
    şimdide mesafe olarak ayrısınız
    amerikadayken de ayrı olacaksınız bu süre zarfında.
    senin uzak dediğin mesafe uçakla birkaç saat daha fazla o kadar

birkaç saatlik mesafe senin tüm yaşamını yanlış yönlendirmene sebep olması anlamına gelebilir .bunu şimdiden bilmezsin.
    şu an olduğum yer rahat diyorsun ama belki çok daha güzel imkanların olacak orada.
    orada çalışmak ,bir iş hayatında yer almak ve ayrıca sosyal hayat senin için büyük bir referans ve deneyim olacaktır.

eğer cesaretinin olmayışı erkek arkadaşindan ötürü değilse
    sana şunu söyleyebilirim
    wat la amerikaya ,üstelik daha yer yatacak vs belli olmadan
    çalışmaya giden 18-19 yaşlarında o kadar genç var ki.
    çoğu çok güzel hatıralarla aynı zamanda cv lerine ekledikleri referanslarla dönüyorlar yurtlarına.
    bu anlamda bi anlık gözünü döndürmene bakar bu iş.

bence erkek arkadaşin gibi sen de şu anda duygusal bakıyorsun olaya.
    son mesajında da nerdeyse sen de gitmek istemiyormuşsun gibi bi anlam sezdim.

16. 4 Şubat 2009
  17. ozgeeee

ozgeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Cevabin icin tskler, evliligi daha önceden düsünüyorduk, ama ailem onaylamadigi icin su an beklemedeyiz, senede 3-4 kez görüstügümüz oluyordu, ama amerikaya gidicek olursam sIk sIk görüsemeyiz, biraz kafam karisik, böyle birsey beklemiyordum, hayirlisi artik bakalim

18. 4 Şubat 2009
  19. EU1

EU1 Guest

arkadaşım,eğer bu çocukla evlenmeyi düşünüyorsan ki 6,5 sene devam etmen bile bunu gösterir,bence evlenip gitmende güzel olabilir,iyice düşün