Morfoloji bozuklugu olupta mıcro enjeksıyonla hamıle kalanlar.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve DURU1980 tarafından 3 Mart 2010 başlatılmıştır.

3 Mart 2010
    Konu Sahibi : DURU1980
  1. DURU1980

DURU1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar...
    Uzun süredir forumdan sizleri takip ediyorum. 30 yaşındayım. Eşimin morfolojisi % 2. 7 yıldır evliyiz. Yaklaşık 2 yıl normal yollardan çocuk sahibi olmayı denedik fakat olmadı. Bir tüp bebek merkezine başvurduk ve morfolojik bozukluğun ciddi bir sorun olduğunu ve normal yollardan da çocuk sahibi olabileceğimizi / belki olamayacağımızı / olursa da ne zaman olacağının belli olmayacağını eğer beklemek istemiyorsak micro enjeksiyon yapmamızı tavsiye ettiler. yaklaşık 1 yıl önce ilk micro denememizi yaptık. sırasıyla nisan 2009 da 12 yumurtadan 6 embriyot elde edildi - 3 tane orta kalite 3.gün transfer edildi (diğer 3 embriyo işe yaramaz dediler ) sonuç negatif :KK43: Haziran 2009 da 9 yumurtadan 4 tanesi döllendi embriyolardan 2. gün 2 tanesi gelişmeyi durdurdu diger 2 tanesinide riske atmamak için 2. gün transferi yaptılar fakat sonuç yine negatif :KK43: 3. denemeyi ocak 2010 da yaptık . 14 olgun yumurta toplandı 9 tanesi döllendi. 4 tanesi gelişmeyi durdurdu. 2 tanesi bozuk döllenmiş 3 embriyo kaldı. yine riske atmamak için 2. gün transferi yaptılar ve sonuç yine negatif...

şimdi soruyorum arkadaşlar;
    - bizim gibi morfoloji bozukluğu olupta micro enjeksiyonla hamile kalan varmı ?
    - hamile kaldıysanız sağlıklı bir doğumla sonuçlandı mı?
    - kaçıncı denemenizde hamile kaldınız ?
    - kaç embriyo transfer edildi ve kaçıncı gün transferiydi?
    - eşinize uygulanan bir tedavi oldu mu - olduysa hangi ilaçları kullandı?
    - siz tedavinizde hangi ilaçları kullandınız ?
    - hangi merkezde tedavi gördünüz ?

bilgilerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim arkadaşlar. boshayallersmile

2. 3 Mart 2010
  3. pharmacea

pharmacea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    embriyonun kalitesini belirleyen en büyük etken yumurtadır diye okumuştum bilimsel bir yazıda

4. 3 Mart 2010
  5. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Mrb. Bizde de morfoloji sorunu var biraz.28 yaşındayım.5 yıldır evliyiz.Normal yolla bir kez hamile kaldım.Ama kalp atışı olmadığı için alındı. Bu şubatta tüp bebek denedik. Maalesef negatif. Temmuzda 2.sini deneyeceğiz inş.Sen hamile kalanlara sormuşsun ama seninle sorun aynı olunca ben de cevap yazayım dedim.Bu morfoloji için kesin bir ilaç yok.Doktor evicap yazmıştı.Onu kullanacağız.Doğal kürlere başlayacağız.Hayırlısı bakalım.

6. 3 Mart 2010
  7. fatos hanim

fatos hanim aynı saLkımda ayrı 2 üzüm Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba canım..

bizdede morfoloji sorunu vardı..

sperm testleride iki kriter vardır.. who ve kruger. kruger daha ince eleyip sık dokuyan bir yöntem...

bizim morfolojimiz krugere göre %1 çıkıyordu..

whoya görede %10...

3 aşılama denedik. ilkinde hamile kaldım ama 6. haftaya doğru kaybettim.....

5. senenin sonunda tüp bebek yaptırdık.. ne mikro nede ımcı tekniği.. normal tüp bebek denedik. ve tüp bebeği denemeden önceki sperm testimizde morfoloji %10 du (whoya göre)

sonuç 15 tane 1. kalite embiryomuz vardı. 3 tane transfer edildi.. ve şuan 17. haftaya doğru giden ikiz bir gebeliğim var. ve bebişlerimden birisi kız.. inşallah bu yazdıklarım size umut olur...

sevgiyle kalın.....

(bu arada ben konya euro fertilde tedavi gördüm)

8. 3 Mart 2010
  9. DURU1980

DURU1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba pharmacea, embiyo kalitesi malesef yumurtaya baglı bir faktör değil. yumurta ve spermin kalitesine göredir. ayrıca labaratuvar ortamıda çok önemliymiş :KK43:(

10. 3 Mart 2010
  11. DURU1980

DURU1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba deniz42, öncelikle paylaşımın için teşekkür ederim. umarım en kısa sürede tedavinden sonuc alırsın. bende daha önce eşime keciboynuzu kuru uyguladım ama malesef bır sonuc alamadık. son tup bebek ugulamasından 1 ay oncede doktor eşıme evıcap verdı onu kullandık. ama bıldıgım kadarıyla 1 aylık bır sure yeterlı olmuyor :KK43:

12. 3 Mart 2010
  13. DURU1980

DURU1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Fatoş hanım, allah tamamına erdirsin - yavrularınızı sağlıcakla kucağınıza almayı nasıp etsin inşallah. bizde morfoloji kruger a göre %2.

14. 3 Mart 2010
  15. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Rabbım en kısa zmanda kendılıgınden hamıle kalmanı nasıp etsın canım :)

16. 3 Mart 2010
  17. yojimbo

yojimbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba,belki erkek infertilitesinde uzmanlaşmış merkezleri tercih etmeniz şansınızı artırır.diğer tedavilieriniz nerede yaptırdığınızı bilimyorum ama gene de iyi araştırın.Benim eşimin sayı çok az en son 300.000 çıktı.ve yerinde hareketli spremer.sayı az olunca morfolojiye hiç baklamadı bile.en azından sizin bakılabilmiş.bu da bi şeydir.biz de ilk tedavimize başlıyoruz pazartesi.uzun protokol.ben moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.umarım 300.000 içinde kötünün iiyisi de olsa şekli normale yakın vardır diye umuyorum.

18. 3 Mart 2010
  19. DURU1980

DURU1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yojimbo tedavin hayırlı olur inşallah. güzel sonuçlar alman dileğiyle..

Sedahasan231085 bunu beğendi.