moralim çok bozuldu,bebeğimin boyu normal mi lütfen yardım

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve moonlight_10 tarafından 18 Haziran 2009 başlatılmıştır.

18 Haziran 2009
    Konu Sahibi : moonlight_10
  1. moonlight_10

moonlight_10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    dün doktora kontrole gittim 22+0 dayım kilosu için 547 gram dedi doktor ama boyuna 22 cm dedi.iç organları incelemesini falan yaptı hepsine iyi dedi ama akşam benle aynı zaman olan annelerin bebekleri genelde 30 cm benimki neden böyle çok moralim bozuldu ne yapayım

2. 18 Haziran 2009
  3. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba cnm...
    doktorun bir sorun olduğunu sölemediyse neden endişe ediyosun? eğer sorun olmuş olsaydı mutlaka detaylı ultrasonda söylerlerdi.
    Ben 3lü testimi yaptırdığımdan buzamana kadar bana boyunu sölemiyolar hiç, kilosuda maşallah çok normal bebeğinin:nazar:
    Bence kendini sıkıntıya sokup bebeğinide üzmeyerimseniben

4. 18 Haziran 2009
  5. tugba26

tugba26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    selam canim, bence bu konuda endiselemene gerek yok doktor herseye iyi dediyse bosuna moralini bozmaopuyorumnanaktan

6. 18 Haziran 2009
  7. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    hiççççççççç kafana takma boyunu falan bugün bi sitede dr un yazısını okumuştum onu ekliyorum.

HAFTANIN ÖNERıSı
    Ultrasonografi bebeğinizin kilosunu +/- %12.5'lik hata payıyla oldukça başarılı bir şekilde değerlendirebilmektedir. Ancak siz elbette bebeğinizin boyunu da merak ediyorsunuz. Halbuki ultrasonografi cihazları boy ölçümü yapamazlar ve bebeğin kemik ölçümü (uyluk kemiği=FL) normal olduğu sürece boyu da normaldir. Şimdi size büyük ihtimalle (yabancı siteler de dahil) başka hiç bir sitede bulamayacağınız bir formül vereceğiz: Size verilen ve üzerinde ultrasonografi ölçümlerinin olduğu kağıtta yazan FL (uyluk kemiği) değerini 7 rakamı ile çarpın ve bebeğinizin şu andaki boyunu +/- %5 hata payıyla hesaplayın. Bu formül 24. haftadan itibaren geçerlidir.
    Örnek:
    FL: 51 mm.
    51mmX7= 357mm= 36 santimetre

8. 18 Haziran 2009
  9. fatxixma

fatxixma yolun yarısı kaldı Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    bu arada benim dr boy ölçümü vermiyo sağlıklı olmaz kg önemli diye.

10. 18 Haziran 2009
  11. yade06

yade06 annesinin miniki yusufum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bencede üzülmee ayrıca ultrasyonda da yanılma payı çok yüksek..ben doğurana kadar 4 kilonun üstünde çok uzun ve iri bir bebek dediler 3,600 doğdu oğlumm....onları kafanıza takmayın doktorun ne dediyse onu dinle bende senin gibiyken öyledim bende 2008 ekim annesiyim...hepinize söylüyorum bunlara takılıp üzülmeyin hamileliğin keyfini çıkartın..eğer sorun olsa zaten doktor dile getirirdi....hamileliğin keyfini çıkartın....

12. 18 Haziran 2009
  13. yade06

yade06 annesinin miniki yusufum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bak eski sayfalardan baktım mesajlarıma 22+3 ken benim oğlum 510 gr mış..bak 3600 kilo 55cm doğdu seninkide öyle olur kafana takma....keyfine bak...rabbim sağlıkla bebeişini kucağına almayı nasip etsin..

14. 18 Haziran 2009
  15. felisimfelis

felisimfelis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hiç takma kafana, aslında bundan sonraki boy ölçümleri tamamen tahmini, bir de şekilden şekle giriyorlar ya bu fındık kurtları, 3 kere ard arda ölçülse üçünde de farklı çıkar boyu. Benim doktorum 21. haftadan itibaren boy ölçmeyiz önemli olan bebişin genel durumu ve ağırlığıdır, diyor. Kafası, uyluk kemiği, şakak mesafesi, karın çapı normal ki seninki de iyi demiş duruma, hiç bunlara takıp da bebeğini de strese sokma boşu boşuna. Sen sütünü kalsiumunu al, gerisini bebişe bırak, o işini bilir:KK46:

16. 18 Haziran 2009
  17. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cnm hiö takma kafana.bide herkezle kıyaslama.ultrasonlatrda yanıloma payı çok büyük.bebek kıvrık olduğu için anne karnında tam ölçemezler

18. 18 Haziran 2009
  19. moonlight_10

moonlight_10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    herkese teşekkür ederim saolun bugün doktorun olduğu hastanede iişimiz vardı gitmişken sorayım deddim bana kötü bişey olsa derdik güvenmiyormusun demeye getirdiler sorduğuma pişman oldum inanır mısınız aklımıza takılanlarıda sormayacaksak neden doktora gidiyoruz ki