Moralim sifir!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve benkibele tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

12 Kasım 2008
    Konu Sahibi : benkibele
  1. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar, uzun zamandir gbelik bolumune girmiyor yazi yazmiyordum. kendimi baska seylere verdim.

Bilen bilir, ben Temmuz'da dis gebelik gecirdim ve sol tupum alindi. sag tupum calisiyor mu bilmiyoruz. doktor laparoskopide normal gorunuyor dedi ama bu duzgun calisacagi anlamina gelmiyor.

ne zaman sagdan ne zaman soldan yumurtluyorum bilmiyorum. sanki dis gebelikten sonra ilk defa sagdan yumurtladim bu ay. bazisininki bir ay sag bir ay sol seklinde olmazmis.

bu ay sag kasigim agridi tamam dedim. calistik. ovulasyon testleri ile falan belirledim o gunlerde agirlik verdim.

gecen ptz yada sali yumurtlama gunumdu. bir hafta sonra yani bugun kan testi yaptirdim. hamile degilim.senağlama

cok uzuldum cok. zaten iki uc ayda bir geliyor sans. Onu da kacirdik!!!

hayirlisi biliyorum ama cok da uzuldum. 1 sendir istiyoruz cocuk. 1 senedir fenalik geldi artik regl beklemekten. hamile kaldim sevinemedim bile.senağlama

2. 12 Kasım 2008
  3. latifeelif

latifeelif Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    33
    kibele öncelikle geçmiş olsun diyorum...madem böyle bi operasyoın geçirdin doktor kontrolünde gebeliğe hazırlansan yumurta takibin ytapılsa daha iyi olmazmı tatlım..inan 1 sene değil senelerce bekleyenler var bunların arasında 2 senedir her ay umutlanıp her ay hayal kırıklığına uğrayan ben gibi...

yalnız değilsin bunu bilmeni istedim...hemen pes etmek yok.. çabalıyacağız, dua edicez ve rabvbim bizede verecek inşallah hayırlı evlatlar...

içini biraz olsun ahat tutmanı rica ediyorum senden ve en kısa zamanda dr gözetiminde hamile kalmaya çalışmanıda:)

4. 12 Kasım 2008
  5. aysen_balikesir

aysen_balikesir nazlı miray yaşam hediyem Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    seni çok iyi anlıyorum
    bende tam ikibuçuk sene uğraştım klomenler çatlama iğneleri aşılamalar sayısını ben bile hatırlamıyorum
    sonunda tüp bebeğe karar verdik bir kaç yerle görüştük
    ve bursada bi merkezde karar kıldık ama merkeze giderken hamile olduğumu öğrendim
    hemde doğal yoldan
    meğer ben merkez araştırırken hamileymişim
    velakin diycem o ki stresten uzak dur biliyorum zor ama yapmaya çalış
    ben o ay nasılsa olmuyor benim çocuğum hep tüp bebek yapıcaz diye hiç umursamadım ne yumurtlama günümü hesapladım ne bacaklarımı duvara dikip saatlerce bekledim
    allah büyük unutma
    inşallah en kısa zamanda sen ve senin gibi bebek hasreti çeken arkadaşlarım mucizelerine kavuşur
    sevgilerle,,,,

6. 12 Kasım 2008
  7. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim su anda yurtdisindayim. neredeyse 1.5 senedir buradayiz ve yaza donecez tekrar guzel memeleketime. Ama burada doktorlar yuzunden cektiklerim acillerde saatlerce surundugumu bir ben bilirim bir de allah. hem de bir kan testi icin 700 dolar istediler. bir ultrason 600-1000 dolar civari.

yani yumurta takibi falan yaptirmam mumkund egil. gelince de bebek calismalarimizi mecburen erteleyecez. cunku kim hamile bir bayani ise alir. ya da ise aldiktan kisa sure sonra hamile kalan bir bayani isyerinde tutmak ister. hele su kriz ortami. yani keske buradayken bebegim olsaydi da orada rahat rahat bebegimi buyutup isime baslasaydim.

belki de hayirlisi boyle. Allah burada daha fazla sikinti cekmemi istemiyor ama gecen her gun zulum oldu bebek istemek yuzunden. bu ay zaten soldan yumurtlayacam muhtemelen. ne gun sayacam ne bir sey. zaten saymasam da farketmeyecek.

