Moralım Çok Bozuk

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve kaderr tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : kaderr
  1. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalr kızlar canım cok sıkkın kızım bugun tam 11 ayını doldurdu ama gozume cok zayıf gelıyo ıkı gundur 11 kıloydu yavrum 10 kkıloya dusmus bı hastalıgı sıkıntısıda yok cok sukur ama neden zayıflamıstır kı yemesıde normal oyle cok ıstahlı degıl ama normal ıste cevrmedekıler boya attı dıyo acaba ondanmı zayıfladı ya daha cok zayıflarsa napım ya cok uzuluyorum ben elımden gelenı yapıyorumÇok üzgünüm çoook

2. 25 Şubat 2010
  3. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç canını sıkma hasta falan değilse... benim oğluş 11.5 aylık oldu 8.5 kilo... sağlıklı olsunlarda... boy attıysa o yüzdende olabilir gözüne zayıf gelir... sağlıkları yerinde olsun meleklerimizina.s.

4. 25 Şubat 2010
  5. kapkara

kapkara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencede takma benimkide 11 5 aylık ve 9 kilo..sağlığı daha önemli bencede...

6. 25 Şubat 2010
  7. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla rekor bende aylarca 7650ydi şimdi 8 olmuştur yaşına 15gün var ve 8 kilo bile diil.kafamda heran duruyor bu problem tombiş çocuk görünce içim acıyor resmen çok şükür sağlığı yerinde ama çubukkraker gibimafoldumben

8. 25 Şubat 2010
  9. kaderr

kaderr Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar sagolun ama iştye ne bılım bırden zayıflayınca uzuldum Çok üzgünüm çoook

10. 26 Şubat 2010
  11. xkardelenx

xkardelenx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.009
    Ödül Puanları:
    123
    canım hiç üzülme bizimki de 11 ay 10 günlük,10. ayda 10,450 kg kiloydu bu ay yani 11 aylık 10,600 saece 150 gr almış,iyi de besleniyor herşeyi yediriyorum ama az alıyor işte,arkadaşların dediği gibi önemli olan sağlıklı olması,hem yaşları ilerledikçe kilo alımı yavaşlıyor bir de hareket emekleme derken klilo alamıyor yavrucaklar yürümeye başlayınca daha iyi kilo alıyorlarmış hem,emeklemek yoruyomuş bebişlerimizi,ayrıca internetten okuduğum bir makalede boyu uzun fakat zayıf bebekler iyi besleniyordur fakat çok hareketli olduklarından et tutmazlar yazıyodu üzülme bence,sağlıcakla kal...

12. 26 Şubat 2010
  13. ecrinyagmur

ecrinyagmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar doktorumuz bebişlerimizin bu aydan sonra fazla kilo almaması gerektiğini söyledi bundan sonra ayda 100-150 gr almaları gerekiyormuş. hatta kızım ecrin yağmur 76 cm 11600gr ve doktorumuz 2 ayda900 gr almş , bundan sonra fazla almasın dedi. bizde günlük yeme miktarlarını azalttık ve yemekler arasındaki süreyi uzattık. o yüzden kiloyu sorun etmeyin. önemli olan bebişlerimizin sağlıklı olması. maşallah tüm bebişlere

14. 26 Şubat 2010
  15. xsxekerbaby

xsxekerbaby çiğdem&kutay eymen Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım ben şubat annesiyim ama takılırken gözüm çarptı bu konuya senin cevabını görüncede karışmak gibi olmasın kızma bana ama cvp yazmak istedim.tatlım çocukların tam gelişme zamanı yeme miktarını neden azaltıyorsun sen bak benim oğlum 1 yaşında 8700 kilosu 75 cm ve kilo aldırıcam diye göbeğim çatlıyo sen kilo almasın diye miktar azaltıyorsun maşallah kızına iştahı yerindeyse yiyorsa neden çocuktan esirgiyorsun yürüyormu bilmiyorum ama yaza kadar elbetteki yürür nasıl olsa o zaman parkta bahçede koşacak edecek derken zayıflar.kızma bana lütfen ama bence ne yemek miktarını azalt nede süresini uzat ne biçim dr o kilo almasın diyor tam gelişme büyüme dönemindeki bebeğe.çok şaşırdım yani kusura bakma.dikkatini çektimi bilmiyorum forumda bir sürü arakadaş var 2-3 yaşında çocuğu olan ve yemek yediremiyorum diyen lütfen çocuktan hiçbirşeyi eksiltme.hem 1 yaş kilosu 12-13 olması lazım dediğin yöntemi uygularsan kızını zayıflatırsın bence o zaman canın sıkılır seninde.iyiakşamlar opuyorumnanaktan

16. 26 Şubat 2010
  17. zlato

zlato Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızınızın kaç kilo olduğu değil birden 1 kilo kaybetmesi bana hiç normal gelmedi...boya uzasa bile kilo sabit kalır ama 1 yaşını bile doldurmamış bir bebeğin birden 1 kilo vermesi bence dr.a götürmeniz için ciddi bir sebep olur...

kan tahlili vs yapılması gerekiyor...

dr.unuza sorun bence...ne demek 1 kilo kayıp...ishal olmadıysa günlerce aç kalmadıysa bu bebek neden kilo kaybetsin ki?

niyetim sizi korkutmak değil...yanlış anlaşılmasın...sadece sebebini araştırın...