Ama simdi baktim. hamile bayanlarin %5 inin hamile oldugu yumurtlamadan sonra 8. gun kanda BHCG ile ortaya cikiyormus. geri kalan %95 lik kisim 8-11 gunler arasi cikiyormus.benim 8. gundu. kucuk de olsa bir umudum var hala. Allah ellerimizi bosa cevirmesin.

8. 12 Kasım 2008
  9. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun öncelikle, ama bence 8.gün erken, aşılama yapıldığında da yani spermler direkt yumurtanın yanına koyulduğunda bile 12.gün test istiyorlar doktorlar, hemen ümidini yitirme canım, hakkımızda hayırlısı olsun.

10. 12 Kasım 2008
  11. milkshake

milkshake Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım arkadaşım benim aynı kaderi ve aynı duyguları paylaşıyoruz.....bende geçen sene dış gebelik ameliyatı geçirdim laporoskopiyle oldum tüpüm alınmadı fakat ameliyattan sonra çekilen rahim filminde dış gebelik geçirdiğim tüpüm tıkalı çıktı ve hala tıkalı benimde senden bir farkım yok..... 1 yıl oldu ve gebelik yakalayamadım..... 2 aydır yumurta takibi yaptırıyorum hiç yumurtam yok demekki bende tıkalı olan taraftan yumurtluyorum..... bu ay 2 doz klomen kullanmaya başladım ve cumartesi muayene olacağım ama benim yine umudum yok heray dr. ağlayarak çıkmaktan bunaldım.....benim umutlarım tükenmeye başladı bakalım birkaç ay daha olmazsa ya aşılama yaptıracağım yada tüp bebek bilmiyorum hayırlısı artık.... rabbim biran önce bize mucizelerimizi gönderir......

12. 12 Kasım 2008
  13. ozlem24

ozlem24 henuz rutbeye daha var:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    cok gecmis olsun canim allah insanlarin sabir gucunu denermis allah gonlune gore versin bundada vardir bir hayir diceksin herzaman insallah birgun oda olur canim hayirlisi.

14. 12 Kasım 2008
  15. nisaries

nisaries Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    günaydın arkadaşlar; öncelikle geçmiş olsun kibele sakın ve sakın karamsar olmayın beyin bunu düşündükçe geriliyor ve gebelige hazırlanamıyor benim çocugum oldugu halde 3 hamileligimde siz gibi koşturdum 2 yıl boyunca doktorum gelme artık boşa para veriyorsun dedi bekle bakalım dedi kısa süreli bi iş hayatım oldu mecburiyetten hamileligi unuttum vazgeçtim derken bir baktım hamileyim 2 yıl sonra tabiii doktoruma gittimde iş hayatı iyi gelmiş beynin başka şeyler düşündügü için demişti dualarım sizlerle inş allah hepinize en kısa zamanda hayırlısını versin:Saruboceq:

16. 12 Kasım 2008
  17. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    moralimizi yüksek tutmalıyız cnm. benimde geçen sene anlamadığım gebeliğim kendiliğinden son bulmuştu. 2 senedir bebek istiyoruz ama şans kader işi bu. bir ay umutlanıp bir ay kist oluşmasındna bende bıktım ama ne yapabilirizki. en büyük etken moral bu konularda. benim etrafımda birde patavatsız kişiler var sinir eder durular beni. sabretmeliyiz bir gün bebişlerimiz kucağımıza alacağız inşallah.

18. 12 Kasım 2008
  19. _WhitePearl_

_WhitePearl_ Pamuk Prensesim... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    CANIM seni yazılarından tanıyorum az çok neler yasadığını da biliyorum.
    benim bildigim kadarıyla yumurtlama gününü tam biliyorsan yumurtlama gnünden itibaren 11-12. günlerde kan testi pozitif sonuç verir çok erken yaptırmışsın güzelim .sıkma canını .yurtdışında yaşayanlar hep ayni şeyden yakınıyor hastane sorunundan .inş türkiyeye gelinceye kadar bir bebişiniz olujr olmasada burada dr olayı rahat biliyorsun güzelce kontrolunu olup oylece hamiş kalırsın inşallah